Jump to content
Българският форум за музиканти

Група "adxok"


adXok

Recommended Posts

Здравейте, съфорумци! :hello:

Правя компилация на всички парчета досега с включени нови добавки. Новите са: Sea Of Thoughts : Gradushka : Walking With Demigod

 

Sea_Of_Thoughts ново!!! Свиря на акустична китарка :D

 

Walking_With_Demigod обновена Абсолютен фънк :D

 

Saturn_Devouring_His_Children Леле, яко прогресив-джаз :ph34r:

 

Still_Waters Това е новият радио-хит :D

 

Ancient_Scriptures Малко филмова музика :D

 

Winter_Song Мога и неравноделно :ph34r:

 

Gradushka обновена Поздрав за всички басисти ;)

 

Fake_Smile Хип-хоп, толкоз набързо се прави па това :D

 

Perky_Kobold Зловеща работа :D

 

Geo's_Funky_Soul по идея на съфорумеца Geo

 

Weasel_Girl

 

Purple_Sunrise

 

Keep_This_Angel Нещо като баладка... но не съвсем! :)

 

Into_The_Melting-Pot Заиграх се нещо тук :P

 

Better_For_You Кой е казал че не мога да свиря от раз?! :D

 

Frozen_Lips Припомних си зазненето след излизане от моренцето :D

 

Nephrite_Mask Малко прогресив-транс :D

 

Vagary Тежичко B)

 

Liars_Everywhere Като Chemical Brothers... почти де! :think:

 

A_Night_At_The_Grandfather's_Mitt

 

Spacetrip Малиии, много изперках на тва! :no:

 

 

Всички парчета се надявам някой ден да ги запиша в студио или да ги изсвиря на концерт. Засега само записвам идеите. Имам още поне толкова идеи на ленти и с микрофонче и китарки записвани, със солачки, вокали и т.н., ама са трудни за окомпютъризиране и не стават лесно.

 

Кво ми трябва: две ел.китарки Ibanez (шест и седемструнен), една акустична китара Ovation, един микрофон Rode II, клавирче Yamaha, барабанки TAMA, няколко чинела Zildjian и малко брас секцийка и най-важното: по-горните идейки! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oффф, що ме караш да си губя време :D:D, яко, голяма зарибявка са ти нещата човек. нестандартен си, нема нужда да питам Кати :D

Бравос :ph34r::ph34r::no:, особено както си ги подредил като албумче са, що не ги продължиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peshoy2k написа:

яко, голяма зарибявка са ти нещата човек, що не ги продължиш

 

причините ги изолжих тук:

Кво ми трябва: две ел.китарки Ibanez (шест и седемструнен), една акустична китара Ovation, един микрофон Rode II, клавирче Yamaha, барабанки TAMA, няколко чинела Zildjian и малко брас секцийка и най-важното: по-горните идейки!

 

Нещо да съм пропуснал? ;) Чува се във всяко парче!

 

С мишката е доста трудно да се нанесат соло китари, вокал, и добри скречове на места: виж тук за скречовете! Хехе :D или ей тук за повече стари зарибявки!

 

 

Morello потвърди:

Shit listed, ама ей на как твори човека!

 

Засега това са около половината идеи, които някога някак съм записвал. Ще пускам и още... нема страшно. Имам тежки, с привкус на класическа музика, електронни, метъл, абе изобщо доста неща... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали викате, че не съм записвал на живо китарки.

Парчето по-долу е записано с акустична китара "Кремона"... от модела с двете дупки и с метални струни. Записа е осъществен на радио-касетофон "TELEFUNKEN" (не се смейте, машинката си беше много добра; почти всичките ми идеи са него записвани). Използван е микрофона на самия касетофон за записа. Барабаните ги правих на Reason.

 

Парчето е от началото на 2001-ва година. Само началото е, за да не досаждам с толкова много продукция. :D

 

Никакви ефекти, никви говна́! Чувам се и как муча, за да си пргласям. Импровизация е и свиренето и всичко, без барабаните...

 

Ей го: If_I_Love_Anyway

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви коментари за барабанките :)

Ей такива неща умее проклетия Reason. Не съм чел книжки, не разбирам много от ноти и петолиния. Просто слух и добра координация на движенията... и съзерцаване на нещата. Всичко според случая :) ка́то до́де!

 

Написах това щото някой се интересуваше като как ги правя моите барабани и бас? Ми със смирение и съзерцание... да не се повтарям. :)

 

:hello:

 

П.П. Ах, за малко да забравя. С тва парче поздравявам всички ентусиасти на "Seatle Night" в О'Шибка!!! Или май беше в Маската... забрайх вече!

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че ще се повторя, но за пореден път ще кажа че си Зъл Гений! :D

;););)

Anokon-e,

 

недей така, че само ше разбуниш духовете тука. И на следващо събрание (събиране) на форума хептен ша се откажа да идвам. :D

Иначе много ти благодаря. Още не мисля че съм дал всичко от себе си... това са само зарибявки. Повечето (другата половина) от нещата ми и продължението на тия трудно стават без истински инструменти :rolleyes:

Ама ша вида как да си набавя всичкия инструментариум. Май накрая ша зема "да се прежаля" и да трябва да извиквам гост-музиканти. Ама е кофти, знам го от опит. Един си чеше мъдете, друг приятелката му не му пусналаи се сговнясал, абе трагикомедия. А свиренето иска 100% себеотдаване. И аз както от 6 години не съм излизал на сцена. Всъщност за 6 години да съм изсвирил само по-горните си идеи, докато ги творя! Яд ме е само, че не само в София са добрите музиканти :D Но... каквото сабя покаже. Дано да мога да ги запиша някой ден идеите си в пълния им "гениален" блясък! Хехехе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми съфорумци,

специално вие Anakon, peshoy2k и Morello, които досега писахте в тая тема. Колкото и да не е в стила ми реших да пусна пълна версия на парчето If I Love Anyway, защото е старо и не е толкоз добре записано (за китарката става въпрос :D ). Вече споменах как е записвано парчето по-горе :read:

 

Стилът е леко алтернативен рочец с елементи на разни допълнения според случая... сиреч ад-хок (adXok). Такамм... може да ползвате и горния линк може и ето този:

 

If_I_Love_Anyway__(условно_цялото)

 

Айде, чакам вашите отзиви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм никакъв да ти давам съвети, обаче ето какво си мисля. Ще излезе голям музикант от теб, само че трябва може би да се взимаш малко по-малко насериозно и по-малко да обясняваш колко всичките ти инструменти са взети от тук и от там, касетофонът колко бил скапан и т.н., а също и как всичко ти идва свише отгоре, как ги съзерцаваш нещата и прочие. Не че не е така, сигурно е така, не се съмнявам, ама от една страна звучи малко самохвално, а пък самохвалството винаги предизвиква лек вид неодобрение а приори у потенциалната аудитория, а от друга страна оплакванията за липса на техника, средства и пари я остави на старите естрадни български изпълнители, които са много добри, ама все нещо им липсвало. Приеми го като изцяло приятелска критика :cheers: Аз мисля, че имаш талант и сигурно ще стане голяма работа от теб, обаче и много зависи как ще си го постелеш. Като пример мога да дам Насо Русков от Бейбифейс Клан, който с държанието си е отвращавал доста хора, въпреки че музиката им според мен беше най-доброто за този жанр в България. Ти не си като него, но като цяло подобен род аура я има в теб, без да се сърдиш :D И така, това е от мен, не държа да приемаш или да се съгласяваш, аз просто ти казвам какво усещам. Желая ти много успехи! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CyberGene,

ако знаеш колко си прав. Ама да ти кажа и на мен ми омръзна да гледам хора с инструменти и апаратура от хубави по-хубави... и правят глупости. Изсмукани, завъртяни, изкелефищени. Нищо лошо де. То какво като си имал цяла империя в краката си, ако си Калигула?! Разбирам мнението ти, макар че не знам кой е Начо Русков. Аз от българските групи след '90-та година засега признавам единствено Хиподил, Herman's Wolf Band и Тъмно. Може да има и други, ама сега се не сещам!

 

От новите... сиреч от последните 10 години нищо не ми е хванало ухото! А като гледам и звезди стават!!! Хахаха, ми няма лошо, само дето аз не мога да разчитам само на музиката. Смешна работа. Няма ли смирение първо някак вътре, няма да стане нищо.

 

Аз съм длъжен да спомена как записвам парчетата си, за да няма шушумушене и дисциплиноразваляне на строя. Аз също се кефя на много хора от форума и на музиката им специално де: mengel, Geo, Nalbantov, DeathZone...

 

Ще ми се всеки да пусне нещо от себе си. Ама то винаги е било така. Малко са хората дето имат и таланта и инструментите и апаратурата и т.н. наведнъж! Затова трябва да се предстяваш с идеите си, пък тези дето имат материалната база да му мислят! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CyberGene,

ако знаеш колко си прав. Ама да ти кажа и на мен ми омръзна да гледам хора с инструменти и апаратура от хубави по-хубави... и правят глупости. Изсмукани, завъртяни, изкелефищени. Нищо лошо де. То какво като си имал цяла империя в краката си, ако си Калигула?! Разбирам мнението ти, макар че не знам кой е Начо Русков. Аз от българските групи след '90-та година засега признавам единствено Хиподил, Herman's Wolf Band и Тъмно. Може да има и други, ама сега се не сещам!

 

От новите... сиреч от последните 10 години нищо не ми е хванало ухото! А като гледам и звезди стават!!! Хахаха, ми няма лошо, само дето аз не мога да разчитам само на музиката. Смешна работа. Няма ли смирение първо някак вътре, няма да стане нищо.

 

Аз съм длъжен да спомена как записвам парчетата си, за да няма шушумушене и дисциплиноразваляне на строя. Аз също се кефя на много хора от форума и на музиката им специално де: mengel, Geo, Nalbantov, DeathZone...

 

Ще ми се всеки да пусне нещо от себе си. Ама то винаги е било така. Малко са хората дето имат и таланта и инструментите и апаратурата и т.н. наведнъж! Затова трябва да се предстяваш с идеите си, пък тези дето имат материалната база да му мислят! :D

Евала човече!Много яка музика!

Няма смисал да ти казвам да продалжаваш така но все пак не мога да се сдържа!!!

Само че ми бръкна в емоцийте с изказването,че не знаеш кои е Насо Русков!?!?!?!?

Как може да знаеш Тъмно а да не си чувал за Бейби Фейс Клан!?!?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от adXok:

 

Вече се пообразовах. Знам дори за Имбесилс, които свирят в "добрата, стара Англия". Спомних си и, че същият индивид Русков е водил курс по английски в телевизията. Много авангарден стил имит Бейбифейс клан. Твърде несвойски е за мен. Все пак аз съм си фен на твърдата музика... предимно. Разбира се и всички стилове от предкласиката насам.

 

Тъмно не знам какво общо имат с Русков, ама щом казваш. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодарим за отзивите. Сега съм малко зает с учението си и не мога да свиря толкоз много... всъщност мога, ама не трябва да спя. Хехе...

Ша прайм още неща. Оня ден в един приятел записах едно парче на Стив Вай само с микрофон и китарка (акустична). Мноу яко става бе да му се невиди. Живия запис си е ЖИВ запис. Лесно, бързо, евтино... за дома, гаража, вилата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.