Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer обявиха новото си извращение


Rammkopf

Recommended Posts

Мисля, че няма нужда от предварителен коментар още. Ще го видим, като го сложат по рафтовете.

 

Ето и процесорчето:

 

http://www.behringer.com/EN/Products/V-AMP3.aspx

 

Като за ново поколение цифра предполагам, че ще звучи по-добре от предшествениците си. Но дори и да няма съществена разлика (макар BEHRINGER да ни убеждават, че има 4 нови модели, както и подобрени стари), тук за включили USB конектор, с което нещата стават по-весели в домашно-студийна обстановка. И с тоя червен цвят, дето са му го барнали, дали не отправят шеговито намигване към POD-a на Line6? ;) Нямам търпеж да докопам една такава гадина вече. :greenangel:

 

От друга страна, ако хардуерът му е идентичен с този на 2-йката и дериватите й (X V-Amp и т.н.), може и да успеем да cross flash-нем някой стар V-Amp от 2 до 3 по DYI метода ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах V-amp 2 и бях сравнително доволен от него.

С повече връткане постигах приемлив резултат.

 

Може пък V-amp 3 да е успешен. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EnergyXT2.5 е дау програма като всички други, но доста по различна като концепция.

Бях си я купил, после я продадох, съпорта и е много бавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че то човек като ще дава толкова пари за записи вкъщи по-добре да си вземе Tone Port на Line 6, със сигурност докарва по-добри резултати. Иначе ако има същото смешно закъснение от (може би) половин секунда при прехвърляне на банките (в което ако си на живо висиш като прани гащи) не - мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В-амп4 и на форма на бъбрек ще го докарат...между другото не съм останал с лоши чувства от В-амп...лесно се работи...има полезни ефекти...малко наилонов звук...ама к'во да с е направи...закъснение...ЯКО...и все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че в новата версия досадното закъснение при смяната на пресетите е отстранено.

 

Дори да не е, пак ще си го купя. Просто за такава разлика в цената спрямо POD-a, не мога да кажа, че V-Amp е по-лош. Даже на моменти ми се струва по-добър. ;) Имах V-Amp2 дълго време, от днес си имам X V-Amp и все повече се убеждавам, че BEHRINGER определено са наясно къде стоят, показвайки го с човешките цени и нечовешките на този фон възможности на ефектите им.

 

Мойте 2 с'тинки. Кой к'вото ще да ми говори. За неангажиращо домашно свирене или practice jam - V-Amp FTW! :girl_witch:

 

Peace! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш, че замени BOSS GT-6 с V-Amp :offtopic-001:

 

Не. Искам да кажа, че освен BOSS-a, си имам и X V-Amp. :cheers2:

 

Апропо, X V-Amp има по-добър октавер от BOSS GT-6. Плавен е и се усеща при бендове, а не "стъпков", както на GT-6. :) WAH-педалът му не е лош, но като whammy е просто отвратителен. Голям минус спрямо V-Amp 2 е, че тук нямам тонкорекции за Bass, Mid и High. Имам само бас с параметрик и presence с параметрик. Малко куцо, но поне има опция за Flat EQ. Което си е OK, ако ще се ползва с пулт.

 

Взех го, защото е лек и компактен. От GT-6 ме болят ръцете, като го разнасям по уроци и не ми остава въздух за свирене. :)

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 2 години и малко и аз имах В-амп 2, но като започнах да свиря в група го продадох тъй като така и не успях да го накарам да звучи в репетиционната. Но за домашно ползване това определено е най-добрия процесор който ми е минавал в ръцете, дори от време на време се замислям дали да не си купя пак такъв за вкъщи :thumbs_up:

Новият модел аз лично не вярвам, че като звукови качества ще е кой знае колко по-различен, но не бих отказал да го пробвам, ей тъй заради почитта към 2ката.

 

ЕДИТ: тука има разни индивиди който доста плюят по В-амп, само ще кажа, че на концерта на Crematory, за чийто нечуван до сега толкоз добър звук в зала Христо Ботев се изписа не малко - китариста им свиреше именно с В-амп-2

Редактирано от black_waltz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определено ще се превърне в поредния хит на Беринджър.

Няма какво да спорим - в то3и ценови клас няма процесор, който да може да се опре на V-AMP-серията като въ3можности.

3а те3и пари човек получава доста, а ако му се дават повече - има богат и3бор на други марки на па3ара.

Кой от кого какво е "откраднал" е интересна тема, но съм убеден, че фирми като ROLAND/BOSS и Line6 имат доста добри адвокати - щом не са се намесили досега....3начи не е наша работа да определяме Беринджър като крадци.

 

Не е ясен още пълния списък на новостите във V-AMP3, но едно нещо е 3начителен напредък и ще улесни много всички - USB-Audio интерфейса.

Вече потребителите няма да са 3ависими от аудио-картите, които имат - това е голям плюс 3а то3и процесор, сравнен със предходната версия.

То3и интерфейс ще даде и още едно предимство, което и преди беше 3аложено в процесора, но вероятно доста малко хора са се 3анимавали да ровят и3 менюълите.

 

Беринджър ра3пространяват бе3платен редактор на пресети.

То3и редактор се връ3ва с V-AMP2 пре3 MIDI, и вероятно това е било пречка 3а повечето потребители - МИДИ-кабелите са скъпи, още по-скъпи са USB-to-MIDI интерфейсите.

Пре3 МИДИ, и с помощта на то3и софтуер, е въ3можно да се променят доста параметри, които иначе са недостъпни ако се пол3ва само ардуерния интерфейс на V-AMP2.

Например могат да се и3пол3ват повече ефекти едновременно.

Или пък да се променят до 5 параметъра 3а даден ефект (пре3 хардуера могат само до 2).

Сега пре3 USB ще е 3начително улеснена процедурата, няма да е необходимо и да се купуват отделно кабели и интерфейси.

 

По въпроса 3а 3вука - не съм бил на концерта на Crematory, но съм свирил с V-AMP2 на живо и никой не ра3бра, че процесора струва 200 лева.

 

От експериментите ми и от прочетенето в менюалите и Мрежата проблемите със 3акъснението при смяна на пресетите се дължат на кабинетите (поне това си спомнян, има V-AMP2 преди 2-3 години....)

Има два лесни начина да няма 3акъснение при смяна на пресетите:

1.Ако процесора е включен към кубе - трябва напълно да се и3ключи симулацията на кабинети.

2.Ако все пак кабинетите ви трябват - редактирайте пресетите си така, че да и3пол3вате един и същ кабинет, не3ависимо от преампа (все пак 3а едно парче човек не сменя 10 амп-симулации, вярно е - ще има малък компромис със 3вука, но няма да ви 3акъснява смяната).

Напълно е въ3можно то3и проблем да е отстранен във V-AMP3.

 

Времето ще покаже.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... едно нещо е 3начителен напредък и ще улесни много всички - USB-Audio интерфейса.

 

Напротив. Не е никакъв напредък, а е жалък маркетингов трик. Ето как е осъществен USB "интерфейсът":

 

61728_l.jpg

 

Сигналът не излиза директно след DSP-то, а си минава през ЦАП-то, излиза през стандартния аудио-изход, влиза в АЦП-то на "U-CONTROL"-a и оттам вече към USB или S/PDIF. Гнусно, но факт.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.