Jump to content
Българският форум за музиканти

имам нужда от спешна помощ


Zball

Recommended Posts

Хора може ли спешно да ми напишете gama ,,B`` мажор това ми е домашното по солфеж , не ми излезе .Съжелявам че го написах в китарната секция ама тука най-много се чете. напишете с до ре ми .. не с C D E F i и пр. че ги бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, ами като не го разбираш, не пиши домашно, или пък прочети и го напиши.

Кел файда да даваш домашно, при положение, че не разбираш за какво става въпрос.

По-добре кажи да ти дообяснят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Домашна?

А аз си мислех , че съм виждал всякакви теми :hysterical: + това едно просто търсене в гуугъл ще ти свърши работа за секунди

google+b major = answer by wikipedia #1

Не мисля , че ще ти е от полза някой друг да ти прави домашното...все пак ти е дадена с цел да научиш нещо , не да ти се даде отговора наготово.

И все пак

800px-B_Major_Scale.PNG

Си , До#,Ре#,Ми,Фа#,Ла#,Си

 

ЕДИТ:докъто го напиша и току виж Евтим ме е изпреварил :metalist: .Напълно съм съгласен с него

Редактирано от JACKASS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, ами като не го разбираш, не пиши домашно, или пък прочети и го напиши.

Кел файда да даваш домашно, при положение, че не разбираш за какво става въпрос.

По-добре кажи да ти дообяснят.

 

ако знаеше госпожата ми на 75 години как креши и убижда нямапе да си помислиш такова нешо

Редактирано от Zball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако предполагах, че едва ли си си направил труда да научиш каквото и да било, какво ли щях да си помисля...

 

Все пак... какъв солфеж учиш, ако не знаеш нещо толкова елементарно.

Ако проблемът е в теб и не ти харесва да учиш солфеж - не се занимавай със солфеж. Ако не ти е интересен или пък музикалната теория ти е досадна - свири си по слух и зарежи солфежа. Какъв е тоя солфеж без познания по теория?

Изобщо за какво се бориш с тоя солфеж, по който нямаш желание да учиш?

 

Ако проблема е в преподавателката, която примерно те обижда или не ти преподава добре - смени я.

Ако вашите те карат на сила - кажи им да спрат или да ти намерят друг преподавател.

От колко време ходиш на солфеж, че все още нямаш представа как да построиш елементарна гама?

 

СИ, ДО#, РЕ#, МИ, ФА#, СОЛ#, ЛА#

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората са прави - какъв е смисълът да ти пишат другите домашното по солфеж (особено като се предполага, че ходиш за удоволствие и защото ти е интересно...). Това щом и аз го знам значи трябва от МНОГО рано да ходиш на солфеж, но пък т'ва не е никакво оправдание...

Редактирано от Ignos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом учителката е толкова заблудена, да си мисли, че можеш да напишеш Си Мажор, а ти дори не знаеш C,D,E на кои тонове отговарят, за какво ходиш? :hysterical: Обясни и на жената, помоли я да се върне назад, да ти обясни нещата отново, защото така, ако ти дава домашни и ти ги вадиш от интернет, не виждам изобщо смисъл от цялата работа...

По - добре се опитай да схванеш как са свързани тоналностите помежду си, ЗАЩО са с толкова диези и бемоли, не просто да ги пишеш и пак нищо да не научаваш, поне аз това се стремях да правя. Поздрав и успехи!

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако предполагах, че едва ли си си направил труда да научиш каквото и да било, какво ли щях да си помисля...

 

Все пак... какъв солфеж учиш, ако не знаеш нещо толкова елементарно.

Ако проблемът е в теб и не ти харесва да учиш солфеж - не се занимавай със солфеж. Ако не ти е интересен или пък музикалната теория ти е досадна - свири си по слух и зарежи солфежа. Какъв е тоя солфеж без познания по теория?

Изобщо за какво се бориш с тоя солфеж, по който нямаш желание да учиш?

 

Ако проблема е в преподавателката, която примерно те обижда или не ти преподава добре - смени я.

Ако вашите те карат на сила - кажи им да спрат или да ти намерят друг преподавател.

От колко време ходиш на солфеж, че все още нямаш представа как да построиш елементарна гама?

 

СИ, ДО#, РЕ#, МИ, ФА#, СОЛ#, ЛА#

 

до някъде си прав но тя е една от най-добрите в БГ( но и от наи злобните)поне за мен .Не искам да се отказам щото искам да вляза в консерватория с пеене и китара но изпита е и с СОЛФЕЖ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм сагласен със другите : Ако искаш да кандидатстваш със китара няма да е зле да се оправяш сам със солфежа тоест трябва сам да си пишеш гамите. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудех, дали имат идеи пак да правят и електрически китари? Много се съмнявам де, но ако го направят - ще е доста интересно. Представяте ли си, да си имаме родни електрически китари серийно производство, които да са готини? tocata, когато ходиш следващия път и ако пак говориш с нея, моля те, питай я по темата :greenball:

 

ПЪРВО: В гитар про има всички тоналности.

 

 

Щом ти (и вашите предполагам) я мислите за най-добрата в България значи ти взима нещо от типа на 50 лева на час. Това са луди пари, които тя НЕ заслужава щом ти не можеш да си го направиш това сам. Такъв учител по солфеж ще ти трябва на доста по-късен етап. Тука 40% от форумците могат да ти дават уроци сума ти време преди да им стигнеш компетенцията. Смени си учителя.

 

Или другия вариант - надуй си топките, стисни си зъбите и и кажи "Може да кажете, че съм тъп ама не го разбирам ! Обяснете ми го, така че да го разбера. Аз искам да се науча !" Тя ако ти се разкрещи "защо до сега не си го научил" - "Не съм го разбрал по една или друга причина" Поискай индивидуално отношение. Най-малкото ако си сам а не в група... пфф... Ти си малък, сигурен съм. Така трябва да се държиш с учителите. Те са там да те учат. Няма нищо грешно да питаш , а те да ти отговарят. И 2мата сте там с тая цел. Ако някой е на различно мнение - гладен ще си остане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball: с тея знания ще те вземат навсякъде не само в консерваторията ами и в Бъркли?!Направо нямам думи за какво става дума.Представям си ако ви накарат и квинтовоквартовия кръг да напиште.Сядай да ги учиш сериозно нещата щото не можеш да се явиш така на никакъв изпит!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.