Jump to content
Българският форум за музиканти

Ниско ниво, когато записвам с мкрофон


radoslava

Recommended Posts

Имам нужда от помощ, чудех се къде да пиша и реших да питам вас. Значи от скоро имам микрофон, прди това пеех на слушалките за компютъра и сега като почна да записвам и аз буквално крещя, а то не се чува почти нищо, все едно пея страшно ниско и няма никакъв глас, докато на слушалките се чува прекалено силно?! Дали дефека е в програмата на която записвам или микрофона не може да се сработи с нея, защото на уредбата ми се чува много силно и хубаво!

 

Записвам на Wave Pad моля ви помогнете ми или ми кажете друга програма на коята стават хубави записи, която използвате и сте довони! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е микрофона и къде е включен?

Щом го чуваш силно, но записа е тих, най-вероятно канала за запис е намален...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е микрофона и къде е включен?

Щом го чуваш силно, но записа е тих, най-вероятно канала за запис е намален...

Микрофона ми е Philips SBC MD 150, а как да го увелича?

Благодаря!

 

П>С> Но мисля, че не е от това, защото музиката си се чува нормално!

Редактирано от radoslava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а използваш ли предусилвател за микрофона или го пъхаш директно в саунд картата?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Microphone_preamp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В програмата с която записваш има ли индикация на входното ниво...тоест като пееш без дори да записваш да ти показва силата на сигнала който влиза в реално време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всички случаи проблема е някъде по опцийте на каналите.

 

Аз имах сходен проблем със записи на китара, но с микрофон пред кубето.

 

Моето решение е следното:

 

Долу в дясно при часовника цъкаш 2 пъти на иконката с високоговорителчето, като задържиш мишката трябва да пише "volume". Няма да го сбъркаш :thumbs_up: Излизат плъзгачи за нивата на различните канали на картата, лайн ин, волюм, уейв и тн. На теб ти трябва плъзгача на микрофона.

 

(Ако го няма там - от същия прозорец с плъзгачите даваш Options>Properties и ти излиза листа с всичките нива, които можеш да контролираш. Намираш Microphone и му слагаш тикче. Даваш ОК.)

 

Под плъзгача на микрофона има копче Advance... ЦЪК ! Най-отдолу трябва да имаш една кутийка "1 Mic Boost". Сложи му човката и пробвай пак да записваш :thumbs_up:

 

Ако вече има тикче там и не ти е прекалено ниско нивото на плъзгача за микрофона - разгледай настройките на саунд картата. Там някъде може да има също някакъв параметър за силата на сигнала в лайн ин-а и в този на микрофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

f2uh61.jpg

Тук микрофона увеличи просто и при запис по-силно се чува :no: =). Като за да видиш менюто от горе даваш Options-Properties и Recording избери :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.