Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Gothic Explorer


edgecrusher

Recommended Posts

Днес в чест приключването на един период от живота ми реших да се почерпя с....ей това

 

gothic.jpg

 

Още не съм я сет-ъпнал зада я пробвам, но малко по-късно ще пиша за първите впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аре честито ! Искам само да попитам заслужавали си принципно Еpiphone. Аз много искам да си взема SG и сега, когато един приятел е в USA се чудя дали да не му поръчам Еpiphone SG или да дам още ок. 200 USD и да си взема един Gibson SG Special ? По принцип разликата май е само в адаптерите и електрониката, дървото си е същото - махагон. Explorer-а също харесва има яка форма, жалко че не се произвежда Еpihone версия на Gibson Firebird, като този на подписа ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!! :cheers: Същият цвят като на снимката ли е брадвата ?

Абсолютно!Само че на снимката е излезнал малко осветен,реално си е матово черен с черен скрач-борд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито китарата е страшна според мен и може ли да те попитам колко пари даде за нея и от къде я взе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и пусни някво демо и да я чуем как се представя?

Редактирано от FeramonD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре честито ! Искам само да попитам заслужавали си принципно Еpiphone. Аз много искам да си взема SG и сега, когато един приятел е в USA се чудя дали да не му поръчам Еpiphone SG или да дам още ок. 200 USD и да си взема един Gibson SG Special ? По принцип разликата май е само в адаптерите и електрониката, дървото си е същото - махагон. Explorer-а също харесва има яка форма, жалко че не се произвежда Еpihone версия на Gibson Firebird, като този на подписа ми.

Не знам какво да те посъветвам,защото не знам с колко си готов да се разделиш зада имаш китарата която искаш.

При мен въпроса беше да избера м/у Gibson Classic X-plorer (£995) и Epiphone Gothic Explorer (£399).Една от основните разлики освен цената е, че моята е произведена в Кореа, а и цвета и Gothic изпълнението ми допадна повече. Оригинално се бях наточил за Voodoo Explorer by Gibson( около £999) ама са ги спряли от производство незнайно защо...

Задапторите си прав, Epiphone издишат малко в това отношение, няма такава компресия и острота на звука, но това се оправя с 2 EMG-ta :cheers:

 

п.п. Ако наистина си се спрял на Gibson SG,Мисля че SG STandart серията е най-добра като съотношение цена/качество.A ако ще си вземаш Epiphone гледай да не е Special, това им е най-евтината и кофти серия.По-добре се огледай за SG 400 или SG 310. Те са мах. близко до оригонала на Gibson.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е новата брадва Денчо, освен всичко друго ти пожелавам и да се сдобиеш със собствен склад, защото в най-скоро време ще ти трябва за всичкия ти gear :green: :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито китарата е страшна според мен и може ли да те попитам колко пари даде за нея и от къде я взе?

Както казах по-горе ,китарата е за 399 паунда(не мога да ти кажа колко точно е в БГ лева) и е купена от Turnkey Soho Soundhouse, London.

За демо ще трябва да почакаш малко,имам я от едва 2-3 часа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е новата брадва Денчо, освен всичко друго ти пожелавам и да се сдобиеш със собствен склад, защото в най-скоро време ще ти трябва за всичкия ти gear :green: :cheers:

М"дааа! Мерсиии!

Има нужада :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да те посъветвам,защото не знам с колко си готов да се разделиш зада имаш китарата която искаш.

При мен въпроса беше да избера м/у Gibson Classic X-plorer (£995) и Epiphone Gothic Explorer (£399).Една от основните разлики освен цената е, че моята е произведена в Кореа, а и цвета и Gothic изпълнението ми допадна повече. Оригинално се бях наточил за Voodoo Explorer by Gibson( около £999) ама са ги спряли от производство незнайно защо...

Задапторите си прав, Epiphone издишат малко в това отношение, няма такава компресия и острота на звука, но това се оправя с 2 EMG-ta  ^_^

 

п.п. Ако наистина си се спрял на Gibson SG,Мисля че SG STandart серията е най-добра като съотношение цена/качество.A ако ще си вземаш Epiphone гледай да не е Special, това им е най-евтината и кофти серия.По-добре се огледай за SG 400 или SG 310. Те са мах. близко до оригонала на Gibson.

В твоя случай покупката определено си заслужава - фактически разликата е само в цената, иначе даваш повече от два пъти само заради шибаната марка Gibson... Моделите SG, които аз гледах единият е само 649 $, a другия е 849 $, докато свестните Epihon- и са между 450 - 600 $, така че в случая раликата не е толкова голяма. Taka че ще преценя, а имам и друг вариант Fender Jaguar Made in Japan, който е някъде ок. 600 $ - много яка китара.

По принцип Gibson sucks отвсякъде най-вече заради шибаната си ценова политика. В един американски форум един пич разправяше как си взел Les Paul в началото на 90-те чисто нов за 800$, а сега същия струвал 2800$ :cheers: , при това качеството им е паднало значително.

Между другото през 80-те в т.н Shred era :) продажбите им са били доста зле, заради възхода на фирми като Ibanez, Jackson и т.н., не било модерно да се свири с Gibson, но след като Guns N' Roses станаха мн. популярни, респ. Slash , а и други групи като Pearl Jam, които тогава изполваха предимно Les Paul продажбите им отново тръгнаха нагоре, а с това и цените им ... :)

В днешно време от големите фирми единствено Fender предлагат китари, чиято стойност в някаква степен понякога е над цената, за която се предлагат..

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли един поглед тук, само за информация. Жалко че нямат цени, но все пак може да добиеш добра представа за това, което Epiphon предлага в момента.Все пак "дъщерна" фирма на Gibson са но имат и собствени неща.

 

Epiphone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.