Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис от Line Out


Yves

Recommended Posts

Във вход с какви технически характеристики трябва да записвам от линейния изход на кубе, за да се получава нормален звук? Пробвах в линейния вход на звуковата карта на компютъра, но явно не е там правилната дупка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там си е правилната дупка - и изходът от комбото и входът на компа са с/за линеен сигнал. Ако не ти харесва нещо по звука - това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали кубето има каб. симулация на този изход . Ако няма - звука ще е като пчеличка , както казват старшите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз изхождах от логиката на Baby Thomas, обаче наистина звука е като пчеличка. Да не говорим колко много шум... Не знам дали е само от липсата на симулация, звучи ми много сдухано. Аз първо си помислих, че лайн аута на кубето е заминал...

 

То ясно, че нямам апаратура, но как да разбера дали работи нормално? Самия факт, че въобще се чува нещо показателен ли е...в смисъл може ли да се скапе частично или ако е скапан нищо няма да има? Ако го набутам в ретърна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом чуваш нещо сдухано от LineOut-а на кубето най-вероятно всичко е ОК , но нямаш каб. симулация ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш един ДИ БОХ със спийкър симулация да го боцнеш между комбото и компа... чудничко ще стане. :)

Другият вариант е да ползва софтуерни такива от известни софтуери РеВалвер/Амплитюб/ГитарРиг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се говори за симулатори и тем подобни, трябва да се провери какво се подава на линейния вход на звуковата карта. Ако сигнала е по-голям от допустимото, ако кабела окъсява, ако усилването в настройките не съответства, и разни други неща не са както трябва, най-напред трябва да се оправи това и после да се мисли за "звука".

Лошото е, че за да се анализира трябват ресурси.

Може да се пробват някои експерименти с друго устройство - домашна уредба примерно. Тогава ако се откриват сериозни разлики, вече ще се търсят причините. Все пак нивото на LINE OUT може да е високо за входа и да го претоварва, особено ако картата е нисък клас (долен :) клас).Има различни линейни изходи - от крайното стъпало, или от предусилвателя. Балансирани или не. Силни или слаби нива.

Важно е да се отличават различните случаи - дали звукът е развален от неправилно свързване и технически причини, или не е този, кйто се чува от записите на големите изпълнители. Методите за оправяне са различни в двата случая :dance: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе в интерес на истината ми е последна грижа записване, просто исках да се уверя, че си бачка нормално изхода на комбото.

 

Иначе съм рожба на двама електроинженери, ама като ида и ги питам "защо така" те ми викат "кажи ми спецификации на изхода на усилвателя и на входа на звуковата карта" и аз събирам очи, щото нямам идея :) В книжката на кубето не пише нищо конкретно...

 

Наистина ще взема да пробвам да го бутна в хай-фи-то или пък в ФХ ретърна, пък квото стане :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.