Jump to content
Българският форум за музиканти

22 срещу 24 прагчета ...


niki123bg

С колко прагчета предпочитате китарата?  

95 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

а то аз мнооого рядко стигам до по-високите от 15то прагче, имам страх от височини в тоновете B) . просто повече ме кефи едно по-бавно соло на по-ниските прагчета

въпросТ на вкус :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм от гласувалите за 24 прагчета. Последните няколко може да се ползват по-рядко, но е добре да са там, когато се наложи и още по-добре е ако са лесно достъпни. За звука лично дълбоко се съмнявам, че броят на прагчетата е решаващ фактор - има достатъчно много добри китаристи с брилянтен тон, някои от които свирят с 22, адруги с 24 прагчета. Важното е на човек да му е удобно, нали така? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от гласувалите за 24 прагчета. Последните няколко може да се ползват по-рядко, но е добре да са там, когато се наложи и още по-добре е ако са лесно достъпни. За звука лично дълбоко се съмнявам, че броят на прагчетата е решаващ фактор - има достатъчно много добри китаристи с брилянтен тон, някои от които свирят с 22, адруги с 24 прагчета. Важното е на човек да му е удобно, нали така? ;)

Може.

За мен има значение звука :(

А разлика в звука има - не че едното е по-добро или другото по-лошо, просто са различни, е което се опитвам да обясня от 1238471 поста насам.

Аз имам и от двете така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пъдлинката ми беше с 21.

:inlove:

 

Puldin рулзз от всякъде :) Само да и бяха сложили още едно прагче, щеше да е златна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал с очите си кремона, поръчвана специално от завода и с 24 прагчета и глава като Ибанез. Лошото е, че момичето, чиято собственост беше, почина. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал с очите си кремона, поръчвана специално от завода и с 24 прагчета и глава като Ибанез. Лошото е, че момичето, чиято собственост беше, почина. :headbang:

мойта кремона е с 21 ..пф жалко за момичето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мойтъ е с 24, защото наистина ми трябват, не просто за да ги има и съм си екстра. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да задаваме въпроса "Китара с колко прагчета?", трябва да добавим и този "Какво ще свирим?". Моята е с 24 и ми наистина много удобна, най-вече за соладжийски изгъзици :):) Но когато става дума за блус или джазе, определено предпочитам нещо гибсънско с 22. И, да, harmonic point-ът при 22 се пада над neck-адаптера и батко ни Джо Сатриани явно е фен на това. Сега няма да започваме да се надяваме, че ако сме с 22 прага ще звучим (или, оле майко, свирим!) като Satch... :green:

 

Накратко: както каза Synchu, най-добре и от двете да си имаш поне по 1 бройка, защото е доста глупаво да правим такова сравнение.

 

И btw наистина малко са китаристите, които ПЪЛНОЦЕННО използват прагчетата над 22-ро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.