Jump to content
Българският форум за музиканти

Гласувай и спечели Китара от СтарФМ


Krasen

Recommended Posts

Тая класация говори доста за музикалната култура на голяма част от хмм 'рок-слушащите хора'.... Има само супер известните групи от 60-90те години и тва е! За това и не слушам СтарФм или което и да е друго радио, въртят едни и същи парчета на едни и същи групи и за това класацията изглежда по този начин... ловя бас, че ако направим форумна класация 100те най-добри сола ще е многооооо по-различна от тая на СтарФм (може за награда едно Гиби да плеснем , да има стимул :greenangel: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами да пуснем. всеки прави 3 предложения. гласуването продължава 2 седмици. презложенията да са с линк към парчетата, за да може всеки да ги чуе веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 1 въпросче: Кой ще е спонсорът на "Гибито" ?!?!?

 

Хахах никой разбира се ... просто мечти на съфорумците.

 

А класацията според мен Ричи си заслужи първото място в нея! Все пак тя е за най добро соло, а не най бързо соло както може би някои фенове на Вай са си помислили ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от такава класация,победителите са ясни,само не знам как ще си разпределят местата точно.Стив Вай,Сатриани,Кърк Хамет....ще се подредят някак,а и без Гибсън ще се гласува яко и ще се хвърлят слова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 1 въпросче: Кой ще е спонсорът на "Гибито" ?!?!?

 

Хахах никой разбира се ... просто мечти на съфорумците.

 

А класацията според мен Ричи си заслужи първото място в нея! Все пак тя е за най добро соло, а не най бързо соло както може би някои фенове на Вай са си помислили ;]

 

Това беше много глупаво сравнение, знаеш ли..

Култура, култура...

 

 

 

ПС. Сетих се за нещо друго. Нали се сещате , че повечето от слушателите на това радио просто слушат такава музика, не са музиканти. Не им пука дали знаят повече или по-малко банди и респективно - сола на величия. Така че мисля че ще е абсолютно нормална разликата в нашия форум. :greenangel:

 

И в същия дух... упрек към вас :godbless: ...Как не споменахте Ван Хален, подяволите? :hooray: Не казвам за първите места, ясно че не всички си падат, но все пак трябва да се спомене! :godbless:

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак тя е за най добро соло, а не най бързо соло както може би някои фенове на Вай са си помислили ;]

 

A Вай далеч не свири само "най-бързи" сола, както ти очевидно си си помислил :godbless: Голяма част от свиренето на Вай е в изразителността, акцентите и малките детайли в бавното свирене. Както знаем, има много хора, които могат да жулят бързо, но бавното свирене на такова ниво си е голяма техника...

 

 

Малко примерче :godbless:

 

Разбира се, не искам да омаловажавам Ritchie Blackmore, защото световноизвестен не се става с неможене. Не искам и да влизаме в спор, просто акцентът ти не беше много адекватен. Извинявай, ако нещо не съм те разбрал :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма защо! :godbless: Всъщност сме писали по едно и също време, защото като започнах да пиша твоя пост го нямаше, но и аз се позабавих с моя. Anyway, важното е, че сме на едно мнение. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oтделен е въпросът, че някой може да е гласувал и за песента, а не за солото.Примерно, ако солото на Smells Like Teen Spirit е по-добро (многозначна дума, когато се употребява за китарно соло) от Орион на Металика или Little Wing на Хендрикс то аз без съмнение съм трамвай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да Ви попитам - някой съмнявал ли се е, че Ричито ще е на първо място? По-голямата част от слушателите на Радиото не са музиканти, а просто хора, обичащи такава музика. Те не се интересуват от тва, колко бързо е солото, ква тоналност е, комплексно, сложно и технически изпипано е. Не, той ще чуе само как звучи, без да разбира от теория на композирането и или ще му се изкефи, или просто няма да му хареса.

 

Точно тва е към Бейби Томас - предполагам ти е ясно защо Кърт Кобейн е преди Стив Вай..? :greenangel:

 

Мисля, че е съвсем обективна и нормална класацията, с няколко изключение, според мен, а те са:

 

Винаги ми е било странно, че Stairway to Heaven е водено за едно от най-добрите сола... (айде, инчувайте ме). Не се научих да харесвам Цепелин, може би и за тва мисля, че има други песни, които е би трябвало да получат по-високо място в класацията, пред техните.

 

Разочароващо - Comfortably Numb е някъде майната си, като според мен трябва да е.. в челната 3-4. Ами Time, Money...

 

Eruption - едно от първите тапинг изпълнения на 70 и кое място си...

 

Mr. Crowley - 88 място...

 

И напоследно място, ама не по-важност - Sultans of Swing...Май трябва да е някъде към 6-7...

 

ПП: Само аз ли не видях Стиви Рей Вон? Тва е най-големи пропуск... Texas Floods, Pride and Joy поне да бяха сложили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина тези класации понякога объркват хората ;/ И резултатите накрая ,които се получават са смешни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.