Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul копия от Пловдив


hypnocil

Recommended Posts

Здравейте.

 

Интересувам се, ако има някой от Пловдив или си има на представа какви Лес Поул копия се предлагат по магазините до тези пари 550лв. да кажем ?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не съм от Пловдив,но преди половин година ми подариха ЛП копие за 460 лв. беше сега сиг е паднало още.Марката е Стагг,но не те съветвам да си взимаш Стагг,защото много се е говорило,че в този ценови диапазон те не са мн.добър избор .Просто Аз искарах огромен късмет ,че моята китарата звучи доста добре за цената си и не е боклук :) Погледни дали има нещо на Cort или някакво LTD.Не са типичния Лес Пол ,но определено са по-добре от Стагг според мен.От това,което съм чел или чувал.Лично не съм свирил на ЛТД или Корт ЛП копия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Vintage Les Paul BB100. Откак го купих съм много доволен, като единствено имам малко забележки към адаптерите, но и стоковите не са лоши, пък и в крайна сметка винаги можеш да ги смениш ако не ти харесват. Удобна е, естествено не може да се сравнява с някаква по - скъпа имитация, да не говорим за оригинала, но ЗА ТЕЗИ ПАРИ е идеалният избор. Горещо те съветвам да ги пробваш, мисля, че може да ти харесат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уличката, която свършва пред ректората на ПУ я хващаш в посока Тримонциум. Ще го видиш отдясно с бели букви на червен фон (или обратното) пише House Of The xxxx :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адресът е "Цар Асен" 7 ако се не лъжа. Провери за всеки случай и в Партийния Дом (Концертна зала), там имаше такива Стагг-ове, макар и Винтиджа май е по-добрия избор.

 

The House of the xxxx

Редактирано от abductor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пловдивския xxxx несъм виждал Vintage,но предполагам може да се поръча.Моя съвет е ако няма в пловдивския да си направиш една разходка до София и да пробваш на място наличните и да си харесаш,понеже от бройка до бройак има разлика.За тези пари по-добро копие на лес пол в БГ незнам.И гледай да не вземеш V99,защото на мен много настоятелно ми го пробутваха,понеже нямаха V100!!!Vintage V100 е истината!

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hipnocip

 

От House Of The xxxx София (те са официален вносител), но понеже и в Пловдив знам, че има xxxx (макар, че като ходих, ми се стори доста по - малък от софийския), можеш да си поръчаш да ти докарат китарата от Сф. Вече ти обясниха къде е, ако искаш или разузнай как стоят нещата, или най - добре както ти предложиха - ела в Сф и направо пробвай. Моят модел мисля, че беше BB100 (не съм сигурен за името, черно - жълта е), точно 550 лева беше. Айде успехи и като си купиш китарата, качи някоя снимка в темата ФУКНЯ, да се похвалиш! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал, че оригиналните адаптери на тези китари СА по-скоро лоши, отколкото хубави, но иначе китарките са си ОК. Дори адаптери GuitarTech за 30 кинта звучат МНОГО по-добре от сток адаптерите, с които идват. Пробвано е!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не да не поръчам да доставят, но няма смисъл след като не съм пробвал и тн... Ще поразгледам дано има нещо свястно.

 

И тез Епифоуни изглеждат добре, но не знам дали ще има из Пловдив...

 

А до София няма кога в момента да разглеждам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и забравих да спомена, че искам да не е с болт-он нек и да не е от тези Лес Пол, който тежат по 1кг. , а да си личи поне в теглото, че е от плътно дърво... И по възможност лепенките да са, като тези на Гибсън-а по грифа, но това е вече козметична подробност :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята китарата тялото е Alder а грифа от Maple мисля че беше.Доста си тежи да ти кажа :hysterical: По-тежка китара не съм хващал и си е Сет Нек те повечето ЛПта мисля,че би трябвало така да ги правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, понеже и аз преди време си търсех копие на Лес Пол (точно затова си взех и Винтиджа), се оказа, че Епифон нямат вносител в България. Сега не знам как е, но преди година нямаха, като изключим магазина визиартс, където цените са с едни приятни надценки... :hysterical: . Освен ако не са си намерили вече, няма как да ги пробваш Епифоните, а като цяло сравненията между двете марки са крайно противоречиви и явно опират до конкретна бройка, но явната разлика в цената не говори в полза на Епи :hysterical:

@Evtim Djerekarov - моите адаптери освен, че микрофонират, са и мътнички, особено бридж, не случайно преди няколко дена ти писах ЛС :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.