Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране


7thString

Recommended Posts

Dimarzio Virtual серията не издават и грам шум, т.е макар и парадоксално, е факт, че в сравнение с хъмбъкерите са по-безшумни.

 

Еваларка на тоя, дет се сетил да ги измисуи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Принципно е така, но дали има значение, при положение, че дължината на вълната дори в УКВ обхвата е от порядъка на метри, което е доста повече от разстоянието м/у намотките на хъмбъкера - т.е. фазовата разлика, а вероятно и разликата в силата на шума трябва да е нищожна за 2-те намотки.

За съжаление това е само теория. Пробвай сам да застанеш срещу монитора, или друг източник на смущения, завърти китарата встрани и чуи разликата.

Така е, но пък в този случай източника на ел.-магн. поле е много близо и съответно градиента на полето е по-голям (т.е разликата в интензитетите в двете намотки е по-голяма, защото той намалява с квадрата на разстоянието)... И като се дръпнеш на няколко метра от екрана, вече няма значение как си застанал.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе няма лошо да се обсъждат нюансите ама... хора- аз си признавам, че в теорията не съм много на ТИ- но не обсъждайте неща, за които пише в книгите и не сте ги виждали/чували наживо- един път струните били антени, друг път- вторични намотки и т.н. Най-абсурдното нещо, което бе казано- че адаптерите не шумели без струни :stop: Нищо лично, но специално при електротехниката, теорията от книгите и реалните резултати са мнооого различни- казвате- екранирането не давало ефект, влошавало звука и т.н.- начи аз досега промяна в звука не съм усетил, освен, че шума се намалява драстично. И честно казано не се интересувам много ЗАЩО е така- важното е, че става.

 

Между другото перфектният вариант е точно този, който колегата спомена- с проводима боя, но не съм виждал тук такива работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого задълбахте в теория и избягахте напълно от темата :D

все пак екранирането нали е свързано със шум...не мисля че се бяга от темата, а че само малко се видоизменя и не е пряко свързана с основната(ако мога да се разбера :):) )...и за да се стигна до тука аз мисля че тмата се е изчерпала....

човече като ти чета постовете ми се струва че пишеш в темите само за спорта :D на всяка манджа мирудия :D аз като не разбирам от електроника седя и чета за да прихвана нещо ;)

да ти кажа аз разбирам достатъчно от електроника(занимавал съм се с това),но темата няма нишо общо с електрониката, или ако има то е малко.По скоро това е физика(магнитни полета трептения чистоти).електрониката тука се заключва до няколко потенциометяра един прекъсвач(или няколко зависи от ситуацията)един кондензатор и евентуално 1 съпротивлвние

 

 

а и относно манджата ти си съшия ;);) (а и мисля че трябва да се спазва добрия тон не да се заяждаш...казвали са ти го вече :D:) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото перфектният вариант е точно този, който колегата спомена- с проводима боя, но не съм виждал тук такива работи

има заместител на проводимата боя които си мисля че върши работа въпреки че не съм го пробвал върху китара.На заместителя не мога да му измисля име(понеже не си го спомням) но представлява нещо като боя...използва се в електрониката за прекарване на писти(когато са прекъснати)също така има и друг вариант(не е за предпочитане)-паста за процесори(всеки я използва),но не тази бялата , а сивата тя е електропроводима,ама много цапа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото перфектният вариант е точно този, който колегата спомена- с проводима боя, но не съм виждал тук такива работи

има заместител на проводимата боя които си мисля че върши работа въпреки че не съм го пробвал върху китара.На заместителя не мога да му измисля име(понеже не си го спомням) но представлява нещо като боя...използва се в електрониката за прекарване на писти(когато са прекъснати)също така има и друг вариант(не е за предпочитане)-паста за процесори(всеки я използва),но не тази бялата , а сивата тя е електропроводима,ама много цапа :)

Не знам, мисля си, че най-лесно и достъпно е изпълнението с фолио... дори сега в Конрад забелязах, че са вкарали екраниращо медно тиксо с проводящо лепило, т.е. като налепиш няколко слоя, те се слепят помежду си и е мн. подходящо за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, мисля си, че най-лесно и достъпно е изпълнението с фолио... дори сега в Конрад забелязах, че са вкарали екраниращо медно тиксо с проводящо лепило, т.е. като налепиш няколко слоя, те се слепят помежду си и е мн. подходящо за целта.

да това трябва да свърши работа и е по добре от алуминиево филио....но все пак тая боя ми изглежда много по добре и се чудя как може да се направи....според теб какво може да съдържа че да е електропроводима(се някога трябва да се открие топлата вода)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз друго се чудя....някой от вас всъщност търсил ли е такава боя по магазините (не говоря за музикалните :D )?

 

...предполагам че все някъде по железариите ще се намери...друг е въпроса дали ще си боядисам китарата с нея но все пак поне ще се разбере аджаба от к'во е направена :idea: (сигурно некви графити или други примеси...не вярвам да е голяма философия)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една боя, на нея пише "бронз", бабами си боядисва печката с нея :) мисля, че тя е електропроводима, но несъм я мерил. Трябва да си взема уреда и да пробвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ей хора .. ам имам следния проблем с Дийн-а .. При усилване на високи и ниски едновременно се получава брум, когато само ниските са усилени няма проблем... Когато пробвах китарата мисля, че този проблем го нямаше ... но не съм сигурен ... та според вас .. това от адаптерите ли е или контакта не е зазимен .. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една боя, на нея пише "бронз", бабами си боядисва печката с нея :( мисля, че тя е електропроводима, но несъм я мерил. Трябва да си взема уреда и да пробвам :)

 

Да това е, написъл си го преди мен, електропроводяща боя май му казват още сребърен феролит. Имат и в Конрад едни малки шишенца по 3 грама за 15лв продават го за течен графит ама си е жив бронз за кюнци, големи мошеници . На мен ми трябваше за едно дистанционно беше му се изтрил графита по бутоните, свърши ми работа. После като изсъхна го мерих с уреда никакво съпротивление "0" ома , напълно проводяща боя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

високи и ниски от ампа или китарата е активна ??? обяснявай по-добре за да получиш правилен отговор :)

Извинявам се .. :( От китарата .. А .. и още нещо, това се получава при включен драйв на кубето и при усилване на gain-a се засилва и бръмченето.. при клийн няма проблем, а през процесора - без нойс гейт пак го има ...

Редактирано от Reveille
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.