Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране


7thString

Recommended Posts

Един малко тъп въпрос: Като си екранираш сингъл койл адаптера отвсякъде, отде ще прихваща магнитните смущения внасяни от струните?

 

И още един, значи при мене има при запис в компютра едно пищене, което като се хвана за масата на жака или за кутията на компютъра почти изчезва. Как мога да го оправя, че не е удобно примерно да свиря и с крак да застъпвам кутията :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а какво се прави в по-сложния случай, когато китарата не се отваря ? за справка - снимката в профила ми... дайте съвет моля ;)

:killyou: Триона ;)

 

Оффтопик

Имах брум с Орфейката (милата ми). Купих си Wasburn и познайте - пак има брум, 2 години свирене - е не спря....докато не смених контакта. Просто един ден правихме ремонт и се беше освободил един контакт в другия край на стаята, а в моя майсторите бяха включили дрелката, та го включих там Уошу-бошу и НИКАКЪВ брум. ....

Друг е въпроса, че след ремонта този контакт ми го затвориха с една секция, а другите баща ми ги смени (а той не е електротехник ;) ) и сега пак си има брум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един малко тъп въпрос: Като си екранираш сингъл койл адаптера отвсякъде, отде ще прихваща магнитните смущения внасяни от струните?

 

И още един, значи при мене има при запис в компютра едно пищене, което като се хвана за масата на жака или за кутията на компютъра почти изчезва. Как мога да го оправя, че не е удобно примерно да свиря и с крак да застъпвам кутията ;)

От една страна, алуминиевото фолио далеч не може да спре магнитното поле от магнитите на адаптера, така, че това не влияе. От друга- полюсите на магнитите(металните "неща", дето излизат извън адаптера) не са с фолио ;)

 

 

За другия въпрос- губи ти се масата/заземяването някъде. Понеже компа и ефектите на китарата се захранват от различни неща, се създава допълнителен потенциал, т.е. тече ток който не трябва да тече. А ти, като се допреш до метална част на китарата, обираш потенциала ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разваляйте си китарите, аз за мойта съм дал достатъчно пари че да я осирам

Стратокастере, тук не си прав.

По тази логика като си вземеш някаква талпа и след време почне да не те кефи звука не трябва да и сменяш адаптерите с по-хубави, за да не я отваряш.

"Аз съм дал достатъчно пари, за да си отварям талпата и да си сменям гадните корейски адаптери с EMG-та. Не, в никакъв случай няма да си сложа по-хубави адаптери, защото китарата не трябва да се отваря. Ще си свиря с мизерните, за да не стане някой гаф. ;) "

Същото важи и за електрониката - познавам хора, които си сменят елементите на китарната електроника със същите, но на по-добри фирми производители, с по-точни стойности, за по-малко шум.

Модването на китари е класика в жанра и няма нищо лошо в това да замениш гадна заводска част с по-хубава.

По същия начин, ако не ти е екранирана китарата в завода, няма нищо лошо да си я екранираш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега, има разлика в това да си смениш адапторите и да разглобиш цялата китара и да я наклепаш с разни глупости :blink:

цялата ми идея е просто че тази екранировка е дотолкова полезна колкото да си изгубиш времето.

мойта китаране е екранирана, нито пък предните ми китари са били ама нямам грам шум.

не търсете причината за шума само в китарата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радваме се за теб. Прости ни на нас претенциозните и наивни глупаци, които имат амбиция и желание да усъвършенстват китарите си, за да постигнат звука, които им харесва най-много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо не казахте по моя случай :think: :blink:

Ами просто нямам опит с кухи китари... Предполагам, че китарата може да се разглоби по някакъв начин и да се изолира и подобри електрониката вътре. Ако обаче вътрешната страна се облепи с фолио, неминуемо ще се промени звука на дървото!!!

 

Но пък при теб си мисля, че не е необходим толкова gain, така, че може би единственото, което би имало смисъл за да се подобри звука е да се вземе по-яка електроника- потенциометри, кабели, жакове, адаптери...

 

Иначе, ако китарата те задоволява, и ако не си СИГУРЕН, че ще звучи по-добре, и най-важното- ако не си сигурен, че няма да се оплеска нещо, по-добре не се занимавай :)

 

Та така де, тея мод-ове са най-полезни за ел. китари с които се свири с повечко gain.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз питам принципно, иначе на нея пускам само лек драйв. не може да се разглоби - корпуса си е цял, всичко се прави през дупките на пикъпите , затова ми беше интересно кво може да се измисли :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз питам принципно, иначе на нея пускам само лек драйв. не може да се разглоби - корпуса си е цял, всичко се прави през дупките на пикъпите , затова ми беше интересно кво може да се измисли :blink:

За моженето- може. Не знам обаче технологията- лютиерите си знаят как се разфасоват акустични китари. Наскоро някой ми обясни тук как се разглобява гриф и може би процедурата е сходна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да се разглоби - корпуса си е цял, всичко се прави през дупките на пикъпите , затова ми беше интересно кво може да се измисли :blink:

Като за начало можеш да екранираш самите адаптери. Разликата в нивото на шума с екранирани адаптери е осезаема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да се разглоби - корпуса си е цял, всичко се прави през дупките на пикъпите , затова ми беше интересно кво може да се измисли :blink:

Като за начало можеш да екранираш самите адаптери. Разликата в нивото на шума с екранирани адаптери е осезаема.

Адаптерите му са с метален корпус :) Това би трябвало да си е екранировка по начало ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може да се разглоби - корпуса си е цял, всичко се прави през дупките на пикъпите , затова ми беше интересно кво може да се измисли :blink:

Като за начало можеш да екранираш самите адаптери. Разликата в нивото на шума с екранирани адаптери е осезаема.

Адаптерите му са с метален корпус :) Това би трябвало да си е екранировка по начало ;)

Какви са му адаптерите? Да не са от онези капсулованите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна тема!! (stratocaster, това, че ти смяташ, че твоята китара няма нужда от екранация, съвсем не значи че темата е безполезна за всички :) ).

 

Имам един въпрос - скоро ще бъда с EMG адаптери, които са екранирани и в упътването пише струните и металните части да не се замасяват. При това положение, нужно ли е да се екранират леглата на адаптерите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.