Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампови ампове Sound City


black_waltz

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам има ли някой съфорумник, който да е имал досег с амп от тази марка и да сподели впечатленията си. Гледам цените им не са кой знае колко високи по онлайн магазините, но никаде неможах да намеря семпли да чуя за какво става въпрос.

Ето линкче:

 

http://www.arbiter.co.uk/soundcity/sound_c...mark6_sc20c.htm

 

Благодаря за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тцтц, меса едвам едвам изкараха марк 5, тия вече марк 6 предлагат :)

 

преамп с една лампа - едва ли ще му е като за дет метъл драйва

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих тука някакви семпли в ютюб, ама качеството на клипчетата е кофти малко.

 

 

Не звучи зле :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преамп с една лампа - едва ли ще му е като за дет метъл драйва

 

Кой е казал, че преампа е с лампи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път ги чувам, но явно са доста стара марка: http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_City

 

И връзката им с Hiwatt

Редактирано от chlen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В harmony-central всички казват, че имали отличен класически звук (бритиш драйв тип Маршал, чисти тип Фендер, поне така разбирам аз като чета ревютата). Май има един модел с повечко гейн ама знам ли го колко е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

меса едвам едвам изкараха марк 5, тия вече марк 6 предлагат :)

 

^Когато Sound City са правели усилватели Рандал Смит още е бил в пелени.

 

Предполагаемо новата линия е опит за издояване на старата легенда Sound City - нещо често срещано в 21 век.

Намира се стара легендарна марка и се възобновява производството като се разчита на името.

Тва сигурно е ясно на всички нас но съм длъжен да го напиша за да няма заблудени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, поне да бяха Mark666! :godbless::)

 

Иначе на мен ми звучат добре. Чудя се, няма ли някой да възобнови производството на Supro 16T на Valco - много приятно меко звучащо ампче!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саунд сити е стара марка - 60,70- те години.

Ламповите им глави от периода са ползвани, но са били сериозно в сянката на Маршал.

Нещо като алтернатива за тези, кото не са могли да си позволят "the rеal thing", е явно не е било и съвсем така,

след като е имало и по някое известно "име" да ги ползва.

 

Явно в днешо време, някой който е придобил правата или предишният собственик

е решил да възобнови производството.

Щом цената е по-тънка, значи пак ще са по - лоенд и ще гонят по-неплатежоспособните мераклии за лампов амп.

Или пък тези, които не искат да са с утвърдена марка.

Сигурно ще звучат съвсем прилично.

Има си един лаф - получаваш това, за което плащаш.

Особенно валиден за установен и развит пазар и икономика като британската.

даже не мисля, че са евтини

въпросният 20 ватов модел е малко по скъп от съответният

Fender Super Champ XD 203v, 15 Watts, New

The Fender Super Champ XD is a Tube Amp with DSP, 1x 10" Special Design Speaker, 2 channels - £209.00

 

VS

Sound city

SC20VCSC20C Tolex Covered 20 Watts £ 212.76 / 249.99

 

Аз лично бих избрал между двата фендера, но това така на първо четене.(спрямо цена, предлагани екстри и име)

Просто по спецификации и цена Фендера ми се струва по- удачна покупка.

Разликата са някакви 5 вата, при положение, че това ще е най-вече практиз амп (евентуално и за репетеционна),

но Фендер има ДСП , което е много добро и спестява доста пари от ефекти.

Според мен от външни ефекти на рак или стопове ще има смисъл за по-горен клас амп.

 

По въпроса за дет метъла -

класическият дет метъл звук е именно с една лампа в преампа и транзисторно крайно стъпало.

Не казвам, че въпросният саунд сити марк 6 е за дет метъл.

Но няма причина да не може и това да се свири с него.

Ако собственият му драйв е неподходящ, може да се пробва с детметъл дигитек отпред.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много хубаво, обаче нека като говорим за Sound City не бягаме твърде много от темата.

За VS. може да се направи отделна тема. Сега примрно, ако влезе Дими, веднага ще започне да говори за това, че DSP-то не струва и т.н. и ще е прав за себе си. Изобщо, съвсем друга е темата и не бива да борим усилватели в презентационна тема.

През 60-те е имало доста нискобюджетни лампови ампчета, повечето от които без обратна връзка, които също си струва да бъдат реставрирани. Звука не свършва с Фендер, Маршал и Меса и затова не бива да сме твърде крайни.

И все пак - свирил ли е някой на такъв усилвател?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако влезе Дими, веднага ще започне да говори за това, че DSP-то не струва и т.н. и ще е прав за себе си

мене пък точно това ме кефи във форума ... постоянно има чепкане ама не по темата .. ееехе .. и докато дими обяснява за DSP-то LOE ще почне и той да ругае за

класическият дет метъл звук е именно с една лампа в преампа и транзисторно крайно стъпало

ехехехе .... ма мноо ни е як форума не мислите ли .. ехехех

 

Поздрави

 

п.п. уфф тая криза, само тука кеся

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY - ако под класически дет метъл звук разбираш мазаниците от преди 10-15 години - мерси, но не, мерси :crying: , това е доста далече от идеала ми за дет метъл звук

 

в днешно време всяка малко по-кадърна дет метъл банда свири с изцяло лампови ампове, поне тези, с чийто творчество и гиър съм запознат ;) аз и настъпи-кутийките не ги толерирам особено, пробвал съм да си сложа транзисторен драйв на ампа - губи се живота на тона определено, не казвам че не звучи добре, това дали е добре е относително, просто не ми звучи толкова живо колкото ако минава само през ламби, в интерес на истината дори и елемнтарен транзисторен буустър разваля пейзажа, транзисторен еквалайзер, дори дигитални процесори след преампа не развалят толкова нещата, но всяко нещо преди преампа определено не ми се нрави

 

да не бъркаме термините - добър звук и жив звук... и стария ми напълно транзисторен рандал имаше добър звук, но много по равен, много по малко динамика, много по малко хармоници

 

именно за тва не съм голям фен на амповете, които нямат сериозни драйв канали, и ползването на транзисторни настъпи-кутийки преди това

а черния валс си е дет метълист :)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическият дет метъл звук, е точно и ясно дефиниран

от най- класическата death metal band-a - DEATH. ( не е свъран с мое лично възприятие)

Ако се търси модерен такъв - добре.

Според описанието, ампа дава класически брит звук, което за мен означава, че няма да е подходящ за този стил.

 

За ДСП-то на фендер, имал съм Гдек, пробвал съм Принстън(с ДСП) и Сайбър туин - намирам, че е добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.