Jump to content
Българският форум за музиканти

Шведски метъл


Recommended Posts

Едно сравнително комерсиално парче... Сглобих го за два дена. Ама това пеене ме поизмъчи. Де го чичо Йорн :girl_cray2:

Bring you back

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да определено има проблем с линка ... с нетърпение чакам да го оправиш .. като знам какви неща си пускал досега , сигурно и това ще е трепач . Цеко :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А... би трябвало да бачка тоз последния... Я пак...

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батчка най-сетне :girl_cray2:

Личи си на моменти, че тъ мъчи :headbang: Не знам от вокално техническа гледна точка какъв му е колая, но ти е височко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батчка най-сетне :headbang:

Личи си на моменти, че тъ мъчи :) Не знам от вокално техническа гледна точка какъв му е колая, но ти е височко :godbless:

 

Така е то ама като няма кой да го изпей... :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е то ама като няма кой да го изпей... :offtopic-001:

А бой де!?! ;):P

Ти имаш МНОГО глас!!! Малко си го тормозиш (ама това пак е "от многото" - щото ем го батисваш, ем излиза). Ш'се опра'иш. :D

Чакай първо няколко встъпителни въпроса да ти задам:

- Твое ли е това парче? (Заглавието на темата ме смущава - кое му е "шведското"?)

- С какъв микрофон записващ - с динамичен или с кондензаторен?

- Ефектът ми е в повече на някои места (особено там, дето пееш едноглас). Така вокалът честотно ми тънее и "потъва" в плейбека.

Останалите хитрости - в следващото "писмо"... :greenangel::D:music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е то ама като няма кой да го изпей... :offtopic-001:

А бой де!?! ;):P

Ти имаш МНОГО глас!!! Малко си го тормозиш (ама това пак е "от многото" - щото ем го батисваш, ем излиза). Ш'се опра'иш. :D

Чакай първо няколко встъпителни въпроса да ти задам:

- Твое ли е това парче? (Заглавието на темата ме смущава - кое му е "шведското"?)

- С какъв микрофон записващ - с динамичен или с кондензаторен?

- Ефектът ми е в повече на някои места (особено там, дето пееш едноглас). Така вокалът честотно ми тънее и "потъва" в плейбека.

Останалите хитрости - в следващото "писмо"... :greenangel::D:music:

Благодаря ти много адаш! Парчето е мое, просто такъв му е стила за това така писах. А пък за записа на вокала да знаеш нямах търпение да го споделя това парче - такъв съм си. Записах го вкъщи със СМ58 набързо бухнах му малко ефектец и айде. А то това и не му е окончателния вид на това парче. Има нещо дето ме дразни в аранжимента ама още не знам какво. Ще кацне тя баба Муза и ще прошепне в ушенцето, а дотогаз тъй...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Ти не си спал, бе човек!

Началото на втория куплет е много по-добре така. И вокалът е по-напред в микса, и по-сухичък, и ти се чуват обертоновете на гласа. Ако намериш и кондензаторен микрофон (щото за домашни записи това е идеалното решение), ще видиш как ще ти олекне на гласа, колко повече "рисунък", фигурки и пъргавинки ще излязат и колко по-"тембристо" ще звукне пеенето. С динамичния се иска много повече "тежкоатлетично" усилие, към което ти и без това си предразположен. :P

Пусни текста, ако ти е удобно. Ще опитам да ти спретна един кратък "audio tutorial" за произношението, и особено на heart и everything, щото си спираш въздуха там. Да видим дали ще потръгнат тия височини... ;)

Тъй като предполагам, че парчето ти е ново - още не ти е улегнало за пеене и говорене - опитвай по-трудните места да ги изграждаш с половин тон надолу. Като набереш увереност, ще ги качиш.

МНОГО УБАВ глас вадиш! Ако свикнеш да не си припрян и да не му "вадиш душичката" с резки и силови атаки, а да гледаш на дишането като на разпределено усилие по фразата и по цялото парче, акъл ми е беден кво пеене ше падне! :slap: Едно по едно...

П.П. И музата не ти е "баба", да ме прощаваш! Щото ако некоя такава ти "кацне на рамото", ше сънуваш кошмари три месеца после! :punk_guitar::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.