Jump to content
Българският форум за музиканти

Чудя се дали да взема една китарка


bghunter

Recommended Posts

Така става въпрос за ESP EXP - 200 http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...s%3DI%26otn%3D2 но понеже немога да я пробвам незнам дали си заслужава.

Редактирано от bghunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош тоя Експлорър, макар и поочукан. Въпроса е обаче - дали наистина можеш да го вземеш? Първо, не е ясно дали продавача шипва до Европа (защото повечето не щат). Второ - ако шипва, ще иска минимум 100 долара, че и повече, после трябва да платиш мито и ДДС, защото почти никой не се навива да записва по-малка стойност от действителната. Освен това - този модел не се произвежда отдавна, а остават 6 дена до края на търга, така че не знаеш колко ще му се качи цената в крайна сметка - може 1000 долара да стигне. Принципно си струва да играеш на американския ибей ако имаш човек в Щатите, който да ти донесе китарата, иначе цялата операция излиза доста скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли твърде лошо състоянието и ? доста подозрително ми изглежда с тея очуквания стопанина и не се е отнасял с мн уважение към нея . Кой знае какви други дефекти може да има .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лош тоя Експлорър, макар и поочукан. Въпроса е обаче - дали наистина можеш да го вземеш? Първо, не е ясно дали продавача шипва до Европа (защото повечето не щат). Второ - ако шипва, ще иска минимум 100 долара, че и повече, после трябва да платиш мито и ДДС, защото почти никой не се навива да записва по-малка стойност от действителната. Освен това - този модел не се произвежда отдавна, а остават 6 дена до края на търга, така че не знаеш колко ще му се качи цената в крайна сметка - може 1000 долара да стигне. Принципно си струва да играеш на американския ибей ако имаш човек в Щатите, който да ти донесе китарата, иначе цялата операция излиза доста скъпо.

 

Напълно съм съгласен с това...отначалото слагат някаква малка цена, но като пресметнеш всичко ,направо цената се удвоява по 2 пъти. По-добре да си дадеш парите за китарата 1-ва ръка, макар и да не е същия модел, но поне да знаеш, че всичко е чисто ново и здраво :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля така - тия дни пробвах една ползвана китара - инструмента наистина беше добър, но просто се усеща като е амортизиран. А това с шипването също не ми звучи много добре - доколкото съм чувал шипването насам е проблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има желание и от двете страни - няма проблем нито с транспорта нито с плащанията. Още по-малък проблем са няколко драскотини. Ако търсиш инструмент за свирене, а не за гледане разбира се. Добре направените инструменти само звучат по-добре с годините. А всичко останало се оправя, ако чак толкова е важен външния вид.

 

Ако беше сет-нек аз самия щях да я взема без да се замислям. Това и е единствения проблем, за мен специално, на тази китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе съдейки по състоянието... Аз бих я взел и после пребоядисал. Щото това долу не е малка драскотина ами си е баш откъртено. Доста зор е видяла тая китара. Ама аз лично бих я взел. Ако е вярна, не бръжди, грифа не е изметнат (освен в рамките на нормата) що да не я взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек тотално можеш да се набуташ на нещо, което не си опитал и само ще си дадеш парите.. Това не е първо да го опиташ и после да го поръчаш/купиш...малко е гадна тази история с eBay отностно продукти като китари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не се праща до България. Както или да е ще видия по нататък ако изпадне нещо със сет-нек, наскоро бях виждал такъв по нета, но нямах пари да го взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост не се праща до България. Както или да е ще видия по нататък ако изпадне нещо със сет-нек, наскоро бях виждал такъв по нета, но нямах пари да го взема.

 

Ако си в София можеш да се разкараш до Дайнакорд на Искърско шосе - там имат LTD-та и ESP-та.

Завчера гледах едно LTD F-серия, което ми се стори подходящо за първа китара - и беше около 450 лева...

 

ПП. Едит - за да съм по - точен - LTD F50 беше, мисля.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся точно експолрър от EXP серията която ако не се лъжа е сприяна от производство 2000 година. Пък и търся нещо среден/висок клас. До лятото съм решил 2 китари да взема 1-та експолрър а другата още не съм решил, може би някой Jackson RR3 или ESP KH 602 или може би Alexi 600

Редактирано от bghunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един скуайер за 200 кинта от талашит и от време на време на един Jackson RR3 който е на един приятел

Редактирано от bghunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.