Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez RG350EX


Jorko_Beliata

Recommended Posts

Точно заради въпросния грив с "псевдо" инлеите захаресвах Ибанез.

synyster_vengeance, извинявай, ама постът ти е меко казано несериозен. Освен, че грифът си е страшно удобен, тремолото в сравнение с обикновен флойд роуз лицензд е доста по-напред с материала, адаптерите са осеаемо по-ясни от тези на евтините Джаксъни и общо взето това е основното. Сега, че на synyster_vengeance му тежи - еми тежи, ебаси китара е, яж повече и прави лицеви опори ли знам ли и аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един познат ми беше оставил въпросния модел китара за продаване и тя пребиваваше у нас в продължение на седмица - съвсем обикновена китара, нито добра, нито лоша. Но моето мнение е малко изкривено, защото съм пробвал вече доста инструменти и много от тях които са били класни не са ми харесвали особено. Само искам да кажа на автора, че това изказване за звъненето на високите позиции е много несериозно, защото няма никакъв шанс китарата в магазина да е настроена, за да може да задоволи всички нужди на конкретния ти маниер на свирене. Това да ти звъни прагче прави китарата антикитара. Тук не става дума за задължителните критерии, за да бъде това просто музикален инструмент, а по-скоро за конкретни преимущества - е, според мен тази китара ги няма, напълно обикновена е, но за скромен инструменталист със съответните скромни нужди като мен е добра. Ако обаче си по-амбициозен и напреднал, не се задоволявай с нея, а изчакай още малко време и си купувай направо сериозна китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, Dread, знам че китарите в магазина не са настроени (височина на бриджа, ъгъл на грифа), но Хоризонта беше ПЕРФЕКТЕН (или поне - много добре) и във вида в който си е (беше). :)

 

Все - повече се убеждавам, че за "неделен свирач" като мен RG-то е най - подходящо :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички сте луднали по този Ибанец :)

 

пробвайте Schecter:)

 

както и да е в най скоро време чакам да ми пристигне

 

http://www.thomann.de/gb/schecter_diamond_c_7_fr_wh.htm

 

ако някой иска да пробва да заповяда :girl_cray2:

Защото Шектър спрямо Айбанез си е дръвце-ти ако чакаш твоя да дойде, аз познавам няколко човека който им дойде въпросния шектър и сега с нетърпения чакат да ги продадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, с извинение за двойния пост, някой може ли да каже нещо от личен опит за RGT 42 DX-BP? :)

Аз имам Ibanez RgT42DX kakto i ibanez rg 550 s dimarzio aдаптери също така и Айбанез със Seimour dunkan адаптери, така че имам база за сравнение. Мога да ти кажа че китарата е много добра, удобна-хубав саунд. Адаптерите отстъпват по плътност на Димарциото и на Дънкана, Флойда е добър. Тук има един пич който продава Ибанез Гигър-това е същата китара катo RGT42DX kakto i RGT 42 DX-BP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, с извинение за двойния пост, някой може ли да каже нещо от личен опит за RGT 42 DX-BP? :)

Аз имам Ibanez RgT42DX kakto i ibanez rg 550 s dimarzio aдаптери също така и Айбанез със Seimour dunkan адаптери, така че имам база за сравнение. Мога да ти кажа че китарата е много добра, удобна-хубав саунд. Адаптерите отстъпват по плътност на Димарциото и на Дънкана, Флойда е добър. Тук има един пич който продава Ибанез Гигър-това е същата китара катo RGT42DX kakto i RGT 42 DX-BP.

Ех, приятелю, това добре. Ама в Камертон свършили бройките и сега бистрим в другата тема какво им е на "липовиците", щот само такива са им останали :girl_cray2:

 

А Гигера е скъъъъп, скъъъъп - и с грозни инлеи :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички сте луднали по този Ибанец :)

 

пробвайте Schecter:)

 

както и да е в най скоро време чакам да ми пристигне

 

http://www.thomann.de/gb/schecter_diamond_c_7_fr_wh.htm

 

ако някой иска да пробва да заповяда :)

Защото Шектър спрямо Айбанез си е дръвце-ти ако чакаш твоя да дойде, аз познавам няколко човека който им дойде въпросния шектър и сега с нетърпения чакат да ги продадат.

Шъ ма прощаваш, (както и автора не темата - за офтопика) ама Шектър далче не е дръвце. От Шектър до Шектър има разлика, като при всяка марка. Но при китари от един клас, аз съм за Шектър. В момента имам два - 7 струнен Ривенджър с Димарцио и новия Хелрейзър V1 FR с активни ЕМГ-та и за нищо на света не бих ги сменил с аналогични Ибанци. А, да добавя, имам база за сравнение - имах рг 550 - нелош инструмент, но може би единственият, за чиято продажба не съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.