Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez GRG170DX


hypnocil

Recommended Posts

Имам същия модел и мога да кажа, че съм доволен от китарката. За начинаещ е много добра, но мисля, че след като това е най-евтиния модел на Ибанец, цената му малко е завишена, в сравнение с другите китари в този клас, визирам Джаксън, Корт. Останалото в общи линии е добре и нямам забележки. Тремолото държи добре, голям избор на адаптерните позиции, ключовете и те държат добре, грифа е тънък и 'бърз' типчно за метъл моделите на Ибанец, единствено адаптерите са малко, как да кажа..."неопределени", но е и те вършат добра работа.

Все пак китарата е най-нисък клас и за начинаещи и естествено, че сравнена с останалите модели на Ибанец ще е доста назад. За непретенциозния начинаещ китарист си е направо добра, ако минава към Ибанец от Кремона или Пълдин. GIO серийте са такъв евтин и достъпен клас, и за това качеството е по-ниско от на останалите модели. И това от къде е и от какво дърво е прекалена дребнавост в този случай. Когато някои се занимава полу- и професионално с музика, тогава тази китара не е за него, но в случая е добра.

Тук наистина важи това правилото "Получаваш за това което плащаш'. А за един начинаещ мисля че китара за 1500-2000-2500 лв си е направо лукс. Все едно да имаш луксозна кола и да не знаеш как да я караш. Разбира се, който може да си позволи по-скъпа да си взима...но пак казвам "пробвайте преди да купувате"...ако ви харесва формата, цвета и е удобна и ви 'лепне' на ръцете ..тогава ОК...ако не изберете друга...а избор има голям - Джаксъни, Кортове, Ямахи, Скуаяри, БС Ричове и Ибанци колкото искаш...а и тук в форума можеш да спазариш за 450 лв някоя наистина добра китара...

Тук стана тема като темата за скъпите и евтините Джаксъни....така, че 'айде успех и много свирене... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Hypnocil,виж как звучи иструментът в ръце на едно могъщо момче( вИЖ му акаунта има още)http://www.youtube.com/user/mikka92

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм :)

 

Доста прилично звучи китара на тези клипчета. Sweet Child O' Mine е издокарано доста, като звук (поне така ми изглежда).

 

Знам ли... бях гледал и Джаксъни някакви между 400 и 500 лева, ама ще го мислим (каквото и да взема предполагам, че ще ми звучи добре в сравнение с Кремоната ми)...

 

Кубе също трябва да се взема с ~200 лв разполагам за него (в зависимост колко пари дам за китара) и то ще е от значение към звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си забелязал пича свири с ROLAND, и както чуваш звукът е смазващ, а и самото кубе разполага с много ефекти.Та топло ти го препоръчвам, мисля че за едно микро кубе парите ще ти стигнат.(продават ги в РФ).

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си забелязал пича свири с ROLAND, и както чуваш звукът е смазващ, а и самото кубе разполага с много ефекти.Та топло ти го препоръчвам, мисля че за едно микро кубе парите ще ти стигнат.(продават ги в РФ).

 

А може ли да ми дадеш линк да разгледам тези кубета, като цени и характеристики. Искам да е с ефекти кубето, което ще взема да не взимам отделно ефект и тн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.roland.com/ + youtube.com+xxxx.Айде, би трябвало вече да имаш някаква идея. Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо- ХВАЛА НА ТОЗИ ФОРУМ И ВСИЧКИ ЖИВУЩИ В НЕГО!!!!!!

Съвсем наскоро ви открих и вече съм пуснал корени.

 

Та, реших твърдо и неотклонно да последвам рокаджийското в себе си след няколко години мотане/2 години уроци и самоучене на ел.пълдин/ да се заема отново сериозно с китарата. Почти съм готов с избора на нова китара – Ibanez GRG170 DX. Кубето също поднових- Fender Frontman 15R, а старите дист.и ехо ще заменя с Digitech rp50 процесор. Искам да ми дадете мнение за … не се смейте – за цвета на китарата. Ако сте ги разгледали на живо кажете какви са ви предпочитанията.

Само глейте как ще стана 1 такъв добър. :thumbdown:

 

p.s. Всякакви препоръки приемаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в форума се продава един Ибанез 350ДХ за 600ЛВ! Купи го и е ще бъдеш предоволен! :P:thumbdown:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си взех Ibanez-a grg170dx. Страшно съм доволен, точно каквото очаквах- и грифа удобен и звука много приятен, абе 3 часа не я оставих да си почине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.