Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на ел.китара


Thesinner

Recommended Posts

Здравейте на всички, които четат тази тема.

От няколко месеца свиря на акустична китара и реших да си взема електрическа.Имам бюджет от 300 лева(само за китарата).

Относно музиката ,искам нещо ,което да е за Trivium, Machine Head.

Благодаря предварително! :greenangel:

ПП:От Варна съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/heavy_guitars.html Washburn, Ibanez, някоя по-евтина марка като Stagg и Harley Benton или нещо втора ръка. Препоръчително с два двойни адаптера.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не знам защо си решил, че за да свириш метъл са ти необходими точно два хъмбъкъра, всъщност за рифове се ползва двойния на бриджа и никога нек адаптера, бил той двоен или единичен :hysterical: Така че на пича му е нужен просто хъмбъкър на бриджа, т.е. H-H, H-S-H или H-S-S конфигурация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тва е интересен въпрос. Относно адаптерите на мен ми харесва да свиря на нек адаптера, но искам да вади по-зъл звук, затова предпочитам да е двоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторе, май и ти си от хората, които мислят, че са първите, които питат за покупка на китара.

Прочети няколкото хиляди теми със същия въпрос, и ако има нещо, което да не е коментирано, питай.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в комбинацията НSH каква е воп6те ролята на тоя Сингъл посредата ? :hysterical:

 

Има си много приложения. При свиренето без дист звучи красиво, а с драйв, като го смесиш с някой от другите адаптери, можеш да постигнеш по-меки резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, може би, повечето метъл сола, които се свирят на нек-адаптер, звучат по-добре ако същият е двоен?

 

Да, ама тва си е въпрос на вкус - мене пък метъл солата не ме кефят нито на двоен, нито на единичен нек адаптер :hysterical: За сметка на това чистият звук на единичен нек ме кефи доста повече отколкото на двоен - както казах, въпрос на вкус. Но това не променя факта, че метълските рифове се свирят на двойния на бриджа, а не на нека, така че той е необходимото условие за свирене на метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторе, май и ти си от хората, които мислят, че са първите, които питат за покупка на китара.

Прочети няколкото хиляди теми със същия въпрос, и ако има нещо, което да не е коментирано, питай.....

Или вариант 2 : това е някой потребител, регистриран с друг ник, който също е бил написал подобна тема, но не е получил отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука се разразява спор за адаптерите и за тва-онова. Може ли тогава да ми кажете за метъл кое е по-добър вариант. Jackson Pro DK2 Dinky или ESP LTD KH 202?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то на подобни теми май трябва да спрем да отговаряме, след като има такова море от информация, което само потъва, ако продължаваме да пишем.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден, поне по една такава тема.

 

 

Ами то на подобни теми май трябва да спрем да отговаряме

хайде да видим дали има удържане ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.