Jump to content
Българският форум за музиканти

M-audio Keystation 88es


papinho

Recommended Posts

Здравейте.

 

Насочил съм се към този синт ВИЖ и имам няколко въпроса. Надявам се да ми помогнете.

 

1. Понеже ще "творя" на домашния си компютър и нямам MIDI-та на звуковата карта (Creative X-Fi), ще мога ли да го ползвам? Гледам, че синта е с built-in USB MIDI interface. През USB ли се свързва?

 

2. Освен с Pro Tools M-Powered 8, дали може да работи с други програми? (Sonar/Nuendo...)

 

3. Други модел с по-малко клавиши (за същите пари) имат (Controllerknobs, 9 fully assignable MIDI sliders, 15 assignable buttons, including 6 transport buttons)

примерно. Липсата им компенсирали се от софтуера?

 

Благодаря предварително на всеки, който помогне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това НЕ Е синтезатор, а само МИДИ контролер.

1. Да.

2. Да.

3. ? Не мога съвсем да разбера въпроса, но май отговора пак е да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава клавиатура и съм супер доволен от нея. Доста е удобна, въпреки, че е полу-тежка (аз харесвам тежки клавиатури), работи без проблем със всякакви софтуери и честно казано отсъствието на контролери изобщо не ме притеснява. Щом няма да я позлваш за свирене на живо - свирка с контролери са си малко или много грешни пари (за което съм сигурен, че някой ще тръгне да ме оборва).

 

Единствено не знам как е положението с драйверите за Windows, щото аз работя на Mac, ама предполагам, че не би трябвало да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията.

 

Драйвери за Windows Vista x32 има, което ме вълнува мен. Иначе има и за x64, но е бета...Би трябвало да нямам проблеми откъм драйвери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази клавиатура е супер удобна - лека, работи бепозгрешно. Аз бях продал моята, и после си я купих обратно. За записи в домашни условия е върха (лека е и може да си я подмяташ из къщи наляво надясно) - разпознава се от всички познати ми програми и работи безпроблемно. Само в ТВ не съм я пускал още, но и там вероятно ще проработи :)

Много добър продукт, на още по-добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.