Jump to content
Българският форум за музиканти

кое от двете


dlkoko

Recommended Posts

Eдно изречение, двеста грешки...

А пък за въпроса да не говорим ....

Уважавай и нас съфорумците, за да те уважим и удостоим с отговор и ние.

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PSR има всичко :rulez:

 

 

Де да беше така ....

 

Колеги с Ямаха да кажат, точно от коя серия на PSR се работи (притежава) флопи, от къде стартира пълен сикуенсер, а не орязан такъв, къде има 16 траково миди, кой модел поддържа GM2 и от къде започват стиловете, да не бъркат човека!

От PSRите до 1000 лева, въобще не може да се очаква такова нещо.

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре зна пср са мно зле,на мен ми трябва не висок клас, а нещо което работи със външни стилове и бленди,да има флопи и да е на по достапна цена- нисък клас с повече екстри!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре зна пср са мно зле,на мен ми трябва не висок клас, а нещо което работи със външни стилове и бленди,да има флопи и да е на по достапна цена- нисък клас с повече екстри!!!

Един вид - трябва ти трабант с турбо, климатик и въздушни възглавници, по възможност и за седящите отзад. Абе що пишеш така съкратено и неразбираемо? От PSR-серията има доста сносни модели с пълноценни 16-канални сикуенсери, на които можеш да си редактираш всяка нота или контрол. Лично аз имам един доста годишен модел, който си чете SMF's и има всичките тия горни (и други) екстри, а не вярвам днес на старо да струва повече от 400 лв. Така че при достатъчно търсене от твоя страна, спокойно може да се снабдиш с някакъв подобен клавир.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PSR има всичко :-(

 

 

Де да беше така ....

 

Колеги с Ямаха да кажат, точно от коя серия на PSR се работи (притежава) флопи, от къде стартира пълен сикуенсер, а не орязан такъв, къде има 16 траково миди, кой модел поддържа GM2 и от къде започват стиловете, да не бъркат човека!

От PSRите до 1000 лева, въобще не може да се очаква такова нещо.

Митко

 

Момчето иска синтезатор с флопи и да чете стилове. За такова минимално изискване има Ямахи PSR на старо до към 300-400лв.

 

А що се отнася до това което си написал да ти кажа. Аз имах Yamaha PSR 540 и добре познавах възможностите и. Поддържа пълен XG стандарт. Цитат от лекции за МИДИ : "GM2 дублира донякъде GS и XG, като замества много от фирмените специални системни съобщения с универсални такива."

Продадох машината за 400лв, защото спешно ми трябваха парите иначе се търгува между 500-600лв.

За край ще кажа че ако някой обърква човека то това си ти. Чети въпроса на момчето преди моя отговор. Непознаваш моделите PSR, нито стандарта GM2, нито цените за които се търгуват тия машинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в технополис има пср-213 313,а300!може ли някой да ми каже,дали а 300 има флопи и работи ли със стилове!тотално загубих ориентация :):)

ей тук пише,че няма флопи!

http://www.thomann.de/gb/yamaha_psra300.htm?partner_id=79570

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се оказа Ричи???

 

Май ти си объркал човека и мненията тук го доказват .....

Другия път не се заяждай, а помагай - ако можеш.

 

 

Първо - оказва се, че не всички PSR-и имат флопи - първа твоя грешка.

Второ - човека никъде не е написал, че ще я купува 2 ръка...

Трето, когато е произведена 540, едва ли е струвала 400 лева..., а е била над 1000 .... което е много по близо, до моя отговор, от колкото до твоя. В клас PSR до 1000 лева, няма нужните на момчето неща.

И понеже твърдиш, че GM2 замествал всички стари стандарти, я се опитай да прослушаш едно МИДИ на различни свирки (особено от по-старите) и тогава кажи дали мелодията и инструментите вътре са същите .... (аз, за разлика от теб вярвам на ушите си, а не чета лекции)

Четвърто - никога не съм твърдял, че познавам до болка PSR серията, въпреки, че съм имал 2 такива, както и една DGX и за това се обърнах към по-знаещите да дадат акъл те " от коя серия стартира това, което иска момчето", факт е, че ниските го нямат...

 

 

 

 

Митко

Редактирано от mitkosan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде пак недоразумения!с риск това мое мнение да бъде сметнато за спам,искам да кажа,че ако хората четяха малко повече или ползваха търсачката на форума,нямаше да има толкова излишни,повторени или глупави теми.айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде флопи в тия години. Има флашки. Примерно Yamaha DGX 520 спокойно работи с 8 гб флашка. В 8 гб може да се съберат няколко десетки хиляди мидита и стилове. Съвсем друг е въпросът какво представлява модела 520.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко отново не четеш!!!

Къде съм казал че ВСИЧКИ PSR имат флопи?

Къде прочете че човека ще си купува нова машина?

Къде прочете че GM2 замествал всички стари стандарти? Написал съм "дублира донякъде" и "замества много". Някъде да виждаш израза "ЗАМЕСТВА ВСИЧКИ".

А това с прослушването на мидито направо е смешно. MIDI е всеобщо приет стандарт за размяна на цифрова информация.При MIDI не се предава същинският звук. Звукът който си чул е създаден според възможностите на синтезатора.

А това че не четеш си е твой проблем. Ако беше чел щеше да знаеш че по MIDI път не се предава звук както от усилвател към тонколони. Това щеше да ти спести време да не напрягаш ушите си.

 

 

Richi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.