Jump to content
Българският форум за музиканти

Strat Vs. Tele


BWC

Recommended Posts

Между другото и двамата са с сигничър адаптори . :unsure:

Така е, няма спор. То вярно че Texas Special и Vintage Noiseless са signature модели... :godbless:

 

BWC, няма нищо съмнително в цените на китарите. Това просто са най-евтините американски китари от Fender. Дали са по-добри от American Standard серията - там нещата вече опират до лично мнение. Някои твърдят, че са много по-добри от American Standard, други твърдят обратното...

 

Ако си преритал за теле, аз мисля, че този модел е доста по-удачно решение от Higway One китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страта е по-универсален,но въпрос на вкус..Хайуей 1 звучи мн. добре за цената си ( поне 3-те на които съм свирил)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ сигурно е по-готина от хайуейка, но и цената ще е нагоре.

Някъде из Фендерските неща - я на сайта им, я от списанието им фронтлайн бях чел, че

Хайуей серията я водят именно ентри левъл за американските им китари.

Китарите са си екстра - и съотношението цена - качество е супер.

Страт срещу Теле - домати и краставици.

Ibanez JS100 - съвсем друга хава, ако си фен на Сатриани звука, но не можеш да си позволиш 1000 -модела, си купуваш нея. Съотношението цена - качество не мога да го коментирам.

Трите китари са толква различни, че е най-добре да си ги има човек и трите.

Според мен, автора на темата, трябва да седне на компа, да потърси ревюта на китарите в ютюба, примерно и да си избистри концепцията, какво иска всъщност.

И най-вече Весели празници!

 

ПС - ако няма концепция, която и китара да вземе - все ще е добре.

После самата китара ще му моделира донякъде свиренето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не пробваш китарите Blade във Фактор?

 

В момента дават 10% отстъпка от цените на ей тези модели + слушалки АКГ подарък.

http://www.audio-factor.com/pdf/Blade_Levinson09.pdf

 

Ibanez и Fender са доста различни типове китари обаче. Аз лично на първите никак не съм фен, за мен това са китари без характер. За здрав метъл и шред имат предимство спрямо страта и телето, ама за блус, clean, по-лек рок и тн. никога няма да извадят същия як тон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A се пак страт-а SSH няма ли да ми даде повече флексабилност , и всъщност как са вързани тези адаптери - доколкото знам хъмбъкера е отдено от синглите така че ако сложа ЕМГ на негово място с някакви хот текс сингли май сха полу4а доста универсална китарка ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм ... не точно. Не ми се вярва да изкараш Les Paul-ски звук с тази комбинация (ако те кефи и искаш такъв). Защо не пробваш нещо като Epiphone ? Саундът на Les Paul китарите също става за блус, рок (но звучи различно от Stratocaster и Telecaster) и също така можеш да бичиш хеви с такова животно, кофтито е че няма Epiphone в България. Мисля, че Epiphone Les Paul са горе долу на тази цена, не съм сигурен, някой по-запознат да каже.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A се пак страт-а SSH няма ли да ми даде повече флексабилност , и всъщност как са вързани тези адаптери - доколкото знам хъмбъкера е отдено от синглите така че ако сложа ЕМГ на негово място с някакви хот текс сингли май сха полу4а доста универсална китарка ? :greenball:

Ще ти даде... Само че аз вместо EMG, бих си сложил нещо на Seymour Duncan, но тук вече нещата опират до лични предпочитания, така че ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Epiphone Les Paul са горе долу на тази цена, не съм сигурен, някой по-запознат да каже.
Na тая цена (705 юро с доставката) може да се вземе Гибсън Леспол лимитед (като моя).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.