Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ със ел китарите


Kikata

Recommended Posts

Значи,първо се извинявам за правописни грешки.Това ми е първата тема ,досега само съм чел.Та на въпроса...

От Ямбол съм свиря на акустична китара от година и половина и мисля за коледа да си взема електрическа.Имам ограничен бюджет от 220 лв и това ще ми е първата електричка.Първо искам да знам дали ще ми трябва кубе или ще мога да си ползвам компютъра си като кубе.И второ искам да знам дали знаете някои добри магазини във Бургас,Сливен или Стара Загора от които мога да закупя китара за тази сума.

Благодаря предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари може да вземеш Stagg или Squier. Но не знам какво искаш да свириш и коя китара ще ти подхожда повече. Може да използваш компютъра, но има закъснение на звука, по-добре е да имаш кубе. За магазините - в Бургас има доста - xxxx, Динакорд, Техносаунд, Фактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има закъснение при звуковите карти,това закъснение може да се коригира и настрои.

При вградените,стари и евтини звукови карти ефектът е по-незадоволителен да не кажа нулев.

А кубето си е кубе,но за тези пари не очаквай чудеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ти компютъра можеш да ги използваш временно като усиловател , особенно ако имаш колеми колонки към него или някаква саунд система (2+буфер, 4+буфер и т.н.)- не знам за какво закъснение ти говорят въобще. Ще се чува само чиста китара - clean . Следващото нататък е да си помислиш вече за ефект - камионче(та) или процесор. Ако е кубе - в тях почти винаги си има някакъв драйв.

Закъснението се получава ако използваш някакъв софтуер -ефекти за китара през прозесора на твоя компютър , или записваш на него - тогава вече трябва малко по-сериозна саунд карта. Но само да си свириш - никакъв проблем.

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно компа ми имам буфер+2 тонколони.Саунд картата ми е добра,а относно музиката искам нещо като Scorpions Deep Purple Rainbow и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да ми препорачате някои модел които може да се намери във близките градове

Братле и аз съм на твойто дередже но моя бюджет е към 300лв

Засега съм харесал е този Стагг http://www.staggmusic.com/products/product...k&oneid=458 (280лв) щото има хъмбъкър адаптер пък аз смятам да постъргвам по тежки акорди

Ще обиколя за подобен Скуайър и ще купя едно от двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм я харесал тази но не ми влиза вав парите апак ако не намеря подобна ще изчакам още малко да сабера и да взема тази

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз мога да ти кажа само в Бургас какви магазини има ... Начи най-готиния е магазина на райсинг форс до училището Васил Априлов, цените са малко височки но за сметка на това продавачите са много печени ( не се притеснявай да пробваш китарите) 2рия е магазина на динакорд до подлеза на операта(Кристала) там цените пак са доста високи а продавачите са отвратителни, и последния магазин който аз знам е този зад краставицата точно на ъгъла на детската градина ( малък недостатък е, че има малък избор) айде успех от мен надявам се, че съм ти помогнал

Редактирано от AlexiLaiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз мога да ти кажа само в Бургас какви магазини има ... Начи най-готиния е магазина на райсинг форс до училището Васил Априлов, цените са малко височки но за сметка на това продавачите са много печени ( не се притеснявай да пробваш китарите) 2рия е магазина на динакорд до подлеза на операта(Кристала) там цените пак са доста високи а продавачите са отвратителни, и последния магазин който аз знам е този зад краставицата точно на ъгъла на детската градина ( малък недостатък е, че има малък избор) айде успех от мен надявам се, че съм ти помогнал

 

Въобще не съм съгласен, че продавачите в Динакорд са отвратителни. Аз това лято като бях там, въпреки че не съм от Бургас и още в началото казах, че нищо няма да купувам, ми дадоха да пробвам всички китари в магазина. Пък не е като да мога да свиря, та да са останали впечатлени от уменията ми.

 

@Киката. Така или иначе за половин ден можеш да обиколиш всичките магазини и сам да си направиш изводите къде ще ти е най-изгодно. Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да потърсиш нещо втора ръка. Има си раздел във форума и излизат много добри неща. Може и да почакаш до след нова година, защото и от там могат да паднат някакви парици, хах, но определено втора ръка е по - добрия вариант. Има хубави неща, просто трябва да се разтърсиш и да почакаш.

 

Това бяха моите 2 стотинки, успех! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или търси нещо втора ръка, но някой разбирач трябва да ти помогне .. че да не се набуташ. или събирай още пари. за около 300лв можеш да си вземеш Squier или примерно Washburn (София - Фактор). Аз лично не ти препоръчвам да свириш с компа ... ама пък ако е някъв извънземен (CPU, Ram, Sound) може и да стане. По този въпрост най-добре да се изкаже човек с опит. Даже да ти каже точно какъв комп има и дали е доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавачите не са чак толкова отвратителни. Всъщност тоя по-възрастният, с бялата коса е повече от отвратителен, другият е печен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите ви.Значи на Динакорд във Бургас съм ходил и цените ми се видяха височки като за моя джоб.Относно другите магазини във БС не съм ходил мисля преди нова година да ги посетя.Днес (Неделя) ходих във Стара Загора и там понеже знам само 1 магазин (Динакорд) до общината отидох там и катара под 300 лв не ми предложиха.Относно китарите 2ра ръка съм харесал 1 скуиер за 180 лв изглежда във добро състояние и мисля до го зема.Относно компа имам 1,5 гб рам и саунд картата ми е почти наи нова перфектна е дано да се получи.Продължаваите да коментирате ако може и да ми обяснявате повече защото съм доста неук със ел.китарите.Ако някои иска да пита нещо за акустичните да пише мога да кажа доста неща.Мерси за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пич, ако темата е още активна, мога да ти препоръчам да минеш през Техносаунд. В Бургас. Има Stagg и Squier, цените не са много високи, можеш да си намериш китара до 300 лева, понякога се появяват нелоши китари втора ръка. Един път имаше един Epiphone за 270 лева, почти не беше свирено с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.