Jump to content
Българският форум за музиканти

Лесен инструмент ли е бас китарата?


niki123bg

Лесен инструмент ли е бас китарата?  

259 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Баса си е сложен инструмент определено, а опцията "Зависи на какво ниво човек иска да го овладее" е много безмислена(чак не разбирам к'ви са тия 73% дето са гласували). Или свириш като "свят" или не. Неможеш да свириш на баса на купон с приятели и да пееш честушки ... то за това няма книга "На купон с бас". Ако не ти е добро нивото с кого ще свириш, кой ще те слуша а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лично аз се нуждая от такива хора, но за съжаление много от тях изчезнаха, а нови все още не са израстнали...

това звучи тъжно...ама аз не бих се притеснявала много за това щото съм от "новите" които тепърва израстваме и ще продължим започнатото! :P ..ъ обещавам :huh::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса си е сложен инструмент определено, а опцията "Зависи на какво ниво човек иска да го овладее" е много безмислена(чак не разбирам к'ви са тия 73% дето са гласували). Или свириш като "свят" или не. Неможеш да свириш на баса на купон с приятели и да пееш честушки ... то за това няма книга "На купон с бас". Ако не ти е добро нивото с кого ще свириш, кой ще те слуша а?

от една страна съм съгласна с теб...ама аз цъкнах на "Зависи на какво ниво човек иска да го овладее" щото повечето хората са си създали неправилно мнение за свиренето на бас покрай тези басисти които не си дават зор да го овладеят добре(в повечето случаи бифши китаристи :P ) а такива има много дори и в някои много известни групи(в повечето случаи метал групи :P )като например Mötley Crüe (пък феновете на Mötley Crüe ако щат да ми се убиждат въобще не ме интересува :huh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото е трудно...до стотното упражнение от школата(ако е от 350 упражнения като моята :P ), после нещата тръгват бързо и ти е по-лесно поради натрупаната техника до момента...Има го и този момент, че аз като почнах да се уча на бас се бях занимавал доста със китара и имах доста техника от там и знаех къде се намират тоновете по грифа...просто трябваше да науча къде на петолинието се пишат във Фа ключ...

Редактирано от frenzy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ако въобще музикалните инструменти могат да се делят на лесни и трудни,то според мен Баса никак не е от лесните... :lol: ...което не означава,че няма смисъл да се започва :D лично Аз почнах преди няколко годинки и като знам колко хляб имам да ям.... :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера за к'во я има тая тема @ лесен инструмент ли е баса@ много интересно който го интересува да хаване един бас да свири след годиан две ще разбере! писна ми да слушам за т'ва колко скпан е инструмента (бас ) и колко велики са сички китаристи ............... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Няма лесен инструмент ,аз гласувах с "Зависи на какво ниво искаш да го овладееш"...

 

За баса според мен трябва перфектен слух и доста скил ,както и при всички други инструменти...

Естествено ,ако свириш в гаражна олд-скуул хеви банда ,в която не се разбира много много дали въобще има някаква мелодия с баса или просто се дрънчат два акорда ,тогава да ... и всеки малоумник би се справил ,след като вокала ви се прави на чичо Джеймс и заглушава всичко :wallbash:

Но всичко си има и хубава страна ,поне няма да се притесняваш ,ако сбъркаш нещо на лайв :recourse::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам да аз не видях опцията "Зависи на какво ниво искаш да го овладееш" иначе май тя е най правилната, ако искаш да си дрънкаш на една струна(само 1 нота щото и на една струна стават чудеса :Д) може да е най-лесния и това важи за всички инструменти.Иначе още като почвах да се уча един китарист/басист свири и на двете пича ми каза че баса е по труден и за пример ми даде, че ако китарата нещо сбърка кийбордите или втората китара могат да го замажат ама ако баса сбърка ще ядеш ***(той не го каза така ама малко да го поукрася :offtopic-001: )И това е от мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

ами мисля че не е лесен инструмент ама разбира се ако си някъф тюлен дет го мързи да си почеше гъза мн ясно че ше му е труден така че зависи :) и все пак мисля че лесен инструмент НЯМА (като изключим триъгълника :) )

Редактирано от /BaSS FreaK/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.