Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech Df-7 Distortion Factory™ Vs X-series® Metal Master™


Zball

Recommended Posts

Ето 2 педала които ми харсевати незнам и аз кои е по-добър.Споделете вашето мнение :greenangel: ето и линкове за демота http://www.digitech.com/flash/MetalMasterDemo.php и http://www.digitech.com/flash/DF7Demo.php

Редактирано от Zball
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата не ми харесват.Исках да напиша че и двата са боклуци.....всъщност!

 

...защото? Без обосновка мнението ти няма особена стойност.

 

На мене Метъл Мастера ми харесва, вади яко задгробен саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Distortion Factory защото съм свирил с Metal master и мога само да кажа че звучеше леко казано като ... консерва :) Звукът му е много метален (не го бъркай с метълски) и празен и даже плосък така че те съветвам да си вземеш другия наи малкото има много повече възможности за звучене :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата съм ги пробвал, и двата не ми харесват. Ако НАИСТИНА трябва да избера единия, бих избрал Metal Master, защото е по-евтин.

Иначе Factory-то има повече врътки. Ако смяташ, че можеш да ги нагласиш така, че да не звучи като кошер с пчели - 50те лева отгоре си струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и двата, и съм страшно доволен. Дист факторити има по голям диапазон ,но по малко метал вади. Амп симулациите са му много по добри от на Метал мастера и има един вид състеинер в него. От друга страна хората са го кръстили Метал мастер, прави си сметката че няма "джъ" което да не изкараш с него. Незнам ,но има нещо което ме кефи в педалчетата на Дигитеч, както и да го въртя все на тях се връщам.

 

 

Сега и двете имат известен шум при ММ е по голям, но никога не съм ги пробвал с оригинално захранване и може от това да е ,когато ползвах ДФ-7 с батерия нямаше шум.

ММ има врътка Морф- когато е на мин звучи плоско празно. За солца се отрепало, на мах ... чули сте семплите от саита.

Дф-7 има симулация на ММ ,но тя е точно с морф на мин.

 

 

Въпрос на вкус ,ако ще отваряте ада не му мислете.

Редактирано от MasterOfDisaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 за DF-7 ...конкретно за този случай за избор между двата

..имаш голям диапазаон на звука и повече дистъри, а и е включена емулация на Метал Мастър...

..имам DF-7 и това че половината емулирани дистъри не ми вършат работа е друг въпрос :-)..най-ми харесва емулацията на Босс МТ-2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от ампа, в който ще ги включвате.

Един дистер може да звучи от много готино до ужасяващо в зависимост от усилвателя, и това не винаги може да се коригира с еквилайзерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.