Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса


Jblack

Recommended Posts

Сега знам че това е поредната тема за дилеми обаче пичове много ми е спешно

 

Значи много се колебая между Stagg f300 и Vintage SG Свирил съм на стагга и ми хареса обаче ме е страх да не би да е била 1нича бройка и 90% от тях да са пръчки .За Vintage съм чувал добри неща обаче възможно ли е да са развалили качеството на тия китари и някои дали знае има ли нали4ни в рисинг форс.И искам да попитам ,видях някъде че рисинг форс имат магазин в Пловдив,това вярно ли е ? Мерси предварително!!! :thumbs_up: И весели празници :thumbs_up::rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Вярвай на слуха си...

По принцип Винтидж се славят като по-добри(а точно този стаг никога не съм го пипал), но и техните адаптери звучат мътничко и евтино и най-вероятно ще искат смяна ако искаш по-ясен и приятен звук.

 

Aз не бих могъл да кажа коя точно от двете е по-добра, за разлика от горните коментиращи, които според мен по-скоро не са пробвали двете китари, но дават мнението си понеже "по принцип" винтидж уж са по-добра марка на теория.

 

По принцип Винтидж често са махагонови, което би трябвало да бъде по-близко като звук до Gibson.

Понякога има и немахагонови серии, както стана видно от една тема на edgecrusher.

 

стаг

На този стаг тялото е от елша, а грифа - от явор - и двете много "използвани" в "китаростроенето" дървета, което може да ти хареса, както и да не ти хареса.

 

Моя съвет е да ги чуеш и да си вземеш това, което на ТЕБ повече ти харесва. Нали ти ще свириш на нея?

И аз предполагам, че Vintage е една или повече идеи по-добре при всички положения, но нищо никога не се знае и ти си длъжен да чуеш, ако искаш да е 100% сигурно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазинът на xxxx е на Цар Асен 9, ако се не лъжа. Обаче не съм убеден, че тия точно модели ги има там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Evtim

Много ти благодаря,личи си че разбираш от китари,искам да те питам още нещо.Ако трябва да оцениш от 1 до10 звука

на винтаге-а колко би му дал,като е директно купен от магазина За смяната на адаптери не съм запознат,знаеш ли кой

би го направил 100% и колко пари би излезло ?Ако е човек от Пловдив още по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Evtim

Много ти благодаря,личи си че разбираш от китари,искам да те питам още нещо.Ако трябва да оцениш от 1 до10 звука

на винтаге-а колко би му дал,като е директно купен от магазина За смяната на адаптери не съм запознат,знаеш ли кой

би го направил 100% и колко пари би излезло ?Ако е човек от Пловдив още по добре

Свържи се с @Nikifena, той ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Evtim

Много ти благодаря,личи си че разбираш от китари,искам да те питам още нещо.Ако трябва да оцениш от 1 до10 звука

на винтаге-а колко би му дал,като е директно купен от магазина За смяната на адаптери не съм запознат,знаеш ли кой

би го направил 100% и колко пари би излезло ?Ако е човек от Пловдив още по добре

 

Aко 1 е звука на най-евтините китари а 10 е звука на Gibson SG, бих сложил звука на Vintage на около 3-4 с фабричните адаптери и може би около 5-6 с хубави адаптери. Разбира се, оценката е много субективна и едва ли е твърде точна, в такъв смисъл, че не можем да "разграфим" звука. Винтидж има приличен състейн и е често от някакъв махагон, което не е зле. Но най-хубавите гибсъни имат характерно звучене, което идва от самото дърво и този характер едва ли ще го откриеш в което и да е евтино копие. В този смисъл, едва ли копията могат да надскочат 6 по тази скала. Звука на винтиджа има характерните за този тип китари характеристики и си личи, че китарата е късомензурна махагонова, обаче за останалото няма гаранции. Гледай да вземеш set-neck китара, не bolt-on(грифа да е залепен за тялото а НЕ да е завинтен с винтове за него). Също така, поинтересувай се как изглежда махагона(повечето стари соц. кафяво-оранжеви секции и пиана са с махагонов фурнир) и най-добре си вземи китара с полупрозрачен лак, през който дървото се познава.

 

За стага не мога да ти кажа.

 

Колко ще излезе смяната на адаптерите зависи на първо място от цената на самите адаптери.

 

+1 за Никифена от Пловдив.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Вярвай на слуха си...

По принцип Винтидж се славят като по-добри(а точно този стаг никога не съм го пипал), но и техните адаптери звучат мътничко и евтино и най-вероятно ще искат смяна ако искаш по-ясен и приятен звук.

 

Aз не бих могъл да кажа коя точно от двете е по-добра, за разлика от горните коментиращи, които според мен по-скоро не са пробвали двете китари, но дават мнението си понеже "по принцип" винтидж уж са по-добра марка на теория.

 

По принцип Винтидж често са махагонови, което би трябвало да бъде по-близко като звук до Gibson.

Понякога има и немахагонови серии, както стана видно от една тема на edgecrusher.

 

стаг

На този стаг тялото е от елша, а грифа - от явор - и двете много "използвани" в "китаростроенето" дървета, което може да ти хареса, както и да не ти хареса.

 

Моя съвет е да ги чуеш и да си вземеш това, което на ТЕБ повече ти харесва. Нали ти ще свириш на нея?

И аз предполагам, че Vintage е една или повече идеи по-добре при всички положения, но нищо никога не се знае и ти си длъжен да чуеш, ако искаш да е 100% сигурно.

Ако всички които вярваха на слуха си,нямаше да има въпроси,щото щяха да си купят това което им харесва.И не бъди много сигурен защото съм пробвал Винтиджа,за Стага не съм,но като разбрахме и ти не си,а накрая след много писане даваш същото мнение,а онея двамата преди теб просто са си спестили обясненията.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Heartman

Пич ти се бъзикаш

@ Евтим

Стана ми ясно за сет и болт нека, обаче немога да разбера как да разпознавам кога е махагонова и с полупрозрачен лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Когато е с лак се виждат порите на дървото,порови в нета за махагон,ако не знаеш как изглежда.Плътно боядисаните често скриват дефекти ,или че просто е от друг материал тялото - най добре е да се чуе - има добре и зле звучащи китарки от този клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.