Jump to content
Българският форум за музиканти

Запис от всички входове едновременно


the_gorer

Recommended Posts

Има ли някакъв софтуер, който да ми позволи да записвам от входа на микрофона и от входа Line In едновременно?

Някакъв универсален звуков драйвер или Уиндоус миксер.

Примерно: от микрофон записвам пеене във Саунд Фордж, а в същото време свиря в Guitar Rig през Line In входа.

Трябва д ае нещо, което да разпознава двата входни сигнала и да дава възможност за пращане на даден отделен сигнал към съответната програма.

 

Говоря за нещо, което да работи с всички видове звукови карти и с всички драйвери.

Или поне с моята SoundMax он-борд карта. :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за малко груб начин, ако няма елегантен, пробвай: Пускаш два записващи софта и на единия му задаваш да записва от лайнин, а на другия - от мик и после си ги оправяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не мисля , че може да стане така , понеже ти задаваш на картата от къде да записва , а не на софта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те разбрах.

 

При мен на програмите им се казва от кой вход да записват от менюто Recording в самия миксер на Уиндоус.

А той на свой ред ми позволява да избера само един вход - или микрофонния или Line In.

Търся начин да са ми активни и двата входа и да имам възможност да ги разпределям по програмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся начин да са ми активни и двата входа и да имам възможност да ги разпределям по програмите.

 

В твоя случай няма да стане, щото онборд аудиотата имат само едно АЦП (доколкото знам), т.е. ограничението е чисто хардуерно. Само карта с повече АЦП-та може да направи това, което искаш.:)

Редактирано от KAE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко. По принцип тези карти имат възможност за софтвюуерно разбъзикване на входовете и изхода.

Може да им сменяш местоположението, но явно няма как да са активни два входа едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С вградена звукова карта забрави да стане. Те си работят с Windows миксера, както ти каза.. там рекординг опшънс и т.н. Ако си с карта външна с много входове, която си има собствени драйвери и основните хост програми като кюбейс могат да записват да пращат към всички входове изходи. Това става от VST conections и си правиш Bus-ове. Успех! Иначе за обикновенна карта сега не ми идва на ума как ще я надхитриш. Може би с някакъв миксер външен... Нз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправка - сега погледнах, че и моето дънно аудио също е SaoundMAX и забелязах, че има 'StereoMix' режим за запис. :) Само дето ме мързи да го бъзикам сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги разделиш някак на ляво/дясно?

Това е много добра идея. Мисля д аси направя някаква приставка от жакове за входа на картата, която да ми позволява на левия канал да включвам микрофон, а на десния - китара.

Само не знам как ще разделя сигнала с програмите, но това зависи от тях самите.

В ГиарРиг има възможност да се ползва само левия канал от входа.

 

@KAE, при мен го няма тва. Зависи с какъв модел чип си и съответно с какви драйвери.

Някои SoundMAX-ове имат дота напредничави функции в драйверите. Почти като на Криейтив, което не е кой знае какво постижение, но малките екстри понякога вършат работа.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при звуковите карти от audigy и нагоре (дори и sound blaster live) имате възможност да записвате от един до 6 входа едновременно (аз ползвам ZS) при използването на подходящ host (cubase примерно). Под windows-кия миксер това не може да стане заради самия миксер на windows-a,ноооо... пробвайте да инсталирате драйвер asio4all , благодарение на който ще имате възможност да "заобиколите" миксера на windows. В тази случай бихте могли да записвате от 2 входа едновременно, при полужение че хардуера го позволява. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.