Jump to content
Българският форум за музиканти

Подарък за рожден ден


Zball

Recommended Posts

А представи си, че някой ден си вземеш китара с още по-силни адаптери от моите, т.е. някоя специализирана метал китара - ще стане такава мазня, че няма да можеш да чуеш един отчетлив звук. Да не говорим, че ако решиш да отидеш на репетиция и се дръннеш в някое голямо кубе увеличено така, че да се чува, 100% ще ти се наложи да намаляш драйва, иначе ще оглушееш от микрофонии :)

 

Имай едно на ум... :)

 

Всъщност не е точно така - другият китарист, с който свиря в момента, свири със S-Amp с драйв най-много на 12 часа и прави повече микрофонии от мен, когато свиря с Digitech-a. Адаптерите ни са еднакви - Seymour Duncan JB TB4. А и както каза колегата - драйва се намаля успешно от волюма на китарата (но кому ли е нужно?!?).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Прави сте наполовина. Силата на китарата се намалява от волюм копчето, но понеже драйва винаги си е на максимум, шума от педалчето си е толкова силен, колкото при максимално усилване. Освен това, при използване на недотам хубави кабели или шумна откъм електромагнотни смущения среда, най-много брум от кабела влиза именно в средните положения на волюм потенциометъра на китарата, който брум е крайно нежелан при толкова много гейн.

 

Дет метъл е брутален дисторшън, който може да звучи само по един начин - много изкривен.

Не че повечето транзисторни дистери звучат прекрасно, като им се намали гейна под определено ниво, но все пак мисля, че нещо от сорта на S-amp или евентуално нещо от сорта на AMT би свършило добра работа.

Все пак S-amp-а се вмества в цената а е 3 дистера в едно.

Може да пита автора nikifena от форума да му прати едно. Горе в темата "ефекти за китара, изработвани от съфорумци" има снимки и семпли на въпросния S-amp.

И магазински педалчета има доста, но според мен от разните death metal, металзон и други подобни, С-ампа е осезаемо по-богато на възможности решение. Единствено еквилайзера на детметъла е по-харен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудил на това с брумовете... Искам да кажа, че докато човек свири, те не се чуват. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

те не се чуват

 

Да, не се чуват, но това не означава че ги няма. А и по време на паузите сигурно не е приятно да се въртиш като балерина, за да не бръжди/пищи/и т.н. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сингъл комбиниран с Death Metal дисторжън?... Не се подигравам, просто ме отвежда на мислите ми относно "тихите" адаптери. Аз с моята китара не можах да изкарам чист звук с Metal Master-а на Digitech без да изключвам ефекта...

 

Предназначението на тези педалчета е да се ползват за свирене вкъщи в кубе с 8-10" говорител и на такива mainstream бюджетни китари, които по правило са с тихи адаптери, като за такава комбинация наистина трябва доста драйв. На по-големи говорители усилени като за репетиция и с "горещи" адаптери, всичкият този драйв е най-малкото излишен и замазващ, ако оставим на страна всички възможни шумове. :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал правилно - включвам задния сингъл само когато искам да изкарам чист звук с ефект :) . Инак адаптерите не са ми чак от най-бюджетните - Seymour Duncan SC101 мидъл и нек и Seymour Duncan JB TB4 (с който не мога да докарам чист звук, но за сметка на това реже глави). Китарата ми е Jackson DK2FF. Свиря с Дет Метъла на репетиции с пълен успех и докарвам (според мене поне) съвсем сносен саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сингъл комбиниран с Death Metal дисторжън?... Не се подигравам, просто ме отвежда на мислите ми относно "тихите" адаптери. Аз с моята китара не можах да изкарам чист звук с Metal Master-а на Digitech без да изключвам ефекта...

 

Предназначението на тези педалчета е да се ползват за свирене вкъщи в кубе с 8-10" говорител и на такива mainstream бюджетни китари, които по правило са с тихи адаптери, като за такава комбинация наистина трябва доста драйв. На по-големи говорители усилени като за репетиция и с "горещи" адаптери, всичкият този драйв е най-малкото излишен и замазващ, ако оставим на страна всички възможни шумове. :)

Да егати... един горещ адаптер е 200 и кусур кинта. Извинявай, но не на сички родителите(или ние самите) са свръхбогати. Тва е почти колкото китарата ми.

И все пак се отдалечаваме от темата.

Както казах щом ще свириш детметъл на дали те интересува богатото разнообразие от различни видове дисторжън(от най-лекия до най-тежкия).

Взимай детметъла - няма да останеш метнат(във всички отношения).

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих ти препоръчал металкора на бос :godbless:. Чуй го, няма да сбъркаш. Той също не е направен за нищо друго освен бруталия, но има регулация за диста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.