Jump to content
Българският форум за музиканти

Windows Xp64 & M-audio Firewire


hypermusic

Recommended Posts

мдааа....свалих си м-аудио дривер4ето, инсталирах го (около 5 пъти) по правилата на manual-ът, рестартирах 233920390200 пъти и в крайна сметка винаги стигам до ''(Device Wizard) New hardware found. Do you want to shove it up your ass....etc' или (ако се опитам да отворя контрол панел-ът на картата - най-странното е, че го има :punk_guitar: ) до :

 

No M-audio FireWire device was found connected to this PC. Do not connect one now! You need to shut down your PC before doing so

 

1. Quit the Control Panel and shut down your PC

 

2. Connect your Firewire device to your PC

 

3.Turn on your PC and run the Control Panel

 

If it doesn't help, try reinstalling

 

Само че, се опитвам да ре-инсталвам за 10-ти път. И пак съ6тото. Когато си пусна ableton-ът има малко разнообразие :rocker: :

 

Audio is disabled. Please choose an audio output device in Audio Preferences ( мда -логично... )

 

 

 

Хора, дайте някакъв съвет плс.... It's drivin' me nutttttsss :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай някой от тези:

 

http://www.sendspace.com/file/boq1ax

 

На мен единия ми оправи доста проблеми.Ако не помогнат,поне няма да навредят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x a million for the advice :offtopic-001: обаче не проработи ( м/у другото -имам съмнение, че КВ -тата принципно са за Уин 32 - за Service pack2 or higher & that sort of crap ) . Пробвах го, обаче ми казва че:

 

This KB................ is for a different platform

 

any other advice :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече сериозно се замислям дали да не мина на ХР32 - с малко зайгравка в биос-а губя само 800 мв рам..... хахаха :offtopic-001: ( даже ще ми върви крактнатият Cubase SX3 - идилия ххахахахах )

Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А първия път направи ли го както пише в упътването? Инсталираш драйвера, гасиш, закачаш девайса, буутваш?

След това ънинсталваш ли драйверите както си му е реда (от неговия си ънинсталер и след това с Driver Cleaner Pro)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да :) минах през тази процедура няколко пъти и не стана. Както и да е, в момента съм с хр32.... инсталирах драйверите и асиото на м-аудиото и имам зверски припуквания с Hypersonic, Atmosphere, Dimension и почти всички всти. Разбъзиках buffer size, preferences и тн - все същото...А машината не е лоша - Core 2 Duo 2.2ghz, 4 gb ram ( 3 в момента по обясними причини ) и т.н. Този сетъп ми вървеше перфектно на по-слабата машина с Creative на изхода...Озадачен съм -доста :rockon:

'

AAA да - освен това VST performance na Nuendo-то удря тавана когато си иска и дори, когато не свиря си стои на около 50 %

 

Някакви идеи?

Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по машината ти не е добре. Не мога да ти кажа наизуст, ама... Може да е нещо от ФайърУайъра, може да е по другите чарколя, драйвери, глупости... От сто неща може да е... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че работи като дуо процесор??? А относно М-аудиото..... със сигурност имаш парчета от стара инсталация, и това кара програмата да иска рестарт, и нова инсталация на картата. Изчакай да се инсталират ВСИЧКИ дивайси - миди, аудио, асио, wdm.... не би трябвало да има проблем. процедурата е ясна - чиста инсталация БЕЗ включено устройство, после РЕСТАРТ (задължително) , и следване на инсталера (който тръгва сам)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаа - и на мен това ми бяха опасенията. Днес ще пробвам с Аудиофил-ът на друга машина...Добре, а какви са най-често срещаните проблеми - в смисъл, най-проблемните драйвери и т.н. И мам някакви подозрения, че асиото на Аудиофилът прави мизерии - има ли такава възможност ?

 

Да - следвах инструкциите стриктно...и въпреки това, не ми се получи :) Би трябвало да работи като Дуо - поне така ми показват control panel - ът и device manager-ът

Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, но пак повтарям: 3-4 М-Аудио карти имах (Audiophile 2496, FireWire Audiophile), на 3 машини, с 3 ОС-а, 3 хоста и всякакви комбинации между тях. Никакви грижи не съм имал. Твоето е нещо странно... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е тоя FireWire точно който имаш? забелязах че освен за ProFire серията, за всички останали FireWire модели за сега има само бета-версии на драйверите за 64-битов XP Уиндоус и неофициален съпорт за тях, което на мен поне ми говори че са възможни всякакъв вид проблеми с тях...?!!!

 

http://www.m-audio.com/index.php?do=suppor...4975ec36d084e44

http://www.m-audio.com/index.php?do=suppor...ivers&f=486

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.