Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак за ибанез


denko

Recommended Posts

като на сегашната ми RG 370
E те това аз го разбирам само по един начин.Може да не сме се разбрали.А за адаптерите...от една свирня не мога да добия представа; който има опит с тях да сподели :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сме наясно - Притежавам Ibanez RG 370 DX BK. ;)

 

Иначе съм свирил на две различни GRG-та, както и на две други RG-та освен моята китара. Наблюденията ми са такива, каквито казах - за сходствата и различията. Според мен материалите са същите, като разделянето на GRG 270 и RG 370 според се обуславя именно от хардуера, т.е. хардуера характеризира китарата, а не се получава "аха, тва дърво ще е за GRG-та, а това тука за RG-та щото е по-яко..." Т.е. ако ти дадат само дървенията на двете китари няма никаква разлика. Така е с много марки китари, не само с Ibanez. Искаше ми се да поставя въпроса като принципен.

 

Иначе много добре се знае, че плащаш за това, което получаваш, но в случая около 300та лева разлика между двете (GRG270 и RG370) е съсредоточена главно на едно място - в адаптерите. Това е фундаменталната разлика. Вече ако си говорим за китари с разлика в цената 1500 лева, може да се очаква да има разлика в повечето компоненти на китарата и в изработката й, евентуално. Просто при скъпите китари, ако вземем добавената екстра марков адаптер, добавената цена е повече от себестойността на адаптера, защото някой си е направил труда да поръча тоя адаптер и друг да го сложи точно в тази китара и спестява на музиканта разправиите и интервенциите по китарата. Т.е. заплаща се и услугата, не друго :)

 

В този ред на мисли, ако авторът си вземе RG270 и сложи маркови адаптери за 300 лв и плати още 200 да му се направят sharktooth инлейчета, китарата ще стане по-добра от моята. ;) Разликата която се получава над моите 814 лв е допълнителния труд за повторно полагане на белязки по грифа и свободният комплект адаптери, които му остават. Това е.

 

Надявам се да ме разбрахте на къде бия ;)

 

Което от своя страна отново връща темата в изходна позиция, че в крайна сметка изборът е на купувача и трябва да погледне преди всичко на функционалността на китарата. А функционалността се определя от много фактори и свойства, които от своя страна влизат в състава на качеството ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SomeoneElse, евала наистина, във форум като този адски малко хора ще има, които да се абстрахират от претенциозния стил и гейските мнения за конкретните непоколебими разлики между китари за 567лв. и 645лв. Всеки китарист е склонен да поставя въпроса така, че разлика, видиш ли, има огромна и тя е във ВСИЧКО, в никакъв случай не е само в адаптерите, ако ти не съумееш да видиш разликата, значи си слаб китарист и нищо не разбираш. Горчивата истина, която прозира зад всичко е, че май, май в инструментите от 500 до 1500лв. от един вид има ужасно малко разлики, колкото и да не ни се иска да е така. Това с особена сила важи за метълските китари. За последните 2 седмици през дома ми минаха Ibanez rg370, ESP Alexi Laiho, Jackson RR1, Cort не знам какъв точно, някакъв, една китара, чието име не запомних, защото беше извън моите ментални възможности и, разбира се, моята китара - Jackson JS30 с адаптери по мой вкус, щедро предоставени ми от Евтим от форума. Искам само да изкажа скромното си мнение, че изброените до тук китари, които варират по цена в диапазона 450 - 1200лв. са абсолютно един и същ ташак - не само мое мнение, като са пробвани от мен и мои приятели през няколко кубета. На която и от тях да се сложи адаптер, които се харесва на конкретния потребител, тя ще е най-добрата. Може да ме окачествите като неразбиращ, но китарите са или еднакво хубави, или еднакво скапани, както си изберете.

Поздрави, Владо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Притежавам китара Ibanez GSA 60 (Made in Indonesia / 010511732).

Пробвал съм няколко други Ibanez-а от по-висок клас и ми се струва, че общото между тях и моята е само в името.

Адаптерите са много тихи и безлични, грифът е сравнително удобен (като изключим че action-а е сет-нат доста високо)... но не е това, което очаквам от един Ibanez.

Изобщо не използвам тремолото и пак след 1-2 часа свирене трябва да настройвам китарата наново.

Не знам от какво дърво е направена китарата, но определено тонът и не прилича на тон от махагонова китара и е доста по-лека от една махагонова такава.

Китарата става за начинаещи, но определено за цена от 470лв. може да се намери нещо по-добро (освен ако GSA-то не идва с кубето и другите екстри от сайта на Ibanez).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съгласен с Dread, респективно SomeoneElse.

 

Толкова евтина китара все ще е един дол дренки. Може би наистина не е лоша идея да си вземеш Корт и спестените пари да инвестираш в АМР. Аз пипах една такава и изобщо не беше зле, лично според мен по-добре от Скуайърите. Спрямо GSA/GIO - не мога да преценя, че не съм пипал.

 

А евтино тремоло не си е работа да имаш. Моето е супер и пак дразни на моменти, хем съм фен и вече втора китара имам с флойд и съм свикнал (за 7 години).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съгласен с Dread, респективно SomeoneElse.

 

Толкова евтина китара все ще е един дол дренки. Може би наистина не е лоша идея да си вземеш Корт и спестените пари да инвестираш в АМР. Аз пипах една такава и изобщо не беше зле, лично според мен по-добре от Скуайърите. Спрямо GSA/GIO - не мога да преценя, че не съм пипал.

 

А евтино тремоло не си е работа да имаш. Моето е супер и пак дразни на моменти, хем съм фен и вече втора китара имам с флойд и съм свикнал (за 7 години).

 

Извинявам се, че толкова време не писах. Решик Дядо Коледа да не идва и да изчакам до март, да събера още 30 лв и да купя RG350DX

http://www.ibanez.com/eg/guitar.aspx?m=RG350DX

Редактирано от denko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.