Jump to content
Българският форум за музиканти

От къде да си купя китара


Anity_17

Recommended Posts

Хора моля ви помогнете ми!!! Аз свиря на китара и все още съм начинаеща и много ми трябва нова китара. Бихте ли ми казали от къде да си купя хубава, качествена и не много скъпа китара. Знам че съм много нахална ама... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали ще ти помогна, но май е възможно (повтарям не съм сигурен) да продават китари в музикален магазин.

 

П.П.Как свириш на китара???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чуството, че или съм луд или всяка втора тема е подобна. Всеки е бил :girl_witch: някога начинаещ ама все пак.......пък и поне уточни акустична или електическа?!!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чуството, че или съм луд или всяка втора тема е подобна. Всеки е бил :girl_witch: някога начинаещ ама все пак.......пък и поне уточни акустична или електическа?!!?!

 

Възможно е и да си луд ама май темите наистина са едни и същи!!А и за китарата може да иска семи-акустик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава, качествена и не много скъпа китара е мечтата на всеки китарист в България (ако може да е Лес Пол или оригинален Страт и да е за около 200 лева с каъфа и кубето и да вади звук като на ЕДИ-КОЙ-СИ), но тъжната истина е, че за ХУБАВА китара трябва да се изръсиш с ХУБАВА сумичка пари...

Не е лошо и да уточниш какъв вид ти трябва - акустична или електрическа? Иначе поразтърси се в музиканите магазини - теми има БОЛ във форума с обяснения къде са горепосочените!

 

П.С. ЗА БОГА ПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА! ВСЯКА ВТОРА ТЕМА ВЕЧЕ НЯКЪДЕ СМЕ Я ВИЖДАЛИ! Не искам да засегна никого, просто е досадно когато за 101 път видя тема от типа "от къде да си взема киратата Х или У, как да държа перцето" и прочие. Успех в намирането на качествен хубав и евтин инструмент - аз досега човек, който да го е манерил не съм виждал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за акустична според мойте скромни наблюдения в РФ(xxxx) магазина на улица Княз Борис 1ви Номер 117 имаше една Фендерка акустична за там около 200 кинта един приятел си купи много добра китара.Надявам се да съм помогнал но наистина моля ползвайте търсачката за такива теми защото всички новобранци(не искам да обиждам никой) пишат такава тема и ако го съберем сигурно ше са около няколко страници :girl_witch:

 

Аре успях,надявам се да съм помогнал и :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих ти препоръчал акустична китара Fender (при все, че не съм сигурен дали въобще има такива за 200лв нови). В нисък ценови клас Yamaha предлагат изключително сполучливи акустични инструменти. Дистрибуторът за България е верига магазини Динакорд (имат такъв на 5те кьошета).

 

 

Успех,

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това си е лично твое мнение...модела на Fender e CD 60 .... и за цената си (250 лв) е страхотна китарка....за тези пари не мисля, че можеш да намериш нещо по-добро ;) ....... успех с покупката и се надявам да съм бил полезен :)

 

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да послушаш kitaratapesho, има достатъчно опит, компетентност и дори такава (yamaha f310, ако помня правилно) китара, така че няма какво да му мислиш ако имаш парите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при цялото ми уважение към КитаратаПешо(+sasoh) и Entwine89

за 200лв. -> корт,стаг,скуайър(акустичен),walden .. повечето ги има в Динакорт (а Ск** е РФ) .. така че пак се опира до отиване в магазина и според мен .. каквото и да вземеш за тези пари ще е същото с различен надпис и е до бройка !!!!

 

ако има кой да дойде с теб НАЙ-ДОБРЕ !!!!

 

П.П. Ямаха - Ф310 .. е около 300лв

П.П.2. не всеки има възможност да си купи скъп инструмент още повече като е начинаещ няма и голяма нужда от него, така че моля не се "поизхвърляйте"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек ....от личен опит ти казвам, че акустичните скуаяри сък-ват много ............ а разликата в цената с фендърите не е кой знае колко (няма и 100лв) .....аз лично започнах със Стаг (класическа китара) иии не го препоръчвам на колежката .....но наистина си прав...по евтините китари са до бройка :) на ямаха съм свирил само над 600 лв и останах очарован...за нея немога да дам компетентно мнение :) .... айде наздраве и успех :)

Редактирано от Entwine89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.