Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква китара да си закупя


THEWOLF

Recommended Posts

^И аз съм задавал подобни въпроси. Не очаквай отговор:greenball:!

 

Междувременно не се връзвай да спомагаш за размножаването на булшита :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Всъстнос неми пука кои какво мисли немога да им каза не мислете че съм тъп (не че не съм ) но ако ти пука кои како мисли за теп по голямата част от времето ти ще минава да бъдеш този които др-те искат да си не да си този които искаш ти да си и така губиш своята уникалност

 

Първо ше кажа ЕВАЛА на човека за тоя пост!!! Може и да се прави на две и половина, може и да не се прави, няма значение, тва, ето е казал, е съвсем вярно!

 

А иначе, ако все още се интересуваш, щото не знам за кво става дума в тая тема вече... ;) Squier Stratocaster е за теб. Непретенциозна китара. Цените й варират от около 260-270 до над 500лв. Вземаш я възможно най-тънко. Можеш да пробваш да напънеш компа си за симулации на ефекти (поразгледай форума за тая цел, има достатъчно информация). Моя съвет е да отделиш и някой лев за малко кубенце, което ще ти свърши работа. Разгледай обявите в "продавам", може да изпадне нещо добро. За марка и модел... колкото хора питаш, толкова различни мнения ще получиш... В домашни условия едно Roland Micro Cube ти е напълно достатъчно, щото има и нужните ефекти, като за старт. :D

 

Успех!

 

ЕДИТ: За този пост, не за този тост... който за квото си мисли... ;)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та благодаря за поткрепата и пак да питам едно фр музикант пак ми казва да си зема Fender Squiar а ти Squiar Stratocaster кое е по добро от двете и говорим за цена до 300 лв че имам 150 спестени и ще смъкна от наще още 150 поне за тази цена кое ще е по доброто решение .

 

ПП те мозе да вариран с цени над 500 ма колкото по-скъпа толкова по добре

 

ПП2 трябва ми нещо добро за сола че др пич се реши че ще е ритам китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та благодаря за поткрепата и пак да питам едно фр музикант пак ми казва да си зема Fender Squiar а ти Squiar Stratocaster кое е по добро от двете и говорим за цена до 300 лв че имам 150 спестени и ще смъкна от наще още 150 поне за тази цена кое ще е по доброто решение .

 

ПП те мозе да вариран с цени над 500 ма колкото по-скъпа толкова по добре

 

ПП2 трябва ми нещо добро за сола че др пич се реши че ще е ритам китарата

 

Еми Fender Squier е подразделение на Fender... най-общо казано. Така че са едно и също в случея Fender Squeir и Squier Stratocaster. :D 300 лв. трябва да ти стигнат за някой Squier, но не забравяй, че да свириш на електрическа китара ти трябва и усилвател (амп), в случея - кубе (комбо) и ефекти. Някой кубета имат по някой и друг ефект ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха еми ще мъча компа докато и за кубе не събера а съседите ся се оплакват от AC/DC в 5 сутринта пък като си взема и китарата краи ще ме исхвърлят :D

а то се свързва с USB кабел претполагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха еми ще мъча компа докато и за кубе не събера а съседите ся се оплакват от AC/DC в 5 сутринта пък като си взема и китарата краи ще ме исхвърлят :D

а то се свързва с USB кабел претполагам

Ама пич ти наистина не искаш да пишеш добре 100 хиляди коментара имаше за това ама си упорит.Разбери че не е приятно като четеш всичко да е пълно с грешки,ако свириш както пишеш направо е зле.Иначе китарата се включва в компютъра посредством кабел с жакове голям за китарата и малък за саундкартата,а не с USB.USB китари има ама доколкото съм чувал са само Берингер.Вземи си един Squier и се научи да свириш пък по-нататък някоя по-скъпа китара тъкмо ще ти останат пари за кубе.И един съвет в 5 часа някак не е готино да ти свирят на китара,съобразявай се за да можеш да свириш през другото време ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с AC/DC в 5 сутринта не хубаво....

Прави са да се оплакват хората....Аз точно в този времеви интервал (5 до 7) МРАЗЯ от дъното на душата си Роб Халфорд който брутално ме лишава от сладката прегръдка на съня :D .

 

Та недей да пускаш рандом метъл в 5 сутринта а бягай да задоволяваш китарните си нужди. И моля те не свири Smoke on the water/Stairway to heaven/Nothing else matters .... Съседите ще прибегнат до насилствени мерки ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нали си вълк, бе, какъв човек, я си погледни ника! Я се ядосай неграмотни вълчо, ауууууууууууууу!

 

Това беше най-детинското мнение което бях виждал до сега детинско мнение ;)

 

та за китарата...От личен опит мога да ти кажа че Squier-чето си е добра китара за начинаещ.

Но аз бих ти препоръчал да си вземеш една класическа китара (за към 300лв може да се вземе много добра найлонка :D )

Давам ти я за пример,защото е с найлонови струни и е много по-лесно да се свири на такава китара(и аз съм започнал с такава)

Пък и грифа е по-широк

Ако си вземеш акустична или електрическа ще те боят бая пръстите докато свикнеш ;)

ПЪк и ще си спестиш озвучаване (кубе) ако действаш по моя вариант

Надявам се да съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.