Jump to content
Българският форум за музиканти

Разкажете за Korg M1


CyberGene

Recommended Posts

Видях една обява за 350 Евро на старо. Тук някой го хвалеше, май Миро и Топсън, я кажете струва ли си първо като синтезатор и дали някой от новите сравнително евтини синтезатори не е вече по-добър от това, което си е стара машина, а технологиите много напреднаха. И след това дали тия пари са му добре или са много? Аз естествено не бих го купил, без да го пробвам обстойно, ама дали изобщо си струва да се обаждам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях купил м1 преди 3 години за 800лв.Тогава тази цена беше сравнително добра,особено за запазен клавир.350 евро са сякаш доста обаче.Клавира иначе си струва!Но в крайна сметка факта,че е на повече от 16 години е доста стряскащ за каквато и да е електроника.Ако успееш да смъкнеш от цената няма да е лошо.Аз лично за повече от 600лв не бих го купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях купил м1 преди 3 години за 800лв.Тогава тази цена беше сравнително добра,особено за запазен клавир.350 евро са сякаш доста обаче.Клавира иначе си струва!Но в крайна сметка факта,че е на повече от 16 години е доста стряскащ за каквато и да е електроника.Ако успееш да смъкнеш от цената няма да е лошо.Аз лично за повече от 600лв не бих го купил.

напълно съм съгласен с miro...

и на мен ми се струва мааалко множко... а клавира въпреки че си е стар(SuperStar ;) ), си остава класика... и ако е запазен...

 

а за това дали ще си намериш нов по-добър за тази цена... ами незнам честно да ти кажа... може да си вземеш може би някой добре изглеждащ, с доста лампички, вградени колонки и изключително важното копче DJ ;) синт, ама все пак нямаш възможност да променяш бленди особено много, някои от блендите може да звучат по-добре(защото е по-съвременна техника), ама си до там! докато с Корг-а имаш доста повече възможности, добавяне на бленди и човъркането им! трябва да си прецениш какво точно ти трябва...

 

обаче наистина много зависи в какво състояние е Корг-а! аз моя както споменах в една друга тема го взех за 150лв, ама защото не му работи батерията и го ползвам за МИДИ клавиатура повече...

 

не е зле може би и да пообиколиш магазините, да видиш какво предлагат в момента... при Пепи Славов може би също има някой синт втора употреба...

 

и сподели като решиш нещо :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мняяя при Славов има много неща ама шанса да намери достоен на добра цена е много малък.Аз в момента ползвам един Роланд Д70,който е изключително сериозна машина.Жалко обаче,че е мислен като контролер и няма кой знае колко добри звуци.Органите и ел.пианата са доста слаби.Ама като сметна че съм го взел за 500 лева+2 карти със звуци и една рам карта за памет,а и най-вече с твърд куфар дето самия той тежи колкото един клавир ;) ,цената е перфектна.В крайна сметка бих обобщил Ebay.de.Ама да имате познати,които да ви го купят и донесат,щото за 350евро може и някоя Ямаха EX да вземе човек.Айде успехи :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз в момента ползвам един Роланд Д70,който е изключително сериозна машина.Жалко обаче,че е мислен като контролер и няма кой знае колко добри звуци.Органите и ел.пианата са доста слаби.Ама като сметна че съм го взел за 500 лева+2 карти със звуци и една рам карта за памет,а и най-вече с твърд куфар дето самия той тежи колкото един клавир ;) ,цената е перфектна...

абсолютно!

 

точно това искам да кажа че по добре да си вземеш за тези пари нещо по-старо, но с повече възможности, отколкото нещо ново и със сума ти безсмислени функции...

зависи обаче и за какви цели ти е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях една обява за 350 Евро на старо. Тук някой го хвалеше, май Миро и Топсън, я кажете струва ли си първо като синтезатор и дали някой от новите сравнително евтини синтезатори не е вече по-добър от това, което си е стара машина, а технологиите много напреднаха. И след това дали тия пари са му добре или са много? Аз естествено не бих го купил, без да го пробвам обстойно, ама дали изобщо си струва да се обаждам?

Извинявам се ,ако се намесвам не както трябва

и не където трябва,но защо робувате на тази идея

да свирите непрекъснато с употребявани клавири

и това не е чак толкова лошо,но употребявани от

преди 15-20 години!

А и всички вие дето му давате акъл за този Korg M1???

Да си купи тогава Yamaha DX7!!! Ще я намери и за 400 лв!!!

Не обърквайте човека и стига сте остроумничали!

Има по-съвременни клавири,като Korg X5D,Yamaha CS1X

и други такива!

Като му пишете за M1 му напишете

колко гласен е,

колко канала му е секвенсера,

колко мултитимбрален е???

Някой от вас тук е прав,че за тези пари,може и

Yamaha EX5 да си намери!!!

И моят съвет към всички е:

-Свирете с по-съвременни неща!!!

И накрая,350 EUR са много за M1!!!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,а ние за какво му говорихме? :think:ОК!Корг М1-секвенсера мисля че беше 8 траков,капацитета на запис е доста кратък най-много до 2-3 минути,но все пак се определя от броя на нотите които си записал.Мултитимбралност 16 части ако не се лъжа пак но съм почти сигурен че е толкова.100 програми,100 комбинации.Перфектната за времето си ефект секция.Мисля,че за ефекти там няма липси!!!

 

Корг X5D не е лош вариант и при положение,че още се продават нови....но пък е без секвенсер,което пък от гледна точка на цената му е разбираемо.Cs1x или такааа популярната синя машина излезе преди 10 години някъде и незнам дали ще може да си го намери нашия човек,но пък съм сигурен,че е добър.И все пак Личо,човека ни питаше дали си струва М1,а не какъв модел да си вземе.Нека да има уважение,нали!

Съжелявам за пунктоацията....

Редактирано от miro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж LichoMusic, нека си имаме уважение!!! и да спазваме добрия тон!!!

кой остроумничи? защо смяташ че това което сме написали не е така?

това че ти смяташ че не е така, не смятам че трябва да означава и за всички останали!!!

 

никой не робува на това да свири със стари клавири но е факт че някои модели като КоргМ1 са класика неслучайно...

всеки от нас би се радвал да има възможноста да си вземе поне 10 съвременни клавира и да им се наслаждава и да си избира с кой да свири!

но уви... нямаме такива възможности!

 

останалите клавири които си изредил също биха били добър избор... според мен...

но все пак поне за мен има и още нещо... клавиатурата! на мен лично преди клавиатурата на КоргМ1 мнооого ми харесваше, но сега не бих могъл да съм толкова категориен :happy:

 

за секвенсера и полифонията, както и за цялостите функции на синта сигурно е първото нещо за което е проверил CyberGene. затова може би никой не е споменал за това... :think:

 

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите! :happy: Проверил съм характеристиките на синтезатора, всичко ми е ясно, само ме интересуваше какво мнение ще ми дадете като цяло и за цената. Така или иначе вече е продаден, но аз нещо не съм навит да си взема такъв. За още 100 евро отгоре ще си взема Roland Juno-D, което никак не е лош синтезатор.

 

И да уточня, че аз основно свиря джаз и затова ползвам електронното си пиано за акустичен и Rhodes звук. Синтезатор мисля да си купувам за фънк и то по-скоро за разни падове и евентуално за фънки лийдс, но това е така между другото. Затова и не търся ъуркстейшъни, с хиляди възможности, секвенсери и т.н., които ще ми струват много и няма да им ползвам пълните възможности. Всъщност аз от доста време обмислям да си купя просто някакъв саунд модул, но тъй като не ми е за момента приоритет номер 1, още се колебая и така просто се оглеждам какво се продава.

 

Мерси още един път за отговорите ви! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите! :happy: Проверил съм характеристиките на синтезатора, всичко ми е ясно, само ме интересуваше какво мнение ще ми дадете като цяло и за цената. Така или иначе вече е продаден, но аз нещо не съм навит да си взема такъв. За още 100 евро отгоре ще си взема Roland Juno-D, което никак не е лош синтезатор.

 

И да уточня, че аз основно свиря джаз и затова ползвам електронното си пиано за акустичен и Rhodes звук. Синтезатор мисля да си купувам за фънк и то по-скоро за разни падове и евентуално за фънки лийдс, но това е така между другото. Затова и не търся ъуркстейшъни, с хиляди възможности, секвенсери и т.н., които ще ми струват много и няма да им ползвам пълните възможности. Всъщност аз от доста време обмислям да си купя просто някакъв саунд модул, но тъй като не ми е за момента приоритет номер 1, още се колебая и така просто се оглеждам какво се продава.

 

Мерси още един път за отговорите ви! :happy:

Roland Juno D наистина е добра машина!!!

Надвам се със този спор който се очерта,

да сме ти помогнали!

А вие колеги,не се сърдете!!!

Много хора в България когато купуват

даден музикален инструмент не знаят нищо за него,

а просто са го чували,как техен приятел

свири с него!

Да не говорим ,че доста колеги-търговци,се опитват

на всяка цена да продадат на клиентите си това

което им залежава в наличност.

Аз наистина не съм от тях!

В случая,важното е човекът да е доволен

и както аз често казвам:

"Да се радва на добър звук"!!!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LichoMusic никой не се сърди...

:blink:

 

CyberGene наистина и аз се надявам темата да ти е помогнала с нещо...

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.