Jump to content
Българският форум за музиканти

Silverstone


vovcho

Recommended Posts

1. Silvertone са, Silverstone е известна писта за Формула 1 в Англия :D

 

2. Доколкото знам, това е нещо като дъщерна фирма на Yamaha. Затова Динакорд ги внасят (виждал ги в магазините им в София и Варна). Сигурно не са лоши, не съм попадал досега на лоши (за парите си) инструменти на Yamaha.

 

Май един познат имаше копие на Лес Пол от тази марка, трябва да го питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като стана въпрос за дъщерни фирми, некачествени копия и др. някой има ли представа тия инструменти "Factor"(които по няква извратена случайност се продават познайте къде) дали са качествени? и по-специално електрическите китари.

преди доста време една акустична пробвах - хареса ми. по-натам във варненския фактор имаше едно копие на лес пол за 280 кинта, много добре звучеше, обаче нямах пара...

та ми е интересно, като цяло дали са качествени? някви ефтини са, пък и хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам известни наблюдения ;)

Имам Factor SIL 51 и съм много доволен от нея. Купих я за 380 кинта преди година и половина от Варна. За тези пари по хубава китара не съм виждал. Floyd Rose, 24 прагчета, H/S/S. Харесва ми и какъв звук вади. Абе въобще яка е! :)

Все пак имам и някои забележки.

Флойда е малко различен от стандартния, за което може да се поспори дали е по добре или по зле. Просто е по различен.

Прагчетата започнаха да се поизтъркват - не знам как е с марковите китари, но си мисля че година и половина свирене е рано :) .

Имам и известни съмнения за проблеми с интонацията, но тъй като я правих със стари струни има голяма вероятност да е от това, а не от китарата.

 

Ето я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тнкс за инфото.

китарата кефи на вид. мен ми е по-интересно, самата фирма "Factor", каква е. нещо като yamaha май го раздават с многото стоки, обаче нито сайт имат, нито нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Made In China е, пък друго не знам. Иначе магазин Фактор си имат сайт, ама още не са сложили там музикалните инструменти.

 

Тоя плакат на Death и аз го имам
:)

Къде бе - аз що не го виждам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото един приятел има Factor. Някъв ефтин модел е, нищо особено, обаче той е много доволен от китарата. Оня ден ми я хвалеше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за китарите немога да кажа кой знае какво, щото само веднъж съм хващал такава. Звука беше добър ( нищо особено но чист и без трептене ) нямаше флойд, но най якото в китарата беше формата й. Дизайна наистина беше на ниво. Сори че нямам линк да я покажа. :D

Иначе басиста ни свири с бас силвърстон и е наистина добър, активна електроника, 5струнен, наистина много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Аз имам Silvertone копие на SG na Gibson , взех иа от динакорд на 5те за 3и 60 лева май,доволен сум от неа,удобна,оба1е ми иа продадоха с прецакано 17 праг4е около2ра струна ,тогава нищо не разбирах от китари,но е добра ,малко доста микрофониики прави по репетиционните ама здраве да е :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
като стана въпрос за дъщерни фирми, некачествени копия и др. някой има ли представа тия инструменти "Factor"(които по няква извратена случайност се продават познайте къде) дали са качествени? и по-специално електрическите китари.

Да ме прощават Фактор, ама за мен отговорът е не. Имам две наблюдения от други хора: Лес Пол, чиито гриф се изкриви, и Страт, който ... абе само ще кажа, че човекът, който свиреше с него, се роди, след като си взе средна хубост Скуайър. В този най-евтин клас инструменти винаги има и прилични попадения, ама като цяло по-добре без.

Силвъртоун не съм имал, но съм пипал 1-2 преди време и останах с нелоши впечатления от по-скъпичките им модели.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига с тоя Силвърстоун, де! ;)

 

Фактор китарите мисля са поръчкови по договор с някоя китайска дърводелска работилница. То затова и качестовото им е същото. :girl_witch:

Нещо като Нео на Метро, Т-Бон на Томан, само дето последните са доста прилични, за разлика от първите две...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Vov, я се стегни! продаваш епифон-а дето е ебати класата и ше взимаш тия лайняни силвъртон-и. Аз преди 3 години бях тръгнал да си купувам китара ( и за мен тогава външният вид свиреше) :hysterical: та си бях зел е те таа убавица - http://www.silvertoneguitar.com/products/e...sslr1/index.htm

пробвах я на 2 на 3 в магазина, и като се прибрах у нас с ужас установих, че китарата не е нивелирана въобще, тоест на колан грифа увисва и не може да се свири....решението е ако си я купи човек да мести тия кръглите кукички на които се държи колана..

с разправии я върнах и си взех парите..ама .... като цяло не са кой знае какво - грифа на тая талпа беше дебеличък...адаптрите не бяха зле, но не кой знае какво... купих си Джаксън-а и се родих :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.