Jump to content
Българският форум за музиканти

Ще се отлепи ли струнника?


Recommended Posts

Видиите не помагат - топа и конструкцията, която го държи са от меки дървета и не хващат винтове добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май най-добре с някакво лепило за дърпо да си я залепиш , а колкото до лютиера не знам дали има голям смисъл да я водиш при положение , че е толкова евтина , но все пак ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе, ако не ти се занимава да я носиш на лютиер, а мислиш сама (сори, ако бъркам рода, ма по-горе ми се стори, че автора пише в женски.. пък ме мързи да гледам ся..)

Правилен ти е рода, женско съм, ама в музиката пола не е толкова важен. :thumbs_up:

Май най-добре с някакво лепило за дърпо да си я залепиш , а колкото до лютиера не знам дали има голям смисъл да я водиш при положение , че е толкова евтина , но все пак ти си решаваш.

Ами щом така се изказваш, значи няма да ми излезе евтино поправката, така ли? За залепване на струнник какви са приблизително цените?

Аз понеже не знам в Плевен къде има лютиери, ще питам моя учител по китара, той може би знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да я поправиш, занеси я в магазина, от който си я взела. Пичовете там или ще ти я оправят по някакъв начин и пари сигурно няма да ти искат (ти пък като си момиче може и в натура да платиш), или ще ти кажат на кой да я занесеш за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В плевен имаше един лютиер, но кординатите му ги нямам. А за пола в музиката......винаги има значение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за пола в музиката......винаги има значение ;)

Естествено, какво по-секси има от момиче и китара заедно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майко мила... Съвети за лепила и то какви... Може би е добре да се отчете, че все пак това е акустичен инструмент и тук коефициентите за пренос на вибрациите са доста важни, следователно има голямо значение с какво точно ще залепиш точно частта, която пренася вибрациите от струните върху резониращата царга на резонаторната кутия. Как точно ще лепиш с пва лепило на една нелакирана и една вероятно лакирана повърхност не знам, ама ок (зависи от китарата напълно възможно е и да е лакирано мястото под бриджа, поне така ми изглежда от снимките). Същевременно трябва да се спомене, че лепилата с дълго отворено време изискват притискане със стяги, които са специфични за лепене на бриджове - абе не е чак толкова плитък водоемът... Завиване с видии аз лично не видях като съвет тук, не че не съм виждал и такива простотии - слага се просто отдолу допълнително трупче, така че контактното напрежение да се разпредели на по-голяма площ и работата заспива, но въпреки това не го прпоръчвам. Според мен най-резонно е с туткал. Въпреки че може би и определени епокси лепила или моментни също биха свършили работа... Само не се юркайте така да правите нещо без да сте чули две мнения - не претендирам моето да е едно от тях - просто нека за всеки случай са поне две...

 

Ае и дерзай!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пък като си момиче може и в натура да платиш

Надявам се това да го казваш на шега, защото иначе би било много неучтиво да се изразяваш така. :recourse: Не всички момичета са толкова лесни. :D

 

Благодаря ви на всички за съветите. Ще се консултирам и с учителя си и тогава ще реша какво да правя. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пък като си момиче може и в натура да платиш

Надявам се това да го казваш на шега, защото иначе би било много неучтиво да се изразяваш така. :thumbs_up: Не всички момичета са толкова лесни. :)

E, естествено че не съм сериозен. Казвам го на шега. И все пак, ако решиш така, и аз правя такива ремонти :P:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се пенсионирах от тоя бизнес - колегите щом предлагат за тая валута - да предлагат. Не те съветвам да приемаш мнението на учителя си като най-меродавно, защото това, че е запознат със структурата на китарата и може да свири на нея, не означава, че може да прави или отремонтира китари - за последното се учи и бачка друго и е коренно различно. Затова при лютиер - консултациите обикновено не струват нищо, така че не би трябвало да е голям дерт. Ако не - абе ти си знаеш!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..............Отговорът е още във въпроса.Потърси лютиер.И дори да се отлепи има начин да се напасне и да се оправи.Даже си мисля, че на този етап лютиера ще го отлепи, позачисти и ще го сложи наново.А относно лепилата, не се кахъри.Докторите си знаят............................................

 

 

SviStyle даде най точният отговор според мен .Аз бих казал същото и бих го поправил по същият и единствено професионален начин.

Не чакайте да се откъсне напълно и тогава да действате,защото не се знае този път какво още ще отпори от капака.Всеки случай е различен и не трябва да се оставя на случайността и да се предполага че ще се случи същото като на китарата на някой си друг......

За да се залепи добре трябва да се ползват специални по-дълги стяги които не се продават по железариите и много дърводелци даже нямат такива.Така че ако си от София иди при Минев или друг добър лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.