Jump to content
Българският форум за музиканти

Здрава китара


Slide

Recommended Posts

Нямаш основание да се съмняваш, че някой е пълен кретен.

 

И таз добра....

 

По темата, което всъщност, не е по темата, ама то така или иначе сме я цепили през просото - @SomeoneElse - мда, така е (за Лес Пола говоря). Принципно не знам що Фенърите ги споменавате тука за такива здрави талпи (бележка: да не се разбираме погрешно, фен съм на Фендър. Говоря в буквалния смисъл на думата "здрав".) И аз съм на мнение, че Лес Пол тип китара носи повече бой. Тремолото в случея е минус (за боя...).

 

По тъпи мнения от тва кой е кретен и най-вече на ква основа или пък къв позьор е, и как се вживява, можеше да си ги спестите. Така или иначе са за никъде. Човек сам избира как да свири, кво да свири и на къде да го влече. Едни си пазят инструментите като очите и само да се сложи по-грубо на стойка и става "ОЛЕ МАЛЕ, кво направих...". Други пък си преценяват, че могат да си хвърлят китарата на земята, без да има опастност да се разпадне.

Kramer-а се смени (вече се взе китара, ама за тва след малко...) щото главата му се сцепи, а тя се сцепи не заради системия бой и налагане, а защото китарата падна от стол сама, без да е бутана и така се сцепи главата й. (Ирония?)

Сега дори мисля да я взема и да й сменя грифа, ако намеря някой подходящ и да ми хареса на мен. Тва че била ожулена, на места направо канали... нямала вече лак - айде бе. Не съм педант. Как да е...

 

А темата вече наистина е излишна (освен ако не ви кефи да си драскате в нея, щото гледам става за тва кой как се пробвал да счупи някоя китара, което е забавно... :drummer:), защото днеска взехме друга китара - Шарвел.

Наздраве! :)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тъпи мнения от тва кой е кретен и най-вече на ква основа или пък къв позьор е, и как се вживява, можеше да си ги спестите. Така или иначе са за никъде. Човек сам избира как да свири, кво да свири и на къде да го влече. Едни си пазят инструментите като очите и само да се сложи по-грубо на стойка и става "ОЛЕ МАЛЕ, кво направих...". Други пък си преценяват, че могат да си хвърлят китарата на земята, без да има опастност да се разпадне.

 

Oт майтап не разбираш :drummer: ...

Глави на китари се чупят, особено на китари с махагонови грифове, дори на китарите за $5000 се случва да им се счупи главата от падане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тъпи мнения от тва кой е кретен и най-вече на ква основа или пък къв позьор е, и как се вживява, можеше да си ги спестите. Така или иначе са за никъде. Човек сам избира как да свири, кво да свири и на къде да го влече. Едни си пазят инструментите като очите и само да се сложи по-грубо на стойка и става "ОЛЕ МАЛЕ, кво направих...". Други пък си преценяват, че могат да си хвърлят китарата на земята, без да има опастност да се разпадне.

 

Oт майтап не разбираш :P ...

Глави на китари се чупят, особено на китари с махагонови грифове, дори на китарите за $5000 се случва да им се счупи главата от падане.

 

О, аз от майтап разбирам. :) Въпроса е, че ако беше за моя сметка майтапа нямаше да се засега, ама не е... ;)

 

Както и да е. Айде по-cheerful да го караме. :) Тия дни може би ще имам възможността да запиша някой съмпъл със Шарвела. :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново!Наистина има и крайни изказвания ,но мисля че доста хора се опитаха да дадат някакъв сносен съвет относно здравината на китарите ,защото това беше и въпросът ти.Не вярвам да има китарист който да иска да хвърли маса пари и толкова да не си уважава инструмента че да го хвърля по земята или където и да е,щото много добре знае какво ще се случи.Сега при тебе или там при твоя приятел може това да е нормално ,но за останалите в тоя форум явно не е така че не се оплаквай.Кой с каквото можал помогнал който се е подиграл негова си работа има хора които следят за тези неща.Искам само да отбележа че ти си очаквал подобни отговори и предполагам си се справил без мненията на хората при избора на "здрава" китара така че честито за новата китара и пожелавам повече свирене с нея и по-малко трикове които са против инструмента!Наздраве! :drummer:

 

ПП-Иначе и аз съм си въртял китарата около кръста ама това никак не ми помага на свиренето и другото нещо е че примерно си направих едната китара умишлено състарена като тези в къстам шоповете и си ме кефи както изглежда,въпреки че от това не се е променил звука или аз не съм станал по-добър в свиренето.Съжелявам ако съм оф топик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.