Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръка/съвет...


alexdar

Recommended Posts

Купи си най-новия хит на Томан - сигнатурен модел на великата Аврил Лавин!!!

 

 

http://www.thomann.de/gb/fender_squier_avr...avigne_tele.htm

 

 

Проклинам тази вселена и умирам с чест!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ :godbless::lol:

 

Вие луди ли сте, защо да не може да се сложи педал на Line6, какво няма чист канал ли?

 

Предполагам се имаше предвид педалиера...

 

@sasog - :godbless: :godbless:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойда до известна степен ти утрепва звука(прави го по-неприятен, метален и тънък на чисто) и със сигурност ти утрепва голямата продължителност на тоновете, коятонякои китари имат.

 

Китарите с флойд са предпочитани там, където не се гони чак толкова красив и изразителен звук, свири се с повече дисторшън и т.н. Примерно тона на Гънс(който е Гибсън Лес Пол) с такава китара няма да можеш да постигнеш.

 

НЕ заблуждавай децата!

Китарите с флойд могат и вадят чист тон и могат да имат дълъг тон! Стига да НЕ са модели около 500 или под 500 лв. Ибанез са добра марка в случая!

За справка ето чист звук това е моят евтин ибанез РГ450 http://www.overloud.com/media/common/nalba...H1_Dimi_She.mp3

Това е звука на китара от среден клас.

Ето соло с драйв http://nalbantov.com/Dimi_Solo.mp3.

Не чувам нищо тънко и неприятно!

 

Успех на момчето :godbless:

:godbless:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записът, който пращаш не ми се чува да има нищо общо със плътния тон скъпите fixed-bridge китари.

Напротив - звучи ми по-метално и малко по-тънко китарата, макар че има ефекти отгоре.

Не, че е лошо - но да твърдиш, че звука не се различава от страт или ЛП.. де да знам...

Обзалагам се, че на високите позиции едно евтино Vintage LP ще има чуваемо повече състейн.

Не защото така съм си решил, а защото съм чувал около 5-6 секундни тонове на 16-17 позиция при почти клийн на Vintage LP, а на разни Ibanez S(и други китари с флойдове), които са идвали за сетъп, не съм успявал да постигна тази дължина, дори с лек драйв. На моите 2 китари с флойд, също не мога да постигна този състейн.

Ще се радвам да драснеш примено на "Whitesnake - Is This Love" солото, със дългите извивки, без да си помагаш с допълнителни удари с перото и без да ползваш състейнъра - с умерено много драйв - както е там, да видим дали като е толкова хубава китарата ще се мери по състейн със хубава китара с фиксиран бридж.

В темата за китарите от Метро има един семпъл на kolio_k, където демонстрира състейна на LP с умерен драйв на високите позиции.

Опитай се да постигнеш този състейн с ибанеца - пак без да ползваш състейнъра.

Не мисля, че заблуждавам с нещо.

Това просто са общите положения. Нали за тях говорим?

 

Защо метлите с флойд са по-популярни в по-"изкривената" музика, отколкото в рока и блуса, докато по-класическите форми и типове китари са по-популярни именно в по-леките стилове? Това имам предвид аз, не че с Ibanez и повечко процесинг не можеш да постигнеш звук на запис, който е близо до страт, примерно...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справка:

 

Тон на ЛП от kolko_k

(обърни внимание, че процесинг няма. Китара->амп с малко reverb.)

Нарочно записах семплите с картина, за да е очевидно, коя китара свири в момента. Иначе звука идва от кубето и е записан с 2 мика, един Шур 545 и един Шур СМ57. Няма използвани никакви ефекти
Състейн на Gibson LP(kolio_k)

(Виж, че LP-то има близо 7-10-секунден състейн на високите позиции, без вибрато - чист тон. Не мисля че която е да е китара с флойд може толкова дълго, без помощ и състейнъри.)

Ето го и споменатия семпъл. Правен с драйв канала на Енгъла ми с гейн на 1 часа. Записах само тънките 3 струни, до около 15/16ти праг, защото и без това семпъла стана 5 минути. Умишлено няма вибрато.

Трета струна е много зле , но нямах друга под ръка да я сменя, както и да е.

п.п. Не съм сигурен , че взех по състейно образуващия Гибсън, просто този ми попадна пръв

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пак няма да се съглася с идеята че РГ-тата не са подходящи за рок...ясно е че не звучат като Страт или ЛП...което не значи че звучат гадно...за ЛП бих се съгласил че звучи по-добре...ама за страт...особенно ако е със сингли...все пак човека иска нещо по-универсално...и ако Ибанеза се справя все пак на клййн...макар може би не оптимално...то страта със сингли издиша на Хай-гейн...в този ред на мисли ЛП би бил търсеното решение...ама ако ти трябва тремоло?!? ...к'во правим...

 

ПС:бъдете професионалисти и си мерете дължината на п*шките а не дължината на тоновете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си най-новия хит на Томан - сигнатурен модел на великата Аврил Лавин!!!

 

 

http://www.thomann.de/gb/fender_squier_avr...avigne_tele.htm

 

 

Проклинам тази вселена и умирам с чест!

Таз китарка мяза малко на телекастера на Jim Root,не е много за изхвърляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пак няма да се съглася с идеята че РГ-тата не са подходящи за рок...ясно е че не звучат като Страт или ЛП...което не значи че звучат гадно...за ЛП бих се съгласил че звучи по-добре...ама за страт...особенно ако е със сингли...все пак човека иска нещо по-универсално...и ако Ибанеза се справя все пак на клййн...макар може би не оптимално...то страта със сингли издиша на Хай-гейн...в този ред на мисли ЛП би бил търсеното решение...ама ако ти трябва тремоло?!? ...к'во правим...

 

ПС:бъдете професионалисти и си мерете дължината на п*шките а не дължината на тоновете

Kaкво правим...избираме кое е най-важно за музиката, която ще свирим и се лишаваме от нещо по-маловажно :hysterical:

Evtim Djerekarov (пък и другите), ха наздраве сега :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сте заформили някакъв спор в темата ми :hysterical: Та за да Ви отклоня малко, ще попитам пак за кубето-Roland Cube 20x .Какво ще кажете за него? Някой тествал ли го е и тн.?Къде може да се намери(някой дали го е срещал някъде)?Хайде и не се карайте :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така добър вечер първо! Днес най-накрая успях да се размотая по магазините.Предложиха ми ето този Корт.Пуснаха ми го с един дигитех деат метал в някакво лампово хюс и кетнер май беше.Естествено супер яка метла..яко метал ;) Аз както сте разбрали не търсех такова, но продавача се опитваше да ми каже, че това е супер китара (то и така си беше, но на мен не ми хареса особено).Така продължаваме нататък.В Малкия цум пробвах споменатия по горе Ибанез РГ350 бутнаха ми го в един Маршал МГ50ДФХ хареса ми като звук не беше хич лошо.Успях да пробвам и един Ричууд, но не ми хареса.И така в крайна сметка след тура ми в xxxx се спрях на Винтидж ЛП.Много ми хареса и като звук и добре ми пасна мисля пък и най-евтино от всичко изброено (освен Ричууда, който беше 390 лева).ЛП-то беше 560 лева мисля сет-нека (демек по скъпата).Включиха ми го в едно Laney LX35D (то май нямаше голям избор).Добре звучеше естествено хареса-ми , но тона ми беше някак си като малко запушен.Незнам от китарата или от кубето беше, но така ми се струваше.Та да речем, че съм се спрял на Винтиджа, какво друго (това естествено не съм го отписал, но се пак да си попитам ;) ) кубе бихте ми препоръчали?Благодаря Ви за оказаната помощ...И най-важното - :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под мътно имаш предвид това, че на хай-гейн малко по-замазано звучи китарата - от нея е. Просто това са махагонови талпи, а кленовия топ е само фурнир за красота.

Смяната на адаптери с по-бистро звучащи малко пооправя работата, де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, гледам из нета има Squier-и по 300 евро. Тва според мен си е баш Fender Stratocaster среден клас... За олд скуул изпълнения с умерен гейн или за звънливи чисти - тва е китарата за мен (SSS конфигурация).

Въпроса вече е човек да се абстрахира от името Squier, щото като чуем за името и...

 

Пък междувпрочем, миналата година, някъде по зимно време, Налбантов беше направил два записа с един bullet strat на Squier и едно дърто RP1 май беше, и имаше колеги, които си признаха, че изкарва по-добър тон от тях, с техника за около 2000 лева.

Дали е единица, на която трябва да случиш, дали е от китариста... субективно е. :icon_shithappens:

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.