Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за лакиране


Recommended Posts

Наскоро си купих ей това басче.

 

Доста ми се иска да го дам на някой лютиер да му сложи high gloss лак на тялото и отзад на грифа. Най-вече за красота и яка визия на сцена естествено :) Обаче ми казаха, че това можело звука сериозно да навреди на звука. :wacko:

 

Наистина ли е толкова непрепоръчително такова лакиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си остави красивото дърво натурално! След време ще почне да ти харесва. А колкото до "визията на сцена" - лакирана китара изглежда добре, но много грозно изглеждат отпечатъците от пръсти по нея. По тоя мат няма да имаш отпечатъци ! :wacko:

А лак на гърба на грифа не е добра идея - лепнат ръцете !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи,има такова схващане,че колкото по стара и изтъркана е мебелировката,толкова порите на дървото един вид се отпушват и даденият инструмент звучи някакси по-така,нали се сещаш. :wacko:

Обаче аз не съм много убеден в това въпреки,че има голяма доза логика.

В твоят случай мисля,че не е необходимо да си лакираш басчето,то и така си изглежда супер.Да не говорим,че за да е произведено по този начин някой го е мислил,проектирал,експериментирал и тн.Много вероятно е звукът да се промени,но знае ли човек.Лошто е,че след подобен род интервенция няма връщане назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лака наистина променя доста звука!Внимавай, да не развалиш китарката.Варианта с лак е слоя да е доста тънък.

 

А за лепненето на ръката по грига ако е лакиран - зависи изцяло от ръката ти , дали се поти или не.Ако се поти ще ти лепне.Примерно моята ръка не се поти въобще и не ми лепнат китарите ми, които всички са с лакирани грифове :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен с лак със сигурност ще ми харесва повече, затова ми е тази идея, но може би засега ще я оставя така.

 

Благодаря за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва,че дървото е с маслен финиш......а като не ти харесва да си беше взел инструмент с лак.Има начини и масления финиш да е "high gloss".Лошото е,че в БГ май никой не се занимава с това.Но може да разпиташ "violins" дали не може да ти сложи шеллак отгоре.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва,че дървото е с маслен финиш......а като не ти харесва да си беше взел инструмент с лак.

 

Лак-а просто повече ми харесва, инструмента съм си го избрал, защото ми е удобен и ми харесва. Лакирането просто би било подобрение що се отнася до моите предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение не е такова,но щом така желаеш Наско- violins е една възможност да имаш готин финиш с шеллак.Ако пък искаш да си е обикновен синтетичен лак.....макар ,4е според мен ще загрозиш дърдовото,консултирай се с лютиер,защото ако вече в дървото има масло няма да стане с всеки лак,а само с маслени лакове.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.