Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет за бас китара


Rezachka

Recommended Posts

Един приятел събира пари за нова бас китара от бая време, и ме пита мен, но аз съм китарист и не съм запознат с бас китарите, какво да търсим като марка, става въпрос за бас около 400-450 лева, 5 струнен, пича си пада по по-тежка музика Death примерно

каза че се е насочил към ямаха като марка, не е задължително да е тази, но не е запознат и той с модели цени и така нататък..

просто ни трябва мнение на хора който са запознати.. към какво да се насочим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен за метъл 5-струнните на Ibanez от евтината им GSR серия са доста подходящи. Обаче пак най-евтиния в БГ съм го виждал за 580-590лв, не по-малко.

 

Ако се насочи към 4-струнен ще има по-голям избор. Според мен това е по-добър вариант за първи бас, пък и винаги може да си го натрои на по-ниска настройка. Повечето метъл басисти си млатят с перо на 4-струнен бас :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корт с два музикменски хъмбъкера

 

http://www.cortguitars.com/english/product...?product_id=183

 

мисля че беше към 550 лв в магазина на ямаха в дружба от това по дет звук за такива пари надали ще намериш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с този Джаз Бас, бре човек. Става дума за МНОГО РАЗЛИЧЕН СТИЛ! Тук си трябва друга машина. Спри да налагаш този Джаз Бас където ти дойде! Активна електроника и соупбари и ще мете с него сцената или репетиционните. Джаз Бас може, но за много различна музика. Уважавам Джаз Басчето, но не и в тази тема. СПРИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип темата е за 5 струнен бас, но ако попитам за няколко ориентировъчни цени на 4 струнна Yamaha ? :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз питах за четириструнен бас - видях че гореспоменатия корт има и вариант с четири струни- предполагам, че той е напълно аналогичен на петструннния и на практика това е нещото, което си търся...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има, но ти препоръчвам да изпробваш повечко модели. Yamaha и Ibanez имат нелоши евтини басове. При този тип инструменти всичко си е индивидуално.

 

Ако искаш отиди до Динакорд на Искърско Шосе, там имат много модели и можеш да си изпробваш, аз там си избрах новия 5-струнен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angermeans къде по-точно е този Динакорд :lol: Питам поради факта, че не съм от софия, а много бих искал да го разгледам :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се обиждаи ама стига с тоя динакорд на искърско шосе не всички са от София, примерно тея пичове са от Асеновград

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.