Jump to content
Българският форум за музиканти

Black Sabbath - Iron Man


Pwnzorafied

Recommended Posts

Такаа,започвам.Свиря на китара от 3 месеца.Китара е Fender squier strat (май така беше,но мисля,че се сещате за какво става на въпрос).Естествено веднага се хванах да свиря една от любимите ми песни Black Sabbath - Iron man.Само другата част на солото не съм научил,но има време.На някой места съм объркал,не беше най - доброто от мен което мога,но все пак :help:.А й качеството не е добро,че от бекинг трака от бас китарата се получават някви бъгни с апарата и стават гадни звуци.На 14 години съм.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rMsCiumE3EY

 

П.С.Мога да я свиря по много начини,само да питам оригиналния начин в началото на рифа как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свириш само от 3 месеца мога да кажа , че си се справил перфектно . Имаш усет , това е най-важното , останалото е тренировка и практика .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :bravo:

Свириш супер за 3 месеца, обаче някъде към 1:05 свириш с един тон(2 прагчета по към главата) по ниско от колкото трябва... Също на 2:43 и на други места. Това би трябвало да ти направи впечатление. Иначе технически си овладял нещата и си ритмичен. Солото(докъдето го знеш) много чисто го свириш :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите.

@ultramega

Прав си на някой места свиря по ниско/високо,това е защото експериментирах main riff-а да го свиря на 2ра и 3та струна,обикновено го свиря на 1ва и 2ра (имат ли си имена тези струни?) съответно 5о и 7мо прагче.За солото-мерси,аз си мислех дори , че не му хващам много ритъма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно за какво говориш, но 1-ва е най тънката ти струна :thumbs_up:

Струните се номерират от най тънката към най дебелта- 1,2...,6

И в най разпространения китарен строй-МИ ,отговарят на следните тонове:

1-МИ

2-СИ

3-Сол

4-РЕ

5-Ла

6-МИ

Експериментите са хубаво нещо но не винаги са сполучливи. Може би е добре да отидеш поне на няколко урока по китара и да научиш основните неща, а после ако всичко върви добреи интереса ти не стихва, да продължиш да ходиш.

Аз лично никога не съм ходил на уроци(за добро или лошо така се стекоха нещата, но никога не е късно) и също като теб се мъча да науча всичко сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.