Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за микрофон


Skopski

Recommended Posts

Здравейте съфорумници.

Имам възможност да ми докарат микрофон от чужбина-Англия. За Shure sm58 са исписани хиляди постове и аз реших че това ще е и моят избор. Прбвал сам го, не е лош.

Ровейки си из нета обаче, се появи един модел на Sony, на доста по-добра цена, а аз сам голям фен ма марката, Sony си е Sony! Пак и цената ме устройва тотално!

Аз сам певец/китарист ама само за домашно ползване (за сега :-) и ще го ползвам основно да се снимам вкъщи за да си чувам грешките и да си правя авторски парчета. Идеята за по-висок (среден) клас микрофон е че не сам толкус богат за да си купувам евтини работи.

 

Наистина разчитам на Вас!

 

По-надулу са двата линка и за Shure и за Sony от където и моят човек в Англия ще ги поръча.

 

БЛАГОДРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

 

http://www.amazon.com/Shure-SM58-Classic-M...0942&sr=8-4

 

http://www.amazon.com/Sony-F-V620-Uni-Dire...1517&sr=1-9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony е марка за много други неща, но не и за микрофони. Купи си Shure-а и не му мисли. Това Sony може и да е добро, ама е по-вероятно да не е, а пък съпоставено с Shure, не вярвам в по-доброто качество на сонито. Все пак ти си решаваш :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споменем!

 

Sony имат и много сериозни микрофони, но те са предназначени за студийна работа и са скъпички! C37; C38; C48 са станали студийна класика (не знам, дали все още някой от тях е в производство), а един от водещите студийни микрофони изобщо - C 800G може да се получи с предварителна поръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя нещо.

Повечето от Вас сигурно го знаят с години, но не всички сме с опит...

 

Аз като начинаещ мераклия певец, събрал 200-300 лева, искам да си купя мик. И, четъ, четъ и решавам! И отвам да пробвам...

 

---НИЩО ОПЩО!!!!!!!!!!!

 

Това което го четох на всякаде(разбирай БГ и UK форуми) за секунди падна във водата и потъна...като гласътми в Shure...

 

Тъи като аз ще си пея основно вкъщи и ше си се снимам на собствения си комп, трябва ми кондензаторен ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

 

От нещата който пробвах, се спрях на Std.Proj.С1. Направо си "чух" моя глас през сателитите. Ще мога да си записвам и акустичната китарка.Ще похарча някои лев повече, ще си взема и карта с фантомно захранване, но ще си чувам гласъ.

За на живо, навсякаде има "нормални" микове, каде и да отидеш.

 

Затова, към всички начинаещи, като мен, микрофоните са отделна наука! Четете, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пробвайте и обяснете за какво Ви трябва!

 

Иначе, след месец-два, ще пуснете пост в "борсата" - продавам мик, супер е,ама не ми върши работа.....

 

 

Дано да е била полезна темата по не на един нас! :greenangel:

 

Чао

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.