Jump to content
Българският форум за музиканти

Прецакване на звук след смяна на адаптери ...


Recommended Posts

Колеги, ... много странен проблем.

 

Значи, имам китара, която беше с един Di Marzio и два сток адаптера. Наскоро смених последните също с Di Marzio, което естествено беше свързано с полагаемото се демонтиране, монтиране и презапояване (направено не от мен, а от човек, дето по го бива в тези работи). След ъпгрейда обаче китарата почна да звучи супер "изтрещяна" на всички адаптери, вкл. на стария (бридж), и то на същите бленди, които си бях направил за него от преди повече от година. Под "изтрещяна" имам предвид, че аутпутът й сякаш е пренапържен дотам, че почва да разлага звука.

 

Човекът, който ми ги монтира, не можа да се сети за никакво разумно обяснение, освен да намаля височината на адаптерите спрямо струните. Е, свалих, ги, но не е от това.

 

Някой да се сеща за някакво обяснение?

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стара конфигурация:

бридж: ДиМарцио Фаст Трак 2 (висок аутпут), мидъл: сток сингъл койл, нек: сток сингъл койл, и трите керамични;

 

нова конфигурация:

бридж: същият ДиМарцио Фаст Трак 2 (керамичен, висок аутпут); мидъл: ДиМарцио YJM (алнико, нисък аутпут), нек: ДиМарцио Про Трак (керамичен, среден към висок аутпут)

 

Още веднъж подчертавам, че Фаст Трак 2 си беше от преди и си звучеше идеално.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чувал е важно поляритетът на магнитите на два съседни адаптера да е ориентиран правилно... Не се сещам обаче точно какво беше изискването... Може би нещо такова: нек адаптер "+", мидъл адаптер "-", бридж адаптер "+/-". Или друг вариант: нек адаптер "-", мидъл адаптер "+", бридж адаптер "-/+".

Поискай още мнения за тази поредност, за да си сигурен!

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би случайно да си сменил и потенциуметрите? Примерно от 250K на 500K (само предположение).

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм човекът, който му смени адаптерите.

По принцип ги вързах като съвсем стандартни хъмбъкери и мисля, че всичките бяха във фаза.

Единствено им направих коил-кът с един пуш-пул потенциометър(който си беше там от преди), който обаче в едното положение въобще не играе.

Другото нещо, което пипахме по китарата беше това, че сложихме още една пружина на тремолото, за да е малко по-твърдо. Това би могло да накара струните да звучат малко по-стегнато. Друга причина, за която се сещам е, евентуално ако си сменил типа струни.

Иначе, бридж адаптера дори не е и разпояван и не мога да се сетя от какво може да се получи разликата при него.

Ако си сигурен, че разлика наистина има и не си внушаваш, можеш да пробваш да махнеш пружината от тремолото.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай, Евтиме!

Пружината я махнах - не че не съм съгласен с теб, че с 3 пружини е по-нормалният начин и е по-добре за състейн и връщане на тремолото, ама аз съм магаре и така съм й свикнал. Струните, които й сложихме, наистина са нов чешит - един хибридни Д'Адарио между 9-ки и 10-ки (.095-.44); скоро ще ги сменям и ще видя дали ще се отрази, но се съмнявам.

Не казвам, че ти нещо не си направил като хората, ама има нещо гнило, мамка му ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво друго може да бъде.. в свързването на бридж адаптера няма никаква разлика - дори не съм го пипал.

Запиши най-добре някой семпъл за да разберем какво точно му куца на звука..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох Евто, то угодия няма на хората....как няма да се промени звука от промяна на струните?!!! голямо значение има.А от пужината - не мисля че би имало чак такова значение...просто разлика ще е в респонса на тремолото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Е, добре де, от Дийн Маркли .09-.46 на Д'Адарио 0.095-.44 каква толкова промяна може да се очаква??? Както и да е, след няколко дни ще ги сменя на стария вариант и ще видим.

 

Оставам отворен за други обяснения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че разликата в марките понякога значи и разлика в звука!А дали са едни и същи обвивките на струните.А пък за Д`адарио мога да кажа само недобри неща напоследък......( с малки изключения).

Но най-важното е да запишеш семпъл какво точно те дразни в звука и да го чуем, за да може да се каже нещо.Иначе просто си бъбрим :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно,че при смяна на марката струни ще има разлика в звука!Разлика има и когато сменяш дебелините на струните от една марка.Не се чуди,а пробвай пак с модела струни,които използваш по принцип и тогава сподели как е.

 

Поздрави

Рахата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И преди съм свирил с Д'Адарио и същия адаптер, дето сега звучи гадно. А и не съм сменил Еликзир с Гашевска все пак. Както и да е, понеже очевидно всичи се хванаха за струните като основен заподозрян и тъй като все пак този междинен размер е някаква нова хава на пазара, ще ги сменя и ще пиша пак следващата седмица. Ако се окаже, че това е бил проблемът, който от преждеговорившите поиска, има една бира от мен:). Подозирам обаче, че темата ще има продължение в друга насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да те помоля да запишеш все пак един семпъл, защото ми стана интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, теглете оригинални схеми от ДиМарцио и свързвайте по тях. Освен това мисля, че нек адаптера се вързва с обратна фаза (а Евтим казва, че ги е вързал ВЪВ фаза или нещо такова), много по-често, отколкото обратното.

Гледайте оригиналните схеми и препоръки за свързване от производителя. Недейте проявява "новаторство". Щом човека усеща, че нещо е гнило, значи почти сигурно нещо е наистина гнило.

Не търсете начин да замажете проблема, а търсете причината. А причина винаги има ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.