Jump to content
Българският форум за музиканти

Раждането на хищника от Русе


Recommended Posts

Aко ползвате спрейове - не се полират добре.

Най-добре е с акрил или полиуретан с втвърдител.

Има сносни полир-машинки с ексцентрик за 40-ина лева. Струват си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко ползвате спрейове - не се полират добре.

Най-добре е с акрил или полиуретан с втвърдител.

Има сносни полир-машинки с ексцентрик за 40-ина лева. Струват си!

 

 

За полиране позваме полир пасти професионални №1 и2,а завършваме с восъчна за блясък.

 

2qk4c3k.jpg

 

 

Поздрави RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали бихте могли да снимате на светлина професионално полирания лак, та да преценим колко добре отразява.

 

Фокуса на горното ми мнение беше по-скоро върху лаковете, отколкото върху полир пастите.

Един хубав лак става като огледало когато се полира, без да има нужда от каквито и да било восъци.

Предполагам, използвате спрейове, щом сте опрели до восък за блясък. Тъй като виждам,че отделяте наистина доста време за работа по китари, за което ви се възхищавам и ви завиждам, мисля, че няма да е зле, ако нямате компресор, да се сдобиете с някой 25-50 литров. Повярвайте, когато лаковете са ОК, разликата е ОГРОМНА и тогава всичко изглежда наистина професионално със по-малко количество труд.

 

В тази тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=40006&hl=

 

..колегата Nevermore ми донесе китара, която беше рисувана от художник и напръскана отгоре с акрилен лак с втвърдител, като лакирането не беше перфектно, имаше тук-таме стечки и на доста места полепнали прашинки по лака.

Аз изшкуриш несъвършенствата(доколкото лака позволяваше) и след това полирах китарата. Беше няколкочасова работа, но сравнително праволинейна и не твърде трудна. просто когато лака е хубав, работата върви много по-добре и крайния резултат е значително по-добре изглеждащ. На първите снимки в темата отражението не личи толкова добре, понеже снимките са правени на облачно време, но на вторите се вижда отражението на тремолото - лака стана като огледало, без никакви следи от работа или микродраскотини, при това без восък. Достатъчно здрав и твърд е. Доколкото разбрах, този, който е пръскал китарата не е бил най-големия профсионалист в пръскането, а аз не съм професионалист в полирането, но въпреки това, резултатът беше все едно чисто нова китара от магазина, и то по-скъпичка. Затова ви съветвам, когато имате възможност, да започнете да пръскате с наистина хубави лакове.

Със спрейовете е голяма занимавка с полупрофесионален резултат.

 

..моите 20 стотинки..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, поздравявам ви за труда, продължавайте в същия дух пък скоро дано изкарате и някой напълно ваш къстъм модел :godbless::recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли възможност за по-висока резолюция на снимките.

Снимките, които пращате изглеждат страхотно, но ми се струва, че виждам някои забележки. Не можа да кажа нищо, поради ниската резолюция.

И все пак не отговорихте на въпроса ми - лака спрей ли е, и ако не е - какъв лак ползвате?

Помня, че в началото на темата видях пистолет, а в по-предния ви пост ми се стори от спрей лака - затова питам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този лак е NOVOL-27.50лв+втвърдителя,но на SICKENSS е по-добър но и по-скъп,около 68лв.При следващото боядисване ще Ви пратя снимки и от камерата,където ги боядисвам,понеже я ползвам за китарите от 22 и до 8ч трябва да съм я освободил.Като я сглобим ще опитаме по- качествени снимки.Да не забравяме,все пак, че показваме ефектен тунинг с възможно най-ниска себестойност,която да бъде по джоба на всеки ентусиаст,а такива от съфорумниците не липсват.

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, щом лакът е ОК, значи всичко е наред.

Колкото до восъка, моя опит показва, че когато се търка с достатъчно фина паста достатъчно дълго време, резултатът е "огледало" без използване на какъвто и да е восък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използването на восъчна полир паста предпазва повърхнината от наелектризиране и събиране на прах,предпазва и от образуване на конденз при разнасяне от студено към топло.Може би съм пропуснал,към полиране с машина се пристъпва след не по-рано от 5 дни! За ентусиастите и по-нетърпеливите,успоредно с подтотовката и боядисването на тялото,подгответе и едно парче дърво от тялото.По него може да проследите изсъхването и втвърдяването на лака.За целта слагам хавлиена кърпа от двете страни на боядисаното парче и го притискам в менгемето/стиската/ колкото да не се мърда.Отпускам след 8-10 мин.Ако има релефни отпечатъци от кърпата,значи лака още не е изсъхнал напълно и изчакваме още 24ч.Като забележите релефа,оставете го,на следващият ден трябва да го няма,лака се е втвърдил и изпънал.

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди: 2rc02tv.jpg

 

След: 2zyyg6q.jpgil9fr5.jpg2q3puhl.jpg

 

 

ncf5af.jpg2ed73nr.jpg258bjep.jpg

 

 

Вложени материали около 87-88лв,време около 160-170ч.

 

 

Успех на всички ентусиасти!

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се с течение на времето да понамалите тоновете труд върху орфеи и кремони и да се заемете с изработка на свои инструменти от добри материали. Материали не се намират твърде лесно, но човек няма как да намери без да проучи, да се разходи и да пусне малко пипала. Така вече трудът ще бъде напълно оправдан и ще има възможност за нелоша печалба. Колкото до хардуера - мисля, че направата на наистина хубав адаптер изисква освен бобинажна машина и още малко "екстри". За хората, които предпочитат да робуват на марки, много по-добре е просто да се купи съответния хардуер и да се монтира. Плюс това, направата на наистина добре звучащ адаптер изисква много проби с различни проводници, магнити, сърцевини, размери на бобината и т.н. То ест - само по себе си е много сериозна разработка.

Щом отделяте толкова време и купувате скъпи лакове, няма да е лошо те да се прилагат и върху качествена дървесина.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,по последната полемика,която така и не разбрах,мога да спомена че съм ремонтирал ето тази китара,която беше с български гриф

 

65afdy.jpg2qxq4oy.jpgvq46kg.jpg

 

 

С уважение RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.