Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на електрическа китара


Stitch

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...оставете човека да си вземе Гибсана...не би намерил по-добро за първа електрическа китара...а с нея наистина може да кара доживот безпроблемно...само си взема после як амп и е готов отвсякаде...това че повечето от нас са почнали с евтини талпи не значи че е много хубаво...тъкмо напротив...аз като се сетя колко съм се ядосвал на евтинджосите...цялото желание за свирене се изпарява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всеки неспасяем (за когото е ясно че няма да зареже свиренето) китарист трябва да има един Гибсън и един Фендер,като най-доказалите се във времето ел китари,опитите да се обединят 2-та типа звук като ПРС например поне на мен ми звучат странно.

Много време свирих на Стратокастер,а сега Гибсън звученето повече ми харесва-но това е въпрос на вкус -русата или черната :hysterical:

Така че отваряш Ю-тюб и гледаш хилядите клипчета с различни китари и преценяваш кое ти допада като звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^...зависи от китариста...ако свири много различни стилове съм съгласен...даже мисля че освен ЛП-то и страта не е лошо да има и едно теле (не животното а телекастер)... една седемструнка ...една китара с бесен флойд и т. н. ...за да покрива цялото разнообразие от стилове...обаче ако свири един единствен стил са му необходими точно две китари...например две ЛП-та или два Страта...или както е при мен две седемструнки с флойд...колкото се може по-еднакви...едната за основна а втората за бекъп...всичко друго би било излишно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.