Jump to content
Българският форум за музиканти

Get A Grip


Recommended Posts

Значи вече официално мога да кажа,че намерихме нов постоянен барабанист на нашето трио. Пича има по-рокаджийски подход от предишния,но ме кефи много повече и като барабанист, и като човек!Това е една нова идея,която сработихме за една от първите репетиций с него със всичките и издънки в изпълнението :happy: :

 

Get A Grip(Trio Rough Mix)

 

 

Записът не е нищо особено като качество,особено не съм доволен от барабаните.Общо взето китарата е със СМ-57; басът е D.I. out от два различни преампа;СМ-57 на барабанче и фус и кондензаторен със голяма диафрагма за целия дръм сет(който за съжаление хваща и всичко останало).Всичко това отива в Presonus Firepod и от там в Cakewalk Sonar 4 Producer.Ефектите и леките кийборди ги прибавих в къщи.Дано ви хареса!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

барабанисчето ритмично да, шъ напрайте работа с него :happy:

много е яко всичко.

jFog,

Радвам се че те кефи!Особено съм поласкан тъй като знам,че основната ти "любов" е твърдата музика!Благодаря за "наостреното" ухо :happy: ,

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много пъти съм казвал ши повторим :happy:

В авторска музика е най купон,слушаме на ред.

Само като знам че си БГ слушам и пълнея нема кък,белким научим нещо

 

п.с. моите мнения да не те плашункат :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за барабаниста , да си го ползвате със здраве!!!! :dance: .......

И парчето ми харесва , както винаги вдигаш летвата все по нагоре , както за себе си , така и за тези които искат да могат да свирят като теб , ..... дано по често тук се постват подобни неща .... !!!! Една идейка ми хрумна за вашето парче , за околу 2:30-3:20 , абе слушам хармонията тръгна много интересно , пък по принцип знам, че от такива нещица обичаш да се възползваш. Имам предвид малко лидийски и други подобни работи с увеличена кварта!!! Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vlado_Abroad, как се нарича този стил, в който свирите. Доста странични проекти съм слушал с точно такива полу-импровизационни полу-тематични, инструментално-ориентирани неща.

Нявява ме култовия Ерик Джонсън... леко сякаш лекинко Пат Матини изобщо хора, които някакси живеят само сред музика и картини от звуци. Ама, а де!? Импресионизъм ли е тоя стил... какво е!? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, хареса ми! Средната част с баса ми напомни малко за соловите албуми на Garry Willis. Добри китари - нахъсани и нервни (точно обратното на П. Матини, той е много по-"мек" и лиричен). Владо, според мен стилът ти на свирене на моменти направо плаче за по-интензивна ритъм секция (повече "ЖЕГА" :greenangel: ). Да му мислят другите двама . . . .

 

Пусни линк като запишете още нещо, винаги ми е интересно да ви слушам.

Успех с новия барабанист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито за барабаниста , да си го ползвате със здраве!!!! :cheers: .......

И парчето ми харесва , както винаги вдигаш летвата все по нагоре , както за себе си , така и за тези които искат да могат да свирят като теб , ..... дано по често тук се постват подобни неща .... !!!! Една идейка ми хрумна за вашето парче , за околу 2:30-3:20 , абе слушам хармонията тръгна много интересно , пък по принцип знам, че от такива нещица обичаш да се възползваш. Имам предвид малко лидийски и други подобни работи с увеличена кварта!!! Успех !!!

Росене,

мерси,че слуша!Ще ми кажеш за тази идея пък кой знае може и да проработи,всички тези идеи са работи в прогрес.

 

 

 

Vlado_Abroad, как се нарича този стил, в който свирите. Доста странични проекти съм слушал с точно такива полу-импровизационни полу-тематични, инструментално-ориентирани неща.

Нявява ме култовия Ерик Джонсън... леко сякаш лекинко Пат Матини изобщо хора, които някакси живеят само сред музика и картини от звуци. Ама, а де!? Импресионизъм ли е тоя стил... какво е!?

 

@адХок-Не съм много добър в определянето на стиловете,но грубо казано за мене е джаз/рок фюжън-рок звучене със по-малко и ли повече джаз хармония и много импровизация.

 

@Бъртън-Благодаря ти,че си го чул,и мен ме кефи катто стъпя на този драйв м *мка му:lol:

 

@разбойник-басиста е огромен Джако и Уилис фен,учил е с Уилис също.Иначе нагряват м*мицата им :greenangel: ,но на това парче не личи много,

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance: Поредното "Музикантско" парче.Звучи интересно и интригуващо.Не излъга очакванията ми. :greenangel::cheers::huh::lol:

Гео,мерси!Поласкан съм от думите ти,благодаря ти за вниманието!

 

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@адХок-Не съм много добър в определянето на стиловете,но грубо казано за мене е джаз/рок фюжън-рок звучене със по-малко и ли повече джаз хармония и много импровизация.

 

И аз се бях замислил да отговарям на Ad Xok, но не успях да го формулирам толкова кратко и се отказах B) Да кажем, че е хубава музика.

 

 

@разбойник-басиста е огромен Джако и Уилис фен,учил е с Уилис също.Иначе нагряват м*мицата им  ,но на това парче не личи много,

 

Че басиста е огромен е ясно - свири все едно тая музика му е родна :) . Дано да се задържите с този барабанист, ще ми е интересно да чуя запис след 6 месеца, да речем.

Басистът с какви предусилватели и бас записва? Има доста специфичен тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Басистът с какви предусилватели и бас записва? Има доста специфичен тон.

и с какви адаптери е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че басиста е огромен е ясно - свири все едно тая музика му е родна :) . Дано да се задържите с този барабанист, ще ми е интересно да чуя запис след 6 месеца, да речем.

Басистът с какви предусилватели и бас записва? Има доста специфичен тон.

и с какви адаптери е ?

 

 

Ъъъъъ :) ,тук съм много неинформиран-Кен Смит петструннен със Кен Смит адаптери.Преамповете са Eden бас глава,от която той взима изход за запис и от slave out-a на Eden отива в един SansAmp преамп,от който всъщо взема изход.Съжалявам ,че не знам подробностите,но ше питам и ще пиша кои модели и т.н.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.