Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


WaNTeDd

Recommended Posts

Здравей,

Аз имам Jackson RR3 от Pro Series също като въпросното Динки.

Адаптерите са Сиймор Дънкан - много добри според мен.Фретинга е убийствено готин.

Китара от Про сериите на Джаксън - мисля че ще ти хареса определено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че попринцип Jackson са китари за твърдичка музика,та въпроса ми е дали ще мога да свиря и по-леко с нея?Неща като GNR Lenny Kravitz?Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да престана вече с въпросите,питам последно,защото иначе ще се измъчвам вътрешно,че не съм питал...та казах,че не искам много твърд звук и последния въпрос e Jackson dk2m или Ibanez js100?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те и двете са метълски, с тия хъмбъкъри :) . Предполагам, че Ибанеца по-ще ти свърши работа, макар че аз лично предпочитам Джаксъна. Но ако искаш китара за по-леки хави си потърси някой модел с поне един сингъл койл :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първия от последните два въпроса: да, ще можеш. Този Джаксън, който си си харесал, далеч не е от най-бруталните метъл брадви. Дървото й (елшово тяло и клленов гриф / фингърборд) на практика е като на стратокастър. Адаптерите (JB и Jazz) са популярна комбинация за по-твърдичка музика, но в крайна сметка са си пасивни алникови адаптери (не са някои активни EМG-та), а и не е да не се използват и за по-лека музика (все пак не са го кръстили "Jazz", за да зарибяват трашъри:)). Специално този модел според мен е (сравнително) доста универсален.

 

^П.С. Като искаш сингъл койл звук, сплитваш хъмбъкърите. По всяка вероятност китарата даже идва с фабричен пуш-пул пот, но, дори да няма, не е трудно да се сложи.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.