Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся полезна дръм машина-a


popl

Recommended Posts

Здравеите !!! Търся си дръм машина за копмпютъра за сега творя с FL 8,но търся и друга алтернатива.Можетели да ми назовете няколко имена на стабилни дръм машини според вас кои си заслужават?Допитвам се до вас понеже знам,че в този форум има много кадърни музиканти и може някои да сподели от личния си опит с такъв тип програми :)

Редактирано от popl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш семплер с по-добри звуци, сикуенсър, където ти да си редиш или нещо с готови брейкове и ритъмчета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш семплер с по-добри звуци, сикуенсър, където ти да си редиш или нещо с готови брейкове и ритъмчета?

 

Да... трябва ми такаче да мога аз да си редя звуците примерно от семпли и т.н. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре приемам,че не съм се изказал достатъчно добре... Искам име на програма дръм машина на която аз да мога да редя кое кога да чуе и т.н. без значение дали е от семпъл или нещо друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да внеса лека нотка избистряне на ситуацията:

1. Под "семплер" имам предвид софтуерни плъгини като BFD, EZdruumer, ADrums и т.н.

2. Под "сикуенсър" имам предвид DAW като Сонар, Кюбейс, Лоджик, ФЛ Студио ако щеш дори...

3. Под "нещо с готови ритми и брейкове" имам предвид примерно Груув Ейджънт, АДръмс, етц.

 

Доколкото схващам май искаш да играеш "Тетрис за барабанисти" ( :cheers2: ), което можеш да направиш във всеки DAW, който има МИДИ сикуенсър. Вариантите са много, като освен греизброените можеш да ползваш и всякакви други подобни (Ableton Live! също става или онова Reason, ако не се лъжа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай да внеса лека нотка избистряне на ситуацията:

1. Под "семплер" имам предвид софтуерни плъгини като BFD, EZdruumer, ADrums и т.н.

2. Под "сикуенсър" имам предвид DAW като Сонар, Кюбейс, Лоджик, ФЛ Студио ако щеш дори...

3. Под "нещо с готови ритми и брейкове" имам предвид примерно Груув Ейджънт, АДръмс, етц.

 

Доколкото схващам май искаш да играеш "Тетрис за барабанисти" ( :rolleyes: ), което можеш да направиш във всеки DAW, който има МИДИ сикуенсър. Вариантите са много, като освен греизброените можеш да ползваш и всякакви други подобни (Ableton Live! също става или онова Reason, ако не се лъжа).

 

Осетих нотка сърказъм но както и да е... виждам явно си напреде с материала това не означава да.... какво да направим неможeм всичките да знаем всичко,но няма значение "на човек му е най-добре когато си помогне сам" това направих и аз напънах се и си намерих какво трябва само каде изгубих цифра време ,с тази можеби за някои тъпа тема реших да мина "през просото" та да е по кратко но аиде отивам да играя "Тетрис за барабанисти"............

 

10x все пак за труда да обясниш кое какво е... :hysterical:

Редактирано от popl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм напред с материала, просто съм пробвал повече неща. Затова се старая да помагам и да спестя времето на другите. Някой път обаче не се получава толкова лесно. Проблемът е не другаде, а в неточно зададения от теб въпрос. Конкретни въпроси - конкретни отговори. В противен случай се почва гадаене, мятане на боб и други такива. Айде успех! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

абе верно трудно се разбира кой какво му трябва, ама ще опитам да позная. Трябва ти звуци на барабани, където като натиснеш едно квадратче да е каса дарече, друго да е барабанче и т.н..... като на ФЛ СТУДИО?????

Ако съм отгатнал отговора е:

 

Теглиш FL STUDIO 7 (осмицата е бъгната, поне при мене) после теглиш Ezdrummer, после инсталираш Ez drummer в папката на FL Studio Pluguins>VST и после правиш следното:

Отваряш FL Studio > Channels> Add one>refresh> появява се ezdrummer>маркираш ги и после рестартваш FL STUDIO и като го отвориш пак channels>ezdrummer и хоп.......яки барабани :drummer:

Полсе си дърпаш и drumkit from hell и install по същия начин...... и това е :)

ezd_dfh.jpg

После пишеш като с барабаните на FL, само че звучат добре :)

Поздрави,

Теодор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че излезе Супериор 2.0 и семплера много ме кефи. Има си негови зеуци (само 18ГБ), но може да ползва и всички експшаншъни на EZdrummer, както и на голямото братче DFH Superior 1 барабар с експаншъните пак. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми балгодаря къде се вклучихте в темата с помощния материал извинявам се ако съм потстрекал някви негативни менения и прочие...по-темата спрях се на ФЛ Студио ако ми кажете каде да кача мога да покажа какво създадох.Значи в ФЛ Студио изпозвам FPC ,ако не се лъжа и така с един куп семпли и яко ръш.Така де аз не искам много все пак ще правя нойзец такаче от тук на нататък всичко вече е ясно :greenangel: 10х

Редактирано от popl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми балгодаря къде се вклучихте в темата с помощния материал извинявам се ако съм потстрекал някви негативни менения и прочие...по-темата спрях се на ФЛ Студио ако ми кажете каде да кача мога да покажа какво създадох.Значи в ФЛ Студио изпозвам FPC ,ако не се лъжа и така с един куп семпли и яко ръш.Така де аз не искам много все пак ще правя нойзец такаче от тук на нататък всичко вече е ясно :greenangel: 10х

 

Можеш да качиш нещо в раздел авторска музика. А иначе успех с нойзеца :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.