Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer V Amp 2


chris_barnes

Recommended Posts

на един концерт един пич изскочи с ВАМП-2 фкаран в един маршалски симулатор и после в пулта. Пича беше с китара Страт някъф лиценз на фендър 3 сингъла(НЕ беше скуайър доста добра беше) и саунда режеше глави. Масивни ниски, балансирани среди и високи :dance: така че някой дето каза е много прав - ВАЖНО Е В ЧИИ РЪЦЕ Е ВЪПРОСНИЯ ПРОЦЕСОР :godbless: От друга страна ако на някой му е слаб драйва(силно невъзможно имайки предвид какво чух от китара със сингъли) да си провери адаптерите :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Въпреки това никак не бих отказал един обстоен тест с вампирката на бъдещия ми съквартирант :green: :P

:P:dance::ph34r: ама разбира се :ph34r: тамън ще сравним дистовете :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r:

 

А ние с един друг член на форума сме замислили да правим едни тестове на адаптери, процесори, симулатори и т.н. и ако успеем да запишем и малко семпли ще стане много добре :godbless:

 

Току що обаче разгледах сайта на зуум и се оказа, че 707 2 не е като моя :dance: Няма овърдрайв пред диста, а еквалайзера е 4 лентов, но без да можеш да местиш средите. Не съм го чувал, но мисля че без овърдрайва, диста ще е слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що обаче разгледах сайта на зуум и се оказа, че 707 2 не е като моя :godbless: Няма овърдрайв пред диста, а еквалайзера е 4 лентов, но без да можеш да местиш средите. Не съм го чувал, но мисля че без овърдрайва, диста ще е слаб.

няма овърдраиф обаче има бууст + компресор или еквалаизер и от там можеш дооооооооооооста стабилно да си надуеш нивото на драиф...ама мноу шумове дееба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

 

А ние с един друг член на форума сме замислили да правим едни тестове на адаптери, процесори, симулатори и т.н. и ако успеем да запишем и малко семпли ще стане много добре :)

 

Току що обаче разгледах сайта на зуум и се оказа, че 707 2 не е като моя :) Няма овърдрайв пред диста, а еквалайзера е 4 лентов, но без да можеш да местиш средите. Не съм го чувал, но мисля че без овърдрайва, диста ще е слаб.

Както каза Laiho ефектите там са малко по-различно наредени, но като го набичиш става капризен откъм китара :) Всички шумове излизат наяве, но предполагам и да го направиш с най-добрата техника, при толкоз gain пак ще излезе шум :)

За EQ-то- 4 ленти- баси, които имат 2 режима(не точно плаващ, но може да мине :) ), средни и високи, като границата м/у средните и високите е плаваща. Освен туй има Presence control, което не му схващам много идеята, тъй като може да се постигне същия резултат и само с EQ-то :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега като гледам май по-добре е да се насоча към Зуум'а....(той и на мен ми е по- присърце..) :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета искам само две неща да кажа! ;)

1-во наскоро си взех Вампирчето,и смея да твърдя че като го ръгна в усилвател - NAD с две 100 ватови JAMO,направо ми пълни душата какъв звук вади!!!

2-ро онзи ден в несебър се запознах с Легендата ЗОРО!и се разприказвахме, оказа се че човекът свири също със Вампира,и ми каза че е адски доволен!

тези които го познават са наясно че Зоро е свирил е с какво ли не, и надали би се задържал на Вампа ако не е добър!!! ;) такаче поне на мен ми е достатъчно да знам че и музикант като Зоро свири с това чудо,за да не обръщам внимание на критиките ви относно Вампа ;) (нищо лично към никой)

 

P.S. пък все пак най-важното е да се свири!пък на какво........ са само подробности :blink:

 

аиде Лонг Лийв Рок енд Рол

:P;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях на море - преди 2 седмици - в Несебър - и в Слънчев бряг - някакъв пич - видимо около 45 г - свиреше сам в едно кръчме - с китара и клавир

страхотен инструметналист И ПЪЛЕН НЕЩАСТНИК КАТО ПЕВЕЦ -

дето пешо китарата пуска теми за професионалистите - та какъв аджеба е тоя

професионалист дето така се излага с пеенето

в съседство свири и друга банда с певеца - отново ужасно цвилене

 

става дума за западни кавъри - не за чалга(някой оплюват чалгарките - ама повечето от тях ПЕЯТ)

та тоя ли е зоро - с черна дълга коса - свири - IN THE EYE OF THE TIGER

i PINK FLOYD

супер музикант - ама по добре да спре да пее завинаги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха къф е тоя Зоро бре??разбирам да кажеш че например Цветан Недялков свири с ВАМП..пък то....хаха...аз пък мога да ви кажа че Цветан Пейчев(Съфър Ейч) свири с Босс Мт2..-голяма машина :evil:

а ся де!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като бях на море - преди 2 седмици - в Несебър - и в Слънчев бряг - някакъв пич - видимо около 45 г - свиреше сам в едно кръчме - с китара и клавир

страхотен инструметналист И ПЪЛЕН НЕЩАСТНИК КАТО ПЕВЕЦ -

дето пешо китарата пуска теми за професионалистите - та какъв аджеба е тоя

професионалист дето така се излага с пеенето

в съседство свири и друга банда с певеца - отново ужасно цвилене

 

става дума за западни кавъри - не за чалга(някой оплюват чалгарките - ама повечето от тях ПЕЯТ)

та тоя ли е зоро - с черна дълга коса - свири - IN THE EYE OF THE TIGER

i PINK FLOYD

супер музикант - ама по добре да спре да пее завинаги

братко, незнам кво си гледал, има ги много такива по морето! :P почти във всяко заведение има клавирист който свири и на тромпет примерно пълно е!никой от тях сигурно няма претенции да може да пее, ма му се налага! ;)

но Зоро до колкото знам сам не свири,свири си с бандата! и не пее той а другият китарист Ваню!не съм против чалгарите ма ти чалгар да пее на живо виждал ли си?аз само веднъж съм виждал и направо бях в ужас 2-3 дни!то вече с тези програми и технологии и баба ми да я зема ще я записвам един месец,на ден поне по 5-6 секунди ще изпее правилно и ще го насложа и ще направи хит!ако на това се казва пеене.......здраве му кажи! ;) другото което е, Зоро и бандата това лято не свирят а и да са свирили те в Бургас свирят!такаче като не си сигурен че певецът е бил Зоро,не виждам защо трябва да го обиждаш? ;)

 

айде живи и здрави

:rolleyes::P:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се заяждам - споделям - просто се почудих дали не е това зорото

значи - добряци колкото искаш - но ти ми кажи не съм ли прав за пеенето - повечето кръчмари - професионалисти пеят УЖАСНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм напълно съм съгласен ;) даже Ужасно не може да изрази жалките им опити да пеят :greenangel: но пък хората сигурно си го знаят,просто шефа щом ги търпи,те си пеят,и така хонорарът сигурно се повишава,надали случайно човек който знае че не може да пее ще пее публично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз ако може да се включа с мненийце <_<

от доста време съм против процесорите изобщо, то си зависи и какъв саунд искаш да си направиш де. аз лично не съм чул процесор, който да ми изкара по-естествен тон, всичко ми бие яко на синтетика. преди време имах зум 505 и като съм го сравнявал със 707, мисля че 707 е по-кофти. иначе в момента имам вкъщи в-амп 2, взех го от 1 приятелче на заем и честно казано предпочитам да си свиря директно в кубето (изпърдяно 20-ватово пиви, и въпреки всичко по-ме кефи от процесора :D ) според мен по-добрият вариант са камиончетата.. верно излиза по-скъпо, но постепенно, постепенно става да се трупат (аз досега съм успял да събера пари за точно 0..) :pray:

а иначе ако трябва да сравня в-ампа със 707, избирам в-ампа.

аа, при в-ампа има 1 кофти момент, като сменяш блендите се получава 1 доста дразнеща пауза, която при свирене на живо доста попреебава нещата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.