Jump to content
Българският форум за музиканти

Начало.


Booria

Recommended Posts

Та въпроса ми е: дали ако започна на акустична китара да се уча и след време на електрнната китара по-сложно ли ще ми бъде? Нотите едни и същи ли са? И просто звуците ли са различни ?

 

ПС. 2 часа мислех подходящо заглавие на темата ама не измислих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та въпроса ми е: дали ако започна на акустична китара да се уча и след време на електрнната китара по-сложно ли ще ми бъде? Нотите едни и същи ли са? И просто звуците ли са различни ?

 

ПС. 2 часа мислех подходящо заглавие на темата ама не измислих.

 

Абсолютно същото е. И нотите са си същите и инструмента, само че с разликата че е електрически.

Учи се спокойно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

"..да се уча и след време на електрнната китара..."

 

Каква???

 

Както и да е!

 

Има значение разбира се, но не е решаващо!

Ти започни и имай желание...другото става после!

 

Някои казват, че за да свириш добре на електрическа е хубаво преди това да си свирил на класическа...акустична.

Аз не мисля така!

Повечето ми приятели, групари са самоуки и свирят на електрическа от самото начало и са си доста добри!

Аз съм учил класическа, но определено не ме бива колкото някои от тях на електрическата.

 

Мисля си, че е важно да помислиш и какво ще свириш...каква музика харесваш и как точно ще се учиш за да решиш с каква китара да започнеш!

Ако рок музиката ти е в кръвта-мисля си, че ще е по-добре направо да започваш с апаратурата...!

Но това е мое мнение!

Няма грешен вариант...Важно е желанието и волята!

Колкото и на някои да им се иска-музиката не е наука а изкуство...няма точен план...има само препоръки и насоки!

Ти си прецени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по-нагоре в темата,нотите са едни и същи те се повтарят по грифа,за китарата има единствено значение какво искаш да свириш аз почнах(и още съм) на акостична по простата причина че не съм имал финансовата възможност да си купя ел. китара,така че всичко е по-избор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вкъщи свиря на електрическа обаче на уроците свиря на класическа.И когато свиря там все едно сам някакъв аматъор.Много по трудно ми е.Затова трябва да си прецениш на какво да почнеш да свириш.Според мен и според много хора на акустична се свири по трудно - заради формата големината на прагчетата и някви други такива.Аз смятам да си взимам скоро акустична за да комбинирам 2те китари и да нямам проблеми на уроците.Но всеки си решава какво му допада повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar: Брат за мене началото е нещо като изпит колко искаш да свириш но и колко можеш да свириш.

Моето мнение е са не се нахвьрляш в електрическата и апаратурите защото музиката не е за всеки трят мн лишения много изпуснаТИ момичета много изпуснати кафета и така на татака.Пьрво според мене е по-добре да започнеш с акустична и ако издьржиш 1 година и жсе още го искаш повече от всичко не се замисляй и земай ела

 

ХАИДЕ УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.