Jump to content
Българският форум за музиканти

съвет/коментар


Am-I-Evil

Recommended Posts

Най-после ламповият ми усилвател е готов и ми остана да си взема един добър дисторшън педал, и да забравя за PC ефектите. Бихте ли ми дали препоръка, какво да избера? Китарата ми е Jackson и разполагам с около 100 лева (и малко отгоре). Спрял съм се на 2 дисторшън педала - Line 6 Uber Meral и DigiTech Metal Master. За мен везната клони към Uber Metal, заради noise gate-а и възможността за по-подробни настройки. Моля, помогнете ми като коментирате! Всякакви отзиви относно ефектите са много добре дошъли, както и предложение за някой друг по-добър дисторшън от този клас. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако ти е готов ламповия усилвател, защо по дяволите ти е дисторжън педал?

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами усилвателят ми е правен вкъщи и няма никакви вградени ефекти в него. Затова търся педал. :greenangel: Доскоро китарният ми риг беше компа и нямам търпение да се отърва от него. А и мисля, че като ходя някъде да свиря, педалчето ще ми е от голяма полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си могъл да си направиш усилвателя, най-разумно е да го допълниш с Lead входен канал. Така ще имаш характерния за лампите звук. С допълнение базирано на полупроводникова технология ще се отдалечиш от звука, характерен за лампите.

Не е изключено да ти харесва комбинацията, но все пак смисълът да се използват лампи остава малко в страни...

Дори да не е пълен LEAD канал, то "бустерът/драйва/дисторшъна" пак може да е на лампа. Още повече, че почвата е подготвена - захранване, отопление, кутия. Само една контролна електроника за крачно превключване и готово. Доработката сигурно ще излезе над планирания бюджет, но усилвателя ще стане друга "бира"...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста време бях с Бос Метълзон и лампов усилвател MV-3, само че с тази особеност че след метълзона връзвах и спийкър симулатор, който реже от гадните високи на метълзона и така се получава доста приличен звук за ритъм. Но вместо спийкър симулатор може да се ползва графичен еквалайзер, даже е за предпочитане, просто това ми беше налично и се получаваше добре. Това ти го пиша понеже така и не разбрах какъв е ампа и дали той има въобще някъкъв драйв, но ако е само чист канал като на MV-то тогава метълзона е добро решение, защото изобилства от гейн, пък и е по-универсален като корекции особено що се отнася до средите. Marshall Jackhammer също става.

Това е от моя опит с дистрите, но ако дадеш повече инфо ще сме по-полезни. :greenangel:

Редактирано от HRS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, обаче от Метал Зоун пред лампов усилвател... Както и повечето "метъл" дистове.

 

Нямам нищо против тях, имат си приложенията, обаче пред лампов усилвател са безмислени, ако целта е да звучи "лампово". Ако е лампов просто защото няма друг наоколо, да, може, щом човека го кефи този звук.

 

Просто след тези камиончета е невъзможно да се определи в какво кубе са пъхнати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, обаче от Метал Зоун пред лампов усилвател... Както и повечето "метъл" дистове.

Нямам нищо против тях, имат си приложенията, обаче пред лампов усилвател са безмислени, ако целта е да звучи "лампово".

 

Не всяка "ламба" звучи достатъчно тежко, колкото един добър дисторшън.

Това се проверява при изпълнение на пауър акорди примерно петички при високите прагчета на китарата, защото всеки акорд със свободна струна звучи пауър, но изпълнен в по-висока "проекция" се губи мощност и дисторшън ефекта почва да прилича само на овърдрайв.

 

Така че лампата си е яка предимно издута в поне в 4х12 кабинет.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, аз не съм казал, че не трябва да има допълнителен драйв отпред.

 

Казвам само, че ако кубето е лампово и се гони лампов звук няма смисъл да се слага някой от така наречените "метъл" дистове. Ако се търси така наречения "лампов" звук е препоръчителна комбинацията по-лек овърдрайв / бууст + драйв канала на кубето. С цел за да се усеща все още характера на звука.

 

Но в случая така или иначе говорим за нещо съвсем друго, човекът си е спретнал нещо малко в домашни условия, така че единствената препоръка (особено без да сме чували кубето) е, фащаш кубето ако не е 50 кила тежко, обикаляш и пробваш дистовете (съмнявам се в магазина да ти позволят). И който те кефи най - много, ако нямаш много опит, фащаш и някой приятел дето има повече.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаи uber metala има ноис геит и супер ефекти . Относно метал мастара тои е повече от ужасен , дори не може да регулира геина си :D:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих те посъветвал да вземеш това - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=41713

 

Чух го при еди колега и останах очарован от наситеността му. Ако ще е метъл, да е рошав! Хем е къстъм, хем е мейд ин БГ...

абе дет се вика - яка работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с баща ми, който всъщност е изработил усилвателя и разбрах, че наистина си има вграден distortion, но му липсват тонкоректори... :D:greenangel::thumbs_up::D Благодаря ви за отзивите и моля да ме извините за грешката... :(

Но все пак темата, кой да закупя, си остава, защото със сигурност ще ми потрябва - най-вече за свирене навън.

Uber metal ме съмнява малко, защото е по-евтин от другият, а има повече настройки и noise gate.

 

П.П.: Uber Metal би трябвало да има в Dynacord, някой може ли да ми каже (приблизително) на каква цена се предлага там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бяхте сложили един стандартен маршалски тонкоректор например.3 потенциометъра,3 кондензатора и един резистор е...

Има и още малко работа по разпробиване и т.н. но си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.