Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

Днес отново смятам да ви досадя с новото камионче, което направих.То е по схемата Др Бууги с 5 полеви транзистора.

Представлява симулация на Меса Бууги Ректифайър глава.

Контролите му са : Volume, Presence, High, Bass, Middle , Gain

Под всеки един потенциометър седи буквичка, част от името, означаваща го същевременно и за функцията му.

Камиончето е снабдено с защита от промяна на поляритета на захранването, стабилизатор и филтър на захранването.

Всички потове и букси с изключение на захранващата са Onboard, прикачени към платката за минимум кабели в устройството - метод превъщащ го в камионче с много гейн и малко шум.Кутията е алуминиева.

Семпли и снимки - по-долу.

Семплите са записани с 2 китари - едната в D, а другата в A.Чейна е китара->VPHB->Транзисторна глава GTA100 MG->кабинет 408 MG->микрофон китайски->лаптоп с куул едит про.

Извинявам се, че не мога да предоставя за момента семпли с импулси, но нито кюбейс, нито сонор тръгнаха на виста.(предполагам проблема е главно в мен)

Семплите не са обработвани софтуерно по никакъв начин.RAW!

 

http://media.putfile.com/VPHB-by-MG-in-A

http://media.putfile.com/VPHB-by-MG-in-D

 

2nl8g87.jpg

11haqfp.jpg

s28cbd.jpg

33adhr6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

много здрав звук -- браво :greenball: серийка ли ще бъде,или е само 1 бутикова бройка -- .че някои хора питат вече :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Як е наистина :greenball::greenangel:

Иначе винаги могат да се спретнат бройки според нуждите.Ако някой има желание, да ме пита на лс :P

А всички DIY фенове могат да намерят схемата из нета google it!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dr. Boogey е яка къртачка и издухва доста фирмени ефекти без проблеми. Ето и моите два варианта на този педал:

 

DrBoogey1.jpg

 

 

DrBoogey2.jpg

 

 

Държа да поясня, че не приемам заявки за изработването на този педал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Евто - мерси ;)

 

@Грег - да, ефекта е много по-готин от Digitech Deathmetal, MetalZone 2, Sansamp GT2, Marshall Jackhammer 1, KranK DM

Имам ги всичките в къщи и след тест всите заедно определено Др Бууги е нива по-напред!

 

Иначе относно твоите Др Буугита - отново представяш свои продукти със страхотна визия! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Евто - мерси ;)

 

@Грег - да, ефекта е много по-готин от Digitech Deathmetal, MetalZone 2, Sansamp GT2, Marshall Jackhammer 1, KranK DM

Имам ги всичките в къщи и след тест всите заедно определено Др Бууги е нива по-напред!

 

Иначе относно твоите Др Буугита - отново представяш свои продукти със страхотна визия! :pray:

 

 

Благодаря. Въпреки, че е за лична консумация, е добре да имат вид все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам но неможах да намеря схемата никаде из нета може ли някой да постне линк че много ме кефи и бих си направил такава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Държа на казаното от мен.Това е моя вкус, както и на доста други хора.Все пак Гт2 е с интеграли, а Др Бууги е с полеви транзистори, а както е известно полевите транзистори се доближават най-много до ламповия звук от всички полупроводнкови елементи.

Съветвам всички които искат да си го направят, за да е добър резултата - намерете си J201, а не го заменяйте с други транзистори.

 

BTW вчера бе направен тест на VPHB by MG, Metalzone 2, Death metal, S-amp by Naudio, Marshall Jackhammer, Marshall Shredmaster, VHB by MG .Теста бе усъществен благодарение на гостоприемството на Oldman - благодаря ти за търпението и желанието да изпробваш всичките камионетки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сори човеко, но в предния пост беше написал sansamp GT-2 а НЕ КАТО СЕГА S-amp .

Следващия път като правите такива неща ,ще дойда със SansAmp-GT2 NYC ,за да направим сравнвние ,щото иначе не е честно ;)

Все пак не забравяй ,че САНСАМП имат меса симулация също . :D

Няма да говоря за лампова симулация -то в ревютата има тонове кой е номер едно.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за недоразумението!

Имам С-амп и поради тоновете информация в този форум, смятах че звука на С-ампа е същия(или поне почти) като на Сансампа.Все пак качеството на изработката на Наудио е перфектна, а схемата е от Sansamp GT2.S-amp също си я има симу;ацията на ректифайъра, но разликата е в използваните елементи, както вече писах.Полеваците са по-богати на хармоници.На един му харесва на друг - не.Примерно ако гониш Рамщайн звук, това не би ти допаднало, но ако предпочиташ Канибалския корпус е друго.

Не искам да убеждавам никого в нищо.Който има желание за тест да се свърже с мен, пък от там нататък ще го мислим :D

Градовете между които постоянно снова са София, Шумен и Варна, но лятото пътувам из цяла България, така че....Пък може да му направим национално турне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия път като си ''замъкнеш гъзъ'' насам(Варна), заповядай на по бира и на по жица .Пък квото сабя покаже. ;)

0899975797.

Поздрави за камиончето!

 

 

 

Да не се обидиш нещо ей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.