Jump to content
Българският форум за музиканти

Angelina_double Vision/foreigner


Angelina Sekulova

Recommended Posts

ИЗВИНЯВАМ СЕ за сингбека.... Пак се извинявам, и още веднъж...

И на себе си, и на слушателите, и на Форинър...

 

Транспонирах го с тон и половина нагоре и той се "запържи". Накрая вокалите, освен мен, са ги пели и хор от смърфове, смукнали балончета с хелий (рязах среди и високи от това място, ама нямаше много ефект).

От транспонирането се чува как плейбекът "заеква" тук-там, но... не можах да устоя.

Длъжа го..., колкото и да е странно, на noti4ka :beer: , чийто пост вчера в една тема за инструментали ме подтикна към полезното дело да разровя дисковете си, да видя какво имам и да го опиша. И си намерих Double Vision.

 

Пъти повече бих предпочела да пусна вокалите (сухи, но синхронизирани и в баланс) в "Джем", но от една страна ще е доста трудно за сглобяване на такъв принцип, щото паузите между фразите са дълги (и вокалът не е подходящ за "пилот"). А и... там, освен че Delyan ми е дал два конструктивни отговора в едната тема (за което много благодаря!), другата... и куче не вдига крак да я препикае (сигурно щот съм мноо "зла" напоследък... :thumbup::)).

Затова ползвам "заместители"...

Обожавам Форинър иначе (ох, много и то!) И с новия вокалист са перфектни!

 

Ей го:

http://media.putfile.com/Angelina_Double-Vision-Cover

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аааа, падна ли ми :thumbup:

1. Не ми е ясно защо пускаш някакви сингбеци, ама щом искаш... Май по-добре нищо.

2.Добре си го изпяла технически, /не че разбирам от пеене много/ ама може и по-добре. Разните" еееиеее "...Знаеш си.

3.Некак си нема атмосфера и звучи малко нафукано :)

4.Много хубаво си пееш, не ме слушай, ама не е ясно какво искаш да направиш? Да си пееш за кеф, да пееш в кръчми или да правиш музика?/ То не, че едното напълно изключва другото, ама.../

Пей си, нема лошо, аз съм дърт мрънкател. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yotzzo, когато мъже пеят такива парчета, било твърдо. Като ги изпее жена, звучало "нафукано". :greenball:

Ще напиша какво искам да правя, но темата не е тази.

 

zwero, благодаря за коментара! Ох, кошмарни се китарите, а не "много лоши"...

Страдам, поради което... :wub:

Но като си го намерих тоя сингбек и буквално... "ми се набра кода"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angelina браво! :wub:

Не зная за другите, но аз лично харесвам изпълнението ти още повече, точно защото е "нафукано". Харесва ми, че пееш уверено и изобщо гласа ти е силен и експресивен.

За съжаление не мога да ти дам по-задълбочен коментар, тъй като хич ме няма в терминологията и не разбирам много от техники на пеене и т.н. Но ужасно много ми хареса, ако това значи нещо за теб. Даже почти не обърнах внимание на бекинга. Както ти писах преди, имаш верен фен в мое лице.

 

Продължавай в същия дух!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВИНЯВАМ СЕ за сингбека.... Пак се извинявам, и още веднъж...

Е толкоз няма ли тука кой да направи нещо по въпроса. И аз бих опитал , ама тоя хеви метал , не е мойта музика, просто .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има кой , ама време кът засега ;) Даскалото лошо нещо :cheers2: Иначе ще се радвам ако Angelina сподели сухия вокален трак за да има на какво да си играя :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мач ъблайджд диър Лорд (much obliged dear Lord) - на чис български се изразих!

За жалост съм намазала ефекта връз вокалите и подвеждащо съм ги записала под името "без ефект" :) . Нищо, той не е много, с изключение на "подвикванията" на последния припев. Ако намираш, че много ти пречи ефектът..., ще ги препея (сефте :tomato:).

 

Ще се доразбираме на ЛС. ОМГ, ако и аз на твоята възраст можех да имам такива "извънкласни занимания", сега щях да съм Queen of Daylight... :thumbs_up: Гледай си училището все пак, моля (аз не съм толкова важна).

Хей ги на!

 

Силно благодарско към хората, посетили темата, и вписали своето мнение в "Книгата за похвали и оплаквания"...

Благодаря сърдечно на момичето-работарче Mis и я приветствам в моите теми!

 

ultramega-аааа :greenangel:, ох, ще почина, много сладък коментар! Това не е хеви метъл. Форинър са една от "меките" групи в хард-рока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно последно въпросче извън ЛС : какво е темпото на записания трак ?

 

:lol: Не съм пускала метронома - пях направо с плейбека.

Ще пробвам тия дни да го синхронизирам. Проблемът е, че тъпият метроном в Cool-а тръгва с една милимунда заекване, като го цъкна на първо време и... виждам зор. Ама, като го преборя веднъж..., после ще знам. (Стискай палци :recourse:)

Sorry, трябва да "затварям сергията" вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ultramega-аааа :lol: , ох, ще почина, много сладък коментар! Това не е хеви метъл. Форинър са една от "меките" групи в хард-рока.

хаха... ми може и така да е

на мен ми прозвуча като хеви.... оригинала не съм слушал, оригиналната банда съм я чувал, но също не съм и обръщал голямо внимание. В моята лична класификация, хард рока не звучи така, но това си е мой проблем :recourse:

Е важното е че се намери , кой да се отзове. Лорд-а е подходящ човек за целта. Още повече че си пада по Хеви метааааал ... ама то пък това не беше .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ultramega-аааа :greenangel: , ох, ще почина, много сладък коментар! Това не е хеви метъл. Форинър са една от "меките" групи в хард-рока.

хаха... ми може и така да е

на мен ми прозвуча като хеви.... оригинала не съм слушал, оригиналната банда съм я чувал, но също не съм и обръщал голямо внимание. В моята лична класификация, хард рока не звучи така, но това си е мой проблем :(

Е важното е че се намери , кой да се отзове. Лорд-а е подходящ човек за целта. Още повече че си пада по Хеви метааааал ... ама то пък това не беше .. :)

Как да не е метал? Колегата Ултрамега е съвсем прав, присъединявам се. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто браво, шапка ти свалям!! :)

 

 

Освен, че имаш страхотен глас, удивително добре го владееш и рационално и емоционално! :headbang:

 

За техническата страна не мога да коментирам, нямам претенции, че разбирам, но като цяло изпълнението ти много ми хареса. А беквокалчета са си екстра, хем изразителни , хем темперирани и същевременно нестерилни, т.е живи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво :) ! За пореден път отлично изпълнение.... ще чакаме версията с Lord-a :) .

 

П.П. Темпото до колкото аз успях да го хвана е 130...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.